Ronuwa Wins Best Feature In Assamese ৰণুৱাই অসমৰ শ্ৰেষ্ঠ বৈশিষ্ট্য বটা লাভ কৰে

Date:

- Advertisement -

ৰণুৱাই অসমৰ শ্ৰেষ্ঠ বৈশিষ্ট্য বটা লাভ কৰে, জোনাকী পোৰুৱাই ৰাষ্ট্ৰীয় চলচ্চিত্ৰ Award ত বিশেষ উল্লেখ লাভ কৰে


- Advertisement -

Ronuwa ৰনুৱা




বিজ্ঞান ভৱন নতুন দিল্লীত অনুষ্ঠিত 67 তম ৰাষ্ট্ৰীয় চলচ্চিত্ৰ বঁটাসমূহে মনোৰঞ্জন উদ্যোগক একাধিক বঁটা প্ৰদান কৰে। ৰণুৱাই অসমত শ্ৰেষ্ঠ Feature Award লাভ কৰিছে।

- Advertisement -


উপ ৰাষ্ট্ৰপতি ভেংকায়া নাইডুৱে ধনুষ আৰু মনোজ বাজপেয়ীক শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ বঁটা প্ৰদান কৰে ।


কংগনা ৰাণাৱটে মণিকৰ্ণিকা (২০১৯) আৰু পাঙ্গা (২০২০)ত কৰা অভিনয়ৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ অভিনেত্ৰীৰ বঁটা লাভ কৰে।

- Advertisement -


চুপাৰষ্টাৰ ৰজনীকান্তে ২০১৯ ৰ বাবে দাদাচাহেব ফালকে বঁটা লাভ কৰিছিল।

দক্ষিণতাৰকা বিজয়া সেতুপতিয়ে চুপাৰ ডিলাক্সৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ সহঅভিনেতাৰ বঁটা লাভ কৰিবলৈ সমৰ্থ হয় ।


স্বৰ্গীয় অভিনেতা সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ ছিচোৰক শ্ৰেষ্ঠ হিন্দী চলচ্চিত্ৰবঁটা প্ৰদান কৰা হৈছিল।

মনোজ বাজপেয়ী আৰু ধনুষে ভন্সলে আৰু অসুৰণত তেওঁলোকৰ নিজ নিজ চৰিত্ৰৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ বঁটা ভাগ বতৰা কৰিছিল, যিয়ে শ্ৰেষ্ঠ তামিল চলচ্চিত্ৰৰ বঁটাও লাভ কৰিছিল।


ৰণুৱা – হু নেভাৰ চাৰ্পেণ্ডাৰছক শ্ৰেষ্ঠ অসমছবিৰ ৰজত কমল বঁটাৰে সন্মানিত কৰা হৈছিল। ছবিখন পৰিচালনা কৰিছে বিশিষ্ট পৰিচালক চন্দ্ৰ মুদোই।

বিজয়ী চলচ্চিত্ৰখন পৰিচালক চানৰা মুদোই পৰিচালনা কৰিছিল। তেওঁৰ কেইখনমান ব্লকবাষ্টাৰ চলচ্চিত্ৰ হৈছে, সুৰেন চুৰোৰ পুটেক, জুন্দা ইমান গুণ্ডা, চই গাওৰ চম্পা, আৰু অন্যান্য।

আন এখন অসমচলচ্চিত্ৰ – জোনাকী পোৰুৱাক ৬৭ সংখ্যক ৰাষ্ট্ৰীয় চলচ্চিত্ৰ বঁটাত ফিচাৰ ফিল্ম শ্ৰেণীত বিশেষ  উল্লেখ লাভ কৰে । 


প্ৰকাশ ডেকাৰ দ্বাৰা পৰিচালিত  চলচ্চিত্ৰখন এগৰাকী ভিলেজ ট্ৰেন্স মহিলাৰ বিষয়ে, যি তেওঁৰ পৰিচয় আৰু ইয়াৰ সৈতে প্ৰত্যাহ্বানৰ সৈতে সম্পৰ্কিত।



- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Chandrayaan-3 : চন্দ্ৰযান-৩ অৱতৰণ স্থানৰ নাম ‘শিৱ শক্তি’ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় জ্যোতিৰ্বিজ্ঞান সংঘৰ ( International Astronomical Union ) অনুমোদিত

Chandrayaan-3 চন্দ্ৰযান-৩ অৱতৰণ স্থানৰ নাম 'শিৱ শক্তি' আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় জ্যোতিৰ্বিজ্ঞান...

PM Surya Ghar Muft Bijli Yojana Assam : প্ৰধানমন্ত্ৰী সূৰ্য ঘৰ আঁচনিৰ বাবে অসম চৰকাৰে দিব ৰাজসাহায্য।

প্ৰধানমন্ত্ৰী সূৰ্য ঘৰ আঁচনিৰ বাবে অসম চৰকাৰে দিব ৰাজসাহায্য।...