SATELLITE INTERNET কি হয় ? ইয়াৰ সুবিধা আৰু অসুবিধা সমূহ ?

Date:

- Advertisement -

SATELLITE INTERNET কি হয়?

- Advertisement -


এইটো ইণ্টাৰনেট চলোৱাৰ এটা উপায়। এই বিশেষ ধৰণে, ইণ্টাৰনেট চলাবলৈ মহাকাশত প্ৰেৰণ কৰা উপগ্ৰহৰ পৰা পোনপটীয়াকৈ তথ্য প্ৰাপ্ত কৰা হয়,  আৰু ই ইণ্টাৰনেট চলোৱাত সহায় কৰে।


ই সাধাৰণ ব্ৰডবেণ্ড সেৱা বা NETWROK TOWER ৰ জৰিয়তে ইণ্টাৰনেট চলাব নোৱাৰা লোকসকলক সহায় কৰিব, সেয়েহে তেওঁলোকে প্ৰেৰণ কৰা উপগ্ৰহৰ জৰিয়তে পোনপটীয়াকৈ ইণ্টাৰনেট চলাবলৈ সক্ষম হ’ব।

- Advertisement -



- Advertisement -


এতিয়ালৈকে মানুহে তাঁৰ সংযোগ, এডিএছএল, কেবল বা ফাইবাৰযোগে ইণ্টাৰনেট চলায়, কিন্তু ই উপগ্ৰহৰ জৰিয়তে পোনপটীয়া ইণ্টাৰনেট প্ৰৱেশাধিকাৰ সক্ষম কৰিব।


ই  ফোন লাইন অবিহনে ইণ্টাৰনেট চলাব পাৰে। সহজ ভাষাত ক’বলৈ গ’লে, ই ইণ্টাৰনেট সম্প্ৰসাৰিত কৰিব আৰু মানুহে আনকি দূৰৱৰ্তী এলেকাতো ইণ্টাৰনেট চলাব পাৰিব 


উপগ্ৰহ ইণ্টাৰনেটৰ সুবিধাসমূহ ?


উপগ্ৰহ ইণ্টাৰনেট ( STATELITE INTERNET) যিকোনো ঠাইৰ পৰা প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰি। গতি কেতিয়াবা সাধাৰণতে দিয়া SPEED তকৈ বেছি হয়। দূৰৱৰ্তী এলেকা আৰু দুৰ্যোগত সময়ত ই উপযোগী  । দুৰ্যোগৰ ক্ষেত্ৰত, ইয়াক সহজে পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব পাৰি।


উপগ্ৰহ ইণ্টাৰনেটে এই ক্ষতিবোৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে


বৰ্তমান লেটেন্সিৰ সমস্যা। ইয়াৰ বাবে, আকাশ পৰিষ্কাৰ হোৱা প্ৰয়োজন। ধাৰাসাৰ বৰষুণ বা তীব্ৰ বতাহে সংযোগ ব্যাহত কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত ইণ্টাৰনেটৰ গতি প্ৰভাৱিত হ’ব পাৰে। VPN ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰিব ।



MUST READ  বৃষ ৰাশিৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল: জানুৱাৰীৰ পৰা ডিচেম্বৰলৈ বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ২০২৩ চন কেনেকুৱা হ’ব
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related