Anant Radhika Love Story : অনন্ত আৰু ৰাধিকাৰ প্ৰেম কাহিনী কেনেকৈ আৰম্ভ হৈছিল, কেনেকৈ বিবাহত উপনীত হৈছিল জানি লওক।

Date:

- Advertisement -

Anant Radhika Love Story : অকল দেশতে নহয় বিশ্ববাসীয়ে অপেক্ষা কৰি আছে আম্বানী পৰিয়ালৰ বিবাহ অনুষ্ঠানলৈ। ইয়াৰে অন্যতম অপেক্ষাৰত বিয়া হ’ল অনন্ত আম্বানী আৰু ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টৰ বিয়া। মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গ, বিল গেটছ, ৰিহানা, শ্বাহৰুখ খান, অমিতাভ বচ্চনৰ দৰে বিখ্যাত ব্যক্তিকে ধৰি গুজৰাটৰ জামনগৰত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া এই মহান অনুষ্ঠানলৈ আম্বানী পৰিয়ালে বহু চেলিব্ৰিটিক আমন্ত্ৰণ জনাইছে।

কিন্তু এই সকলোবোৰৰ মাজতে আম্বানী পৰিয়ালৰ বোৱাৰী হিচাপে ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টক কেনেকৈ বাছনি কৰা হৈছিল সেই কথাও জানিবলৈ আগ্ৰহী হৈ পৰিছে। অনন্ত আম্বানী আৰু ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টৰ প্ৰেম কাহিনী কেতিয়া আৰু কেনেকৈ আৰম্ভ হৈছিল? এই লেখাটোত জানিবলৈ চেষ্টা কৰা যাওক।

- Advertisement -

২০১৮ চনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে একেলগে ছবি প্ৰকাশ পোৱাৰ পিছৰে পৰা মুকেশ আৰু নীতা আম্বানীৰ কনিষ্ঠ পুত্ৰ অনন্ত আম্বানী আৰু এনকোৰ হেল্থকেয়াৰৰ চিইঅ’ বীৰেণ মাৰ্চেণ্টৰ কন্যা ৰাধিকা মাৰ্চেণ্টে বাতৰিৰ শিৰোনাম দখল কৰি আহিছে।

তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক মানুহৰ আগ্ৰহৰ কাৰণ হৈ পৰিছিল। ২০১৮ চনৰ ডিচেম্বৰৰ পৰা ২০১৯ চনৰ মাৰ্চ মাহৰ ভিতৰত অনন্তৰ ভাই-ভনী আকাশ আৰু ঈশা আম্বানীৰ হাই-প্ৰফাইল বিবাহকে ধৰি বিভিন্ন আম্বানী পাৰিবাৰিক অনুষ্ঠানত এই দম্পতীক দেখা গৈছিল।

লগতে ২০২২ চনৰ জুন মাহত মুকেশ আৰু নীতা আম্বানীয়ে তেওঁলোকৰ ভৱিষ্যত বোৱাৰীৰ বাবে ‘আৰংগেট্ৰাম’ অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰিছিল। মুম্বাইৰ জিঅ’ ৱৰ্ল্ড চেণ্টাৰত আয়োজন কৰা এই অনুষ্ঠানত ছলমান খান, আমিৰ খানৰ দৰে বলীউডৰ তাৰকাও ইয়াত অংশ লৈছিল।

২০২২ চনৰ ২৯ ডিচেম্বৰত ৰাজস্থানৰ নাথদ্বাৰাৰ শ্ৰীনাথজী মন্দিৰত পৰম্পৰাগত ৰোকা অনুষ্ঠানৰ জৰিয়তে তেওঁলোকৰ বিবাহৰ আনুষ্ঠানিক যাত্ৰা আৰম্ভ হয়। ঘনিষ্ঠ বন্ধু-বান্ধৱী আৰু পৰিয়ালৰ লোকে ইয়াত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। পৰম্পৰাগত ৰাজ-ভোগ-শ্ৰিংগাৰ অনুষ্ঠানতো অংশগ্ৰহণ কৰে দম্পতীহালে।

- Advertisement -

ইয়াৰ পিছত ২০২৩ চনৰ ১৯ জানুৱাৰীত মুম্বাইৰ আম্বানী বাসগৃহত এক গ্ৰেণ্ড এংগেজমেণ্ট অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হয়। এই অনুষ্ঠানত শ্বাহৰুখ খান, দীপিকা পাডুকন, আলিয়া ভাটৰ দৰে চেলিব্ৰিটিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে। অনুষ্ঠানত পৰম্পৰাগত গুজৰাটী ‘গোল ধন’ অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰা হয়।

বিয়াৰ প্ৰস্তুতিৰ বাবে এই দম্পতীহালে কেৰালাৰ গুৰুবায়ুৰ মন্দিৰ আৰু শিৰদী ছাই মন্দিৰকে ধৰি সমগ্ৰ ভাৰতৰ বিভিন্ন মন্দিৰ পৰিদৰ্শন কৰা দেখা যায়। ২০২৩ চনৰ এপ্ৰিল মাহত নীতা মুকেশ আম্বানী সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰৰ ভৱিষ্যৎ উদ্বোধনী অনুষ্ঠান আৰু অযোধ্যাৰ ৰাম মন্দিৰৰ অভিষেক অনুষ্ঠানতো অংশগ্ৰহণ কৰে।

২০২৪ বৰ্ষটো আম্বানী পৰিয়ালৰ বাবে অতি বিশেষ হ’বলৈ গৈ আছে।  দৰা-কইনা হ’বলৈ যোৱা অনন্ত আৰু ৰাধিকাৰ প্ৰেম কাহিনীটো অতি সুন্দৰ। অনন্ত আৰু ৰাধিকা শৈশৱৰ বন্ধু। ২০২৪ চনত তেওঁলোকৰ একেলগে ছবি ওলোৱাৰ পিছৰে পৰা তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কক লৈ জল্পনা-কল্পনাৰ সৃষ্টি হৈছিল। সংবাদ মাধ্যমত প্ৰকাশিত তেওঁলোকৰ ছবি চাই অনন্ত আৰু ৰাধিকাৰ মাজত কিমান মৰম আছে সেয়া কল্পনা কৰিব পাৰি। অৱশ্যে অনন্তেও এটা সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত ৰাধিকাৰ প্ৰতি থকা অনুভৱ প্ৰকাশ কৰি ৰাধিকাক নিজৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ শক্তি বুলি অভিহিত কৰে।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related