Life Style: আপোনাৰ ঘৰত সঘনাই পিতৃ – পুত্ৰৰ মাজত কাজিয়া হয় নেকি? আহক জানো 

Date:

- Advertisement -

Life Style: বহু সময়ত আপুনি নিশ্চয় দেখিছে যে বহু ঘৰত পিতৃ-পুত্ৰৰ মাজত কোনো সম্প্ৰীতি নাথাকে, কিন্তু ইয়াৰ আঁৰৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণ কি? আহক জানো 

 সম্পৰ্কৰ বিষয়ে প্ৰায়ে কোৱা হয় যে কন্যা পিতৃৰ আৰু পুত্ৰ মাতৃৰ। এটা সময় আহে যেতিয়া পুত্