মিথুন ৰাশিৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল: জানুৱাৰীৰ পৰা ডিচেম্বৰলৈ বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ২০২৪ চন কেনেকুৱা হ’ব

Date:

- Advertisement -

 

- Advertisement -

মিথুন ৰাশি

জানুৱাৰী:- কৰ্মক্ষেত্ৰ বৃদ্ধি পাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত কামৰ বোজা বৃদ্ধি পাব। সমাজত সন্মান পাব। ব্যৱসায়ত সম্প্ৰসাৰণ হ’ব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মাজত সুখ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তীব্ৰতা থাকিব।

ফেব্ৰুৱাৰীঃ সামাজিক কামত ব্যস্ত থাকিব। চাকৰিত পদোন্নতি থাকিব। আপুনি হয়তো নতুন পৰিস্থিতিৰ মাজেৰে পাৰ হ’ব লাগিব। ভাল কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হ’ব। ক্ৰীড়া জগতৰ লগত জড়িত লোকৰ খ্যাতি বাঢ়িব।

- Advertisement -

মাৰ্চঃ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ল’ৰা-ছোৱালীৰ সুখ বাঢ়িব। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ জৰিয়তে আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। বহিঃৰাজ্য ভ্ৰমণ কৰা বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত কাজিয়া হ’ব পাৰে। অধিক খৰচ। চুটি ভ্ৰমণ থাকিব। বেয়া কাম কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। অন্যথা কাৰাবাস হ’ব পাৰে।

এপ্ৰিল :- লাভ হ’ব। সুনাম বৃদ্ধি। বুদ্ধিমত্তা বৃদ্ধি। কাম সম্পূৰ্ণ হ’লে আপুনি সুখী হ’ব। দীঘলীয়া যাত্ৰা লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। লাভজনক পৰিকল্পনা মূলধন বিনিয়োগ কৰা হ’ব। দায়িত্ব বাঢ়ি অহাৰ অনুভৱ হ’ব। অজ্ঞাত যোগাযোগৰ প্ৰতি সচেতন হওক। ৰাজনীতিত আপুনি গুৰুত্বপূৰ্ণ পদবী আৰু সম্পত্তি পাব।

- Advertisement -

মে’ :- ৰোগ আৰু শোক বাঢ়ি যায়। দুখৰ খবৰ আহিব দূৰৰ ক’ৰবাৰ পৰা। কিছু নতুন কাম কৰা হ’ব। পৰিচয়: তৰল পদাৰ্থৰ পৰা লাভৱান হওক। শ্বেয়াৰ লটাৰীৰ পৰা লাভ। স্বাস্থ্যৰ দুৰ্বলতা। বিবাহিত জীৱনত সুখ বৃদ্ধি। অভিভাৱকৰ পৰা সহযোগিতা। ঈশ্বৰক দেখাটো দীঘলীয়া যাত্ৰাৰ ধাৰণা হৈ পৰিব। শিশুৰ ফলাফল অনুকূল হ’ব।

জুন:- কৰ্মক্ষেত্ৰত সমৰ্থন পোৱাৰ পিছত মনটো সুখী হ’ব। বাহন ক্ৰয়। বিক্ৰী। লাভৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি। সুনাম বৃদ্ধি। গ্ৰীষ্মকালত মাৰ আগমনে এক সুখকৰ পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিব। সামৰ্থ্যৰ বাহিৰত খৰচ কৰিলে অসুবিধাৰ সৃষ্টি হ’ব।

জুলাই :- উদ্বেগ প্ৰব্ৰজন। জুইত ভোগা। গ্ৰহৰ পৰিবহণ অনুকূল। যাত্ৰাটো চুটি। মনোৰঞ্জনমূলক আৰু উপকাৰী হ’ব। আয় আশা কৰাতকৈ সামান্য বৃদ্ধি পাব। নতুন মানুহৰ পৰা সমৰ্থন পোৱাৰ পিছত আপোনাৰ মনটো সুখী হ’ব।

