Ram Image AI Generated: ২১ বছৰত ভগৱান ৰামক এনেকুৱা দেখা গৈছিল ?

Date:

- Advertisement -

Ram Image AI Generated

ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈছে ভগৱান ৰামৰ এখন ছবি। ছবিখনৰ সন্দৰ্ভত দাবী কৰা হৈছে যে ২১ বছৰ বয়সত ভগৱান ৰামক এনেকুৱা দেখা গৈছিল। এই ছবিখন AI ৰ দ্বাৰা নিৰ্মাণ কৰা হৈছে। ছ’চিয়েল মিডিয়াত ছবিখন শ্বেয়াৰ কৰাৰ সময়ত দাবী কৰা হৈছে যে বাল্মিকী ৰামায়ণ, ৰামচৰিতমানসকে ধৰি বিভিন্ন গ্ৰন্থত দিয়া বৰ্ণনাৰ ভিত্তিত ভগৱান ৰামৰ এই ছবিখন এআইয়ে (Ai) সৃষ্টি কৰিছে। ছচিয়েল মিডিয়াত এই ছবিখনৰ তীব্ৰ প্ৰশংসা কৰিছে মানুহে। কিন্তু বহুতে ইয়াক বিভ্ৰান্তি আৰু ভুল বুলি অভিহিত কৰিছে। তুলসীদাস আৰু বাল্মিকীৰ দ্বাৰা ৰচিত ৰামায়ণৰ আধাৰত ভগৱান ৰামৰ ৰূপ কেনেকুৱা আছিল জানো।

 

- Advertisement -

মহৰ্ষি বাল্মিকিয়ে ৰামায়ণত কৈছে যে ভগৱান শ্ৰীৰামৰ মুখখন চন্দ্ৰৰ দৰেই উজ্জ্বল, কোমল আৰু সুন্দৰ আছিল। তেওঁৰ চকু দুটা পদুমৰ দৰে ধুনীয়া আৰু ডাঙৰ আছিল। নাকখন দীঘল আৰু মুখৰ দৰে আকৃতিৰ আছিল। তাৰ ওঁঠৰ ৰং সূৰ্য্যৰ ৰঙৰ দৰে ৰঙা আৰু দুয়োটা ওঁঠ সমান। কাণ দুখন ডাঙৰ আৰু কাণৰ কুণ্ডলীবোৰ বৰ ধুনীয়া আছিল। হাত দুখন আঁঠুলৈকে আছিল। যাৰ কাৰণে তেওঁক অজনুভুজ বুলি কোৱা হয়। তাৰ শৰীৰটো হুবহু একেই আছিল। বৰ ডাঙৰ নহয়, বেছি সৰুও নহয়। তেওঁৰ কেচবোৰো আছিল অতি ডাঠ, ধুনীয়া আৰু দীঘল।

ৰামচৰিত্ৰ মানসৰ আধাৰত ভগৱান ৰামৰ স্বভাৱ কেনেকুৱা

? ৰামচৰিত্ৰ মানস মতে ভগৱান ৰামৰ চকু দুটা ফুলি থকা পদুমৰ দৰে আছিল। ভগৱান ৰামৰ মুখ, হাত-ভৰিৰ ৰংও ৰঙা পদুমৰ দৰে। মুখখন উজ্জ্বল আৰু সূৰ্য্যৰ দৰে আভা। নীলা পানীৰ দৰে ডাৱৰৰ দৰে তেওঁৰ শৰীৰৰ ৰং ধুনীয়া। তেওঁৰ ৰং ডাৱৰৰ দৰে পাতল। ভগৱান ৰামৰ কপালত তিলক আৰু সুন্দৰ অলংকাৰে তেওঁৰ শৰীৰত শোভা পায়।

- Advertisement -

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

ৰাশিফল ২০২৪: মংগল গ্ৰহ কুম্ভ ৰাশিত প্ৰৱেশ, সমস্যা বৃদ্ধি পাব ৩ ৰাশিত ।

ৰাশিফল ২০২৪ : জ্যোতিষত মংগল গ্ৰহক সাহস আৰু বীৰত্বৰ...

Today rashifal in Assamese আপোনাৰ আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল। 15 March 2024

ৰাশিফল ​​১৫ মাৰ্চ ২০২৪: পৰিয়াললৈ স্বাস্থ্য, চাকৰিৰ পৰা ব্যৱসায়লৈ,...