Tulsi : তুলসী গছৰ কোনো লক্ষণ দেখা পালে বুজিব যে আপোনালৈ আহি আছে সুখ !

Date:

- Advertisement -

Tulsi : শুভ লক্ষণঃ নিতৌ তুলসী পূজা কৰিলে পৰিয়ালত কেতিয়াও অভাৱ নহ’ব। এই পবিত্ৰ গছজোপাই ঘৰুৱা পৰিৱেশ বিশুদ্ধ কৰাত সহায় কৰে। কিন্তু তুলসী গছ শুকাই গ’লে ইয়াক অশুভ লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা হয়। সেই কথা প্ৰায় সকলোৱে জানে। কিন্তু ঘূৰি আহিবলৈ লগা সুখ, সমৃদ্ধি আৰু সৌভাগ্যৰ চিনবোৰো এই পবিত্ৰ গছজোপাত ওলাই পৰে।

Tulsi in Assamese

প্ৰতিখন হিন্দু ঘৰতে তুলসী আৰু ইয়াৰ গুৰুত্ব আছে। হিন্দু ধৰ্মত দেৱীৰ হিচাপে তুলসী (Tulsi)উদ্ভিদক পূজা কৰাৰ নিয়ম আছে। নিতৌ তুলসী পূজা কৰিলে পৰিয়ালত কেতিয়াও অভাৱ নহ’ব। এই পবিত্ৰ গছজোপাই ঘৰুৱা পৰিৱেশ বিশুদ্ধ কৰাত সহায় কৰে। কিন্তু তুলসী গছ শুকাই গ’লে ইয়াক অশুভ লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা হয়। সেই কথা প্ৰায় সকলোৱে জানে। ঘূৰি আহিবলৈ লগা সুখ, সমৃদ্ধি আৰু সৌভাগ্যৰ চিনবোৰো এই পবিত্ৰ গছজোপাত ওলাই পৰে। তুলসী গছত এই ৪ টা চিন দেখিলে গম পাব যে আপোনাৰ বন্ধ ভাগ্যৰ তলা খুলিবলৈ ওলাইছে। ইয়াৰ দ্বাৰা আপুনি বুজিব পাৰিব যে দেৱী লক্ষ্মী আৰু তুলসী দেৱী অতি সন্তুষ্ট ।

- Advertisement -

তুলসীৰ শুভ লক্ষণ কি কি?

ঘৰৰ তুলসী গছটো যেতিয়া সেউজীয়া হৈ পৰিব তেতিয়া আপুনি গম পাব যে তুলসী দেৱী আৰু দেৱী লক্ষ্মী আপোনাৰ উপৰত বহুত সুখী। আপুনি ভাবিব পাৰে যে দুগুণ আশীৰ্বাদেৰে জীৱনত সুখ বৈ যাব। কোৱা হয় যে তুলসী গছ সেউজীয়া হ’লে দেৱী লক্ষ্মী আৰু ভগৱান বিষ্ণুৰ আশীৰ্বাদো বৰষুণৰ দৰে বষে।

সৰু সৰু তুলসী গছ গজে

বহু সময়ত দেখা যায় যে তুলসী (Tulsi ) গছৰ চাৰিওফালে সৰু সৰু গছবোৰ নিজে নিজে গজিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এই ইংগিতটোও অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল দেৱী লক্ষ্মী সুখী আৰু আপোনাক আশীৰ্বাদ দিবলৈ ওলাইছে। আৰ্থিক সমস্যাও চিৰদিনৰ বাবে ঘৰৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰা বুলি ধাৰণা কৰা হৈছে।

- Advertisement -

তুলসীৰ ওচৰত গজা দুৰ্বাৰ ঘাঁহ

হিন্দু ধৰ্মতো দৰবাৰ যথেষ্ট গুৰুত্ব আছে। সাধাৰণতে দৰবা গণেশৰ বাবে উৎসৰ্গিত। গতিকে যদি তুলসী গছৰ ওচৰত দুৰ্বা গজিবলৈ আৰম্ভ কৰে, তেন্তে সেয়া শুভ লক্ষণ। ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল আৰ্থিক অৱস্থা আৰু শক্তিশালী হ’ব, আৰ্থিক সমস্যা চিৰদিনৰ বাবে আঁতৰি যাব।

তুলসী মাঞ্জাৰী

মাঞ্জাৰীৰ তুলসীলৈ অহাটোৱেও ভাল শুভকামনা জনাইছে। কোৱা হয় যে যেতিয়া তুলসী প্ৰচুৰ ফুল ফুলিছিল, তেতিয়া দেৱী লক্ষ্মী বৰ সুখী হব। আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ কৰিবলৈ দুয়োখন হাত উঠালে তুলসী গছত মঞ্জাৰীৰ প্ৰচুৰ ফুল ফুলাৰ ইংগিত পোৱা যায়। ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল লক্ষ্মী দেৱীৰ কৃপাত ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধিৰ সম্ভাৱনা গঢ় লৈ উঠিছে।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related