আগষ্ট :- শাসক ক্ষমতাৰ লাভ। সমাজত সন্মান বাঢ়িব। দীঘলীয়া যাত্ৰাৰ চিন্তা আহিব। বন্ধু-বান্ধৱ আৰু পৰিয়ালৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহায় লাভ কৰিব। বতৰৰ ফলত স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পৰিব।

ছেপ্টেম্বৰ: বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পাব। বৈবাহিক সুখ বৃদ্ধি। বুদ্ধিমত্তাৰ উন্নতি হ’ব। দেৱ ব্ৰাহ্মণৰ প্ৰতি ভক্তি থাকিব। ক’ৰবাৰ পৰা ভাল বা বেয়া খবৰ পাব।

অক্টোবৰ:- মাৰপিট বা কাৰাবাসৰ কাম আৰম্ভ কৰক। ভাগ্যই চেষ্টা কৰি আছে। মাটি, অট্টালিকা আদি বস্তু অধিগ্ৰহণ কৰি লাভ হ’ব। শিশুৰ ফালৰ পৰা ভাল খবৰ পাব। আইনী বিবাদে নতুন ৰূপ ল’ব পাৰে।

নৱেম্বৰ :- আত্মীয়ৰ সুখ। গুণৰ বৃদ্ধি। ৰাজদৰবাৰত সন্মান। কৰ্তব্য সঠিকভাৱে পালন কৰক। ঋণৰ পৰা সকাহ পাব। স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব।

ডিচেম্বৰ :- কীৰ্তি। প্ৰচাৰ. কামত সফলতা। পুৰণি সমস্যাটো সমাধান হ’ব। সাহিত্য আৰু সংগীতৰ প্ৰতি প্ৰেম বাঢ়িব। ৰাজনৈতিক পৰিৱেশৰ বাবেই জিলিকি উঠিব তৰা। জমা মূলধন বৃদ্ধি পাব।

কৰ্কট

জানুৱাৰী:- বহুজাতিক কোম্পানীত কৰ্মৰত লোকে পদোন্নতি পাব। উচ্চ বিষয়াৰ সৈতে ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব। ব্যৱসায়ত নতুন চুক্তি হ’ব। আপুনি হয়তো আপোনাৰ পিতৃৰ পৰা মূল্যৱান উপহাৰ লাভ কৰিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক হ’ব। কাৰ্যালয়ত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা বৃদ্ধি পাব পাৰে।

ফেব্ৰুৱাৰী:- অবিবাহিত লোকে পাব বিবাহৰ লগত জড়িত ভাল খবৰ। প্ৰিয় বস্তুটো পোৱাৰ পিছত মনটো সুখী হ’ব। মহিলাৰ সময় ঘৰুৱা কামত কটাব। শ্ৰমিক শ্ৰেণীয়ে কৰ্মসংস্থাপন লাভ কৰিব।

মাৰ্চ :- আশা কৰাতকৈ আগতীয়াকৈ আৰ্থিক লাভ। পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব। কামৰ ৰূপৰেখা প্ৰস্তুত কৰা হ’ব। ওচৰ-চুবুৰীয়াৰ লগত সমন্বয় বজাই ৰাখক। ক্ৰমবৰ্ধমান দায়িত্ব ভক্তিৰে পালন কৰক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ঘনিষ্ঠতা থাকিব। স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হ’ব।

এপ্ৰিলঃ বিকশিত পৰিৱেশত নতুন মাত্ৰা পোৱা যাব। অসম্পূৰ্ণ পৰিকল্পনা সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ আপুনি সমৰ্থন পাব। বাহনৰ আৰাম বৃদ্ধি পাব। পৰিয়ালত কিছু শুভ কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হ’ব। ৰাজনীতিত আধিপত্য বাঢ়িব। পৰীক্ষা প্ৰতিযোগিতাত সফলতা লাভ কৰিব।

মে’:- মাহত কিছু নতুন কাম কৰি সফল হ’ব। নতুন নিৰ্মাণ আৰু ঈশ্বৰক দেখাৰ আকাংক্ষা প্ৰবল হ’ব। নতুন নীতিৰ জৰিয়তে নতুন পৰিকল্পনা প্ৰস্তুত কৰাত নিয়োজিত হ’ব। নতুন কামৰ সন্দৰ্ভত অনিশ্চয়তা আহিব। প্ৰতিযোগিতাত জয়। নতুন সুখ ঘৰতে সম্ভৱ। পলমকৈ লাভ কৰিব বাকী থকা ধন। সময় সঠিকভাৱে ব্যৱহাৰ কৰক।

