Salman Khan Property: ছলমান খান প্ৰায় ২৯০ কোটি টকাৰ মালিকানাধীন প্ৰায়! বলীউডৰ ‘ভাইজান’ৰ আটাইতকৈ দামী বস্তুটো কি কি?

Date:

- Advertisement -

Salman Khan Property : বলীউডৰ ভাইজন ছলমান খানে তিনি দশক ধৰি বলিউডত শাসন কৰি আহিছে। ১৯৮৮ চনত ছলমানক প্ৰথমবাৰৰ বাবে ডাঙৰ পৰ্দাত ‘বিবি হো তো আইছি’ ছবিত অভিনেতা হিচাপে দেখা গৈছিল। ১৯৮৯ চনত তেওঁ ‘ময়োনে প্যাৰ কিয়া’ ছবিত নায়ক হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰে। ইয়াৰ পিছত তেওঁ এখন ছুপাৰহিট ছবি দৰ্শকক দিলে। বৰ্তমান তেওঁ সৰ্বাধিক উপাৰ্জন কৰা ভাৰতীয় অভিনেতাসকলৰ ভিতৰত অন্যতম। সূত্ৰ অনুসৰি ছলমানৰ সম্পত্তিৰ( Salman Khan net worth )পৰিমাণ ৩৪৭ মিলিয়ন ডলাৰ (ভাৰতীয় মুদ্ৰাত প্ৰায় ২৯০০ কোটি টকা)। কিন্তু অনুৰাগীৰ মনত কেতিয়াবা প্ৰশ্ন উত্থাপন হয়, তেওঁলোকৰ প্ৰিয় নায়কৰ সম্পত্তিৰ তালিকাত কোনবোৰ বস্তু আটাইতকৈ দামী?

গেলাক্সি এপাৰ্টমেণ্টঃ ছলমানৰ (Salman Khan Property) সম্পত্তিৰ কথা ক’বলৈ গ’লে প্ৰথমে উল্লেখ কৰিব পাৰি যে তেওঁৰ মুম্বাইত থকা ‘গেলাক্সি এপাৰ্টমেণ্ট’। সপোনৰ নায়কৰ আভাস পাবলৈ এই ঘৰৰ সন্মুখত সমবেত হয় ছলমানৰ অনুৰাগী। এই বিলাসী ঘৰটোৰ দাম প্ৰায় ১০০ কোটি।

- Advertisement -

পানভেলৰ ফাৰ্ম হাউচঃ ছলমানে মাজে মাজে পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সময় কটাবলৈ মুম্বাইৰ ওচৰৰ পানভেলত থকা নিজৰ ফাৰ্ম হাউচলৈ যায়। ১৫০ একৰ মাটিত নিৰ্মিত এই ফাৰ্ম হাউচ অভিনেতাগৰাকীৰ ছুটীৰ ঘৰ। জিম, চুইমিং পুল, ফাৰ্ম, সন্মুখত বিশাল সেউজীয়া মাটি – ফাৰ্ম হাউচৰ সৌন্দৰ্য্যই মন উৰুৱাই দিয়ে। এই বিলাসী ফাৰ্ম হাউচটোৰ দাম প্ৰায় ৮০ কোটি টকা।

গগৈ বিচ হাউচঃ পানভেলৰ উপৰিও মুম্বাইৰ গোৰাই বিলৰ সমীপত অভিনেতা গৰাকীৰ আন এটা বাংলো আছে। পাঁচ ছয়টা বেডৰুমৰ এই বাংলোবোৰত জিম, বিশাল চুইমিং পুল, থিয়েটাৰ আদি বহুতো সুবিধা আছে। ৫১ সংখ্যক জন্মদিনত এই বাংলোটো ক্ৰয় কৰিছিল ছলমানে। বছৰৰ বিশেষ সময়ত পৰিয়ালৰ সৈতে ছুটী কটাবলৈ ইয়ালৈ যায়। এই বিলাসী বাংলোটোৰ মূল্য প্ৰায় ১০০ কোটি।

নিজা ইয়ট: অভিনেতাজনে নিজৰ বাবে ইয়ট কিনিছিল নিজৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুসকলৰ সৈতে সাগৰত পাৰ্টি কৰিবলৈ। ২০১৬ চনত ছলমানে ৩ কোটি টকাৰ মূল্যত এই ইয়টখন ক্ৰয় কৰিছিল। শেহতীয়াকৈ তেওঁ এই ইয়টখন পুনৰ সজাইছে।

গাড়ীঃ ছলমানৰ গাড়ী সংগ্ৰহও চকু কপালত তুলিছে। তেওঁৰ গেৰেজত আছে ১৩ কোটি মূল্যৰ অ’ডি এ৮ এল, ১.১৫ লাখৰ বিএমডব্লিউ এক্স৬। ইয়াৰ উপৰিও তেওঁৰ সংগ্ৰহত আছে লেণ্ড ৰভাৰ ৰেঞ্জ ৰভাৰ ভোগ মডেল গাড়ী।

- Advertisement -

ব্ৰেণ্ড বিয়িং হিউমেন: অভিনেতাগৰাকীয়ে ২০১২ চনত ‘বিয়িং হিউমেন’ কোম্পানী প্ৰতিষ্ঠা কৰিছিল। এই কোম্পানীত কাপোৰ, গহনা আৰু ঘড়ী উপলব্ধ। সংস্থাটোৱে কম আয়ৰ পৰিয়ালৰ শিশুৰ শিক্ষা আৰু স্বাস্থ্য সেৱাৰ উন্নতিৰ বাবে ব্যয় কৰে। এই কোম্পানীটোৰ মুঠ সম্পত্তি ২৩৫ কোটি।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related