Mukeah Ambani’s House: মুকেশ আম্বানীৰ ডুবাইৰ আটাইতকৈ দামী বিলাসী ঘৰ, চাওক ছবি

Date:

- Advertisement -

Mukeah Ambani’s House : ডুবাইৰ আটাইতকৈ দামী ভিলা ক্ৰয় কৰিছে মুকেশ আম্বানীয়ে। সংবাদ মাধ্যমৰ খবৰ অনুসৰি ইয়াৰ বাবে তেওঁ ৬৪০ কোটি টকা ব্যয় কৰিছে। তেওঁৰ সৰু পুত্ৰ অনন্ত আম্বানী ইয়াতে থাকিব। 

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰিত এই ভিলাটোক মুকেশ আম্বানীৰ কনিষ্ঠ পুত্ৰ অনন্ত আম্বানীৰ নতুন ঘৰ বুলি অভিহিত কৰা হৈছে। ডুবাইৰ এই আটাইতকৈ দামী ভিলাটো সাগৰৰ মাজৰ এটা দ্বীপত নিৰ্মিত।

- Advertisement -

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰিত এই ভিলাটোক মুকেশ আম্বানীৰ কনিষ্ঠ পুত্ৰ অনন্ত আম্বানীৰ নতুন ঘৰ বুলি অভিহিত কৰা হৈছে। ডুবাইৰ এই আটাইতকৈ দামী ভিলাটো সাগৰৰ মাজৰ এটা দ্বীপত নিৰ্মিত।

বিশ্বৰ প্ৰথমটো কৃত্ৰিম দ্বীপ পাম জুমেইৰাত নিৰ্মিত মুকেশ আম্বানীৰ ভিলাটো দেখাত অতি সুন্দৰ।

এই ভিলা ৩৩ হাজাৰ বৰ্গফুটত বিস্তৃত। এই ভিলাৰ চাৰিওফালে বহুতো ডাঙৰ ডাঙৰ হোটেলো আছে।

এই বিলাসী উদ্যানবাটি দামী ইতালীয় মার্বেল এবং সুস্বাদু শিল্পকর্ম সঙ্গে সজ্জিত হয়. ডিজাইনৰ বাবে এই ভিলাটো আধুনিক হোৱাৰ দৰেই ক্লাছিক।

- Advertisement -

এই উদ্যানবাটিৰ সৈতে এটা ৭০ মিটাৰ দীঘল ব্যক্তিগত বিচও সংযুক্ত। যাতে ইয়াত বাস কৰা লোকসকলে নিজৰ ঘৰতে বিল উপভোগ কৰিব পাৰে।

ইয়াত ১০টা বিলাসী শোৱা কোঠা আছে। ইয়াৰ উপৰিও ইনড’ৰ জিম আৰু স্প’ৰ্টছ কমপ্লেক্সৰ দৰে সুবিধা আছে। ক্ৰীড়া কমপ্লেক্সত আধা ডজনতকৈও অধিক ক্ৰীড়াৰ বাবে সম্পদ আৰু স্থান আছে।

এই ভিলাটোত ব্ৰিটিছ ফুটবলাৰ ডেভিদ বেকহাম আৰু বলীউডৰ মেগাষ্টাৰ শ্বাহৰুখ খানও আছে। এইদৰে এই ভিলাবোৰ ধনী লোকৰ বাবে বাস কৰিবলৈ অন্যতম প্ৰিয় ঠাই।

ব্লুমবাৰ্গৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি ডুবাইৰ বেলভিউ ৰিয়েল এষ্টেটৰ সৈতে এই চুক্তি কৰিছে মুকেশ আম্বানীয়ে। এই দ্বীপত ব্যয়বহুল Villas ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীৰ সৈতে Bellevue ৰিয়েল এষ্টেট চুক্তি. এই কোম্পানীটোৰ সৈতে জড়িত কন’ৰ মেককে বিশ্বৰ আটাইতকৈ দামী সম্পত্তিৰ দালাল। মুকেশে তেওঁৰ পৰা এই ঘৰটো কিনিছিল।

- Advertisement -

প্ৰতিবেদনত দাবী কৰা হৈছে যে বেলভিউ ৰিয়েল এষ্টেট কোম্পানীয়ে এপ্ৰিল মাহত আম্বানীৰ নতুন ঘৰৰ ভিডিঅ’ ইউটিউবত পোষ্ট কৰিছিল। কিন্তু এপ্ৰিল মাহত কেৱল এই ঘৰটোৰ মূল্য ইউটিউবত ৬০৯ কোটি টকা বুলি উল্লেখ কৰা হৈছে। ইয়াত কৰ আৰু অন্যান্য খৰচৰ কথা কোৱা হোৱা নাই।

এই চুক্তিৰ সৈতে জড়িত লোকসকলৰ উদ্ধৃতি দি ফাৰ্ষ্টপোষ্টে নিজৰ প্ৰতিবেদনত লিখিছে যে অনন্ত আম্বানীয়ে ভিলাটোৰ নিৰাপত্তা আৰু সৌন্দৰ্য্যবৰ্ধনৰ বাবে অধিক ধন খৰচ কৰিব। এই সম্পত্তিৰ সংৰক্ষণ আৰু পুনৰ উন্নয়নৰ কাম এতিয়া পৰিমল নাথৱানীয়ে চোৱাচিতা কৰিব। আচলতে পৰিমল নাথৱানী ৰাজ্যসভাৰ সদস্য হোৱাৰ লগতে ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজ লিমিটেডৰ কৰ্পৰেট পৰিক্ৰমাৰ সঞ্চালকও।

সাগৰৰ মাজত এটা দ্বীপত থকাৰ পিছতো মুকেশ আম্বানীৰ নতুন ঘৰত সমুদ্ৰৰ ঢৌ বা প্ৰচণ্ড বতাহৰ কোনো প্ৰভাৱ নপৰে। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে দ্বীপটোৰ ডিজাইন। সাগৰৰ ঢৌৰ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ পানীত শিল মিহলাই ১১ কিলোমিটাৰ দৈৰ্ঘ্যৰ অৰ্ধচন্দ্ৰ আকৃতিৰ ব্ৰেকৱাটাৰ প্ৰস্তুত কৰা হৈছে।

মুকেশ আম্বানীয়ে ২০২১ চনৰ এপ্ৰিল মাহত ব্ৰিটেইনত ষ্টক পাৰ্ক লিমিটেড ক্ৰয় কৰিছিল জ্যেষ্ঠ পুত্ৰ আকাশ আম্বানীৰ বাবে। ইয়াৰ দাম প্ৰায় ৭৯ মিলিয়ন ডলাৰ অৰ্থাৎ ৬৩১ কোটি টকা। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াত বিলাসী হোটেল, স্পা আৰু গলফ খেলপথাৰ আছে।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related