জুন:- ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা মাহটো মধ্যমীয়া হ’ব। উচ্চপদস্থ বিষয়াৰ পৰা হয় পাই থাকিব। ঘৰৰ চিন্তাত আপুনি অশান্তি পাব। বিফলতাৰ মাজত সফলতাৰ সম্ভাৱনা। আগম প্ৰতাপৰ পথ নিৰ্মাণ হ’ব। যুৱক-যুৱতীসকলৰ মাজত বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে পিকনিকৰ কাৰ্যসূচী।

জুলাই :- ৰাশিফল অনুসৰি ঘৰটো বহুত ভাল হব। বস্তুগত সুখ আৰু সমৃদ্ধি। পেছাদাৰী বৃদ্ধিৰ সম্ভাৱনা আছে। ৰাজনৈতিক আলোচনা। এলাহ আৰু অসাৱধানতা পৰিহাৰ কৰক। ঔদ্যোগিক ব্যৱসায়ত আচৰিত ধৰণৰ লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। অত্যধিক দৌৰাৰ চক্ৰ হ’ব।

আগষ্ট:- অস্বাভাৱিক পৰিস্থিতিৰ সাহসেৰে মুখামুখি হওক। পৰিকল্পনা সম্পূৰ্ণ কৰিলে লাভৱান হ’ব। ট্ৰেনজিটৰ তথ্য অনুসৰি বৰ্তমানৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধিৰ বাবে উদ্বেগ হ’ব। অৱনতি ঘটা পৰিৱেশত সফল হ’ব এই প্ৰকল্প। ট্ৰেন্সফাৰ আৰু দীঘলীয়া যাত্ৰা সৰ্বোত্তম নহয়।

ছেপ্টেম্বৰ:- ঘৰ ঘৰুৱা পৰিৱৰ্তনৰ সূচক। ব্যৱসায়ৰ পৰিৱৰ্তন কৰ্কট ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ভাল নহয়। ৰাজ্যিক সন্মানেৰে পদোন্নতি পাব। অধিক ঘৰ নিৰ্মাণ হ’ব। লাভৰ নতুন পথ প্ৰশস্ত হ’ব।

অক্টোবৰ :- কিছু বিবাদো সম্ভৱ। বেয়া সংগ এৰক।ক’ৰবাৰ পৰা সুখৰ খবৰ পাব। দীঘলীয়া যাত্ৰাৰ আকাংক্ষিত উপকাৰত মন সুখী হ’ব। আশাৰ পৰা ভৱিষ্যতে লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। প্ৰতি মুহূৰ্ততে ৰোগ আৰু ঋণে খেদি ফুৰিব।

নৱেম্বৰঃ প্ৰতিদিনে নতুন কিবা এটা কৰাৰ কৌতুহল প্ৰবল হ’ব। স্মৰণীয় কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। ঘৰত নতুন আলহী অহাৰ লগে লগে আনন্দৰ সৃষ্টি হ’ব। ব্যৱসায়িক অচলাৱস্থাই নতুন চিন্তাৰ জন্ম দিব পাৰে। উৎসৱমুখৰ সমাৱেশ।

ডিচেম্বৰ: – আনন্দৰে পৰিয়ালৰ সমাৱেশৰ সৈতে লাভৰ পোষ্ট আঁচনিৰ প্ৰতি আগ্ৰহ থাকিব। বিপৰীত লিংগৰ সংগীৰ পৰা লাভ কৰিব প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ। অধ্যয়নৰ প্ৰতি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ আগ্ৰহ বাঢ়িব। স্কুলৰ ৰাজনীতিত আপোনাৰ পদবী আৰু উচ্চতা বৃদ্ধি পাব। স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হ’ব। পৰিয়ালত কিবা এটা ঘটনা ঘটিব পাৰে।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related