Vitamin: পাঁচ প্ৰকাৰৰ পুষ্টিকৰ উপাদান সুস্থ আৰু ফিট থাকিবলৈ নিয়মিত ভাৱে পালন কৰক ।

Date:

- Advertisement -


Vitamin : সুস্থ আৰু ফিট হৈ থকাৰ কথা আহিলে মানুহে প্ৰায়ে বিভ্ৰান্ত হয় যে কোনবোৰ পুষ্টিকৰ উপাদান গ্ৰহণ কৰিব লাগে আৰু কোনবোৰ খাদ্যৰ খাব লাগে।সেয়েহে পুষ্টিকৰ পদাৰ্থবোৰক সহজভাৱে পাঁচটা ভাগত ভাগ কৰিব পাৰি আৰু এইদৰে আপুনি সহজেই অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰে আপোনাৰ খাদ্য তালিকাত ইয়াক।

সকলোৱে ফিট আৰু সুস্থ হ’ব বিচাৰে আৰু ইয়াৰ বাবে মানুহে সুষম খাদ্য গ্ৰহণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে, কিন্তু কি খাব সেই বিষয়ে প্ৰায়ে বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি হয় যিয়ে অত্যাৱশ্যকীয় পুষ্টিকৰ উপাদানৰ অভাৱ পূৰণ কৰিব পাৰে। যদিও পুষ্টিকৰ উপাদান গণনা কৰাটো কঠিন, কিন্তু যদি শ্ৰেণীভুক্ত কৰা হয়, তেন্তে পাঁচটা মূল পুষ্টিকৰ উপাদান আছে যিয়ে আপোনাক সুস্থ আৰু ফিট কৰি ৰখাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। এই পুষ্টিকৰ উপাদানসমূহ শৰীৰত যোগান ধৰিবলৈ কিছুমান কথা দৈনন্দিন খাদ্যাভ্যাসত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগে।

- Advertisement -

দৈনন্দিন জীৱনত শৰীৰে সঠিকভাৱে কাম কৰিবলৈ আৰু ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত থাকিবলৈ আমাক খাদ্যৰ পৰা পোৱা পুষ্টিকৰ উপাদানৰ প্ৰয়োজন হয়, কিন্তু আপোনাৰ খাদ্যৰ প্লেটত এনে খাদ্য থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয় যিয়ে পুষ্টিকৰ উপাদানৰ অভাৱৰ ক্ষতিপূৰণ দিয়ে . এতিয়াৰ বাবে এই পাঁচটা পুষ্টিকৰ উপাদানৰ বিষয়ে জানো আহক আৰু কোনবোৰ খাদ্যই সেইবোৰ পূৰণ কৰিব।

শৰীৰত কাৰ্বছৰ প্ৰয়োজন কিয়?


গোটেই দিনটো শাৰীৰিকভাৱে সক্ৰিয় হৈ থাকিবলৈ আমাক শক্তিৰ প্ৰয়োজন হয়, যিটো কৰ্বহাইড্ৰতে প্ৰদান কৰে । আচলতে কাৰ্বহাইড্ৰেটে গ্লুক’জক শৰীৰত শক্তিলৈ ৰূপান্তৰিত কৰে। কাৰ্ব দুবিধ, স্বাস্থ্যকৰ আৰু অস্বাস্থ্যকৰ। বীন, গাখীৰ, পপকৰ্ণ, ৰোটি, চাউল, ইডলি-ডোছা আদি বস্তুৰ দ্বাৰা কাৰ্ব যোগান ধৰা হয়।

প্ৰটিনে শৰীৰৰ বাবে সৈনিক হিচাপে কাম কৰে

প্ৰটিনে আমাৰ শৰীৰত ইন্ধন বা সৈনিকৰ দৰে কাম কৰে। প্ৰটিনে আমাৰ শৰীৰত এন্টিব’ডি সৃষ্টি কৰে, যাৰ ফলত শৰীৰক শক্তিশালী কৰি ভাইৰাছ আৰু বেক্টেৰিয়াৰ পৰা ৰক্ষা পৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও প্ৰটিনৰ কাম হ’ল কোষ নিৰ্মাণ আৰু মেৰামতি। শৰীৰৰ বৃদ্ধিৰ বাবে প্ৰটিনৰ প্ৰয়োজন। চুলিৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ছালৰ পৰা চকুলৈকে সকলো কামতে প্ৰটিনৰ প্ৰয়োজন। প্ৰটিনৰ কথা ক’বলৈ গ’লে দালি, চৰণ, চজিনা, বিন, বাদাম, গাখীৰ আৰু কণী, নন-ভেজ মাংস কণী মাছ আদিৰ পৰা পোৱা যায়।

চৰ্বিৰ প্ৰয়োজন

চৰ্বিৰ নাম অহাৰ লগে লগে বেছিভাগ মানুহেই ভাবে যে চৰ্বি সেৱন কৰিলে ওজন বৃদ্ধি হয় বা ই স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল নহয়, কিন্তু আমি আপোনাক কওঁ যে চৰ্বি আপোনাৰ শৰীৰৰ বাবেও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। মগজুৱে সঠিকভাৱে কাম কৰিবলৈ আৰু গাঁঠিবোৰ সঠিকভাৱে কাম কৰিবলৈ চৰ্বিৰ প্ৰয়োজন। একে সময়তে ভিটামিন জমা কৰিবলৈ চৰ্বি থকাটোও প্ৰয়োজনীয়। অৱশ্যে অস্বাস্থ্যকৰ চৰ্বি সেৱন নকৰিবলৈ সাৱধান হ’ব লাগে। ইয়াৰ উৎসৰ কথা ক’বলৈ গ’লে বাদাম, ঘিউ আৰু ঘিউৰ দৰে দুগ্ধজাত সামগ্ৰীৰ দৰে বস্তুবোৰ চৰ্বিৰ উৎস।

- Advertisement -

Vitamin : ভিটামিন আৰু খনিজ পদাৰ্থ

সুস্থ হৈ থাকিবলৈ ভিটামিন আৰু খনিজ পদাৰ্থই গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে, যিবোৰক মাইক্ৰ’ নিউট্ৰিয়েণ্ট বুলি কোৱা হয়। শৰীৰত ইয়াৰ অভাৱৰ ক্ষতিপূৰণ দিবলৈ বতৰৰ ফল-মূল আৰু শাক-পাচলি প্ৰচুৰ পৰিমাণে সেৱন কৰিব লাগে।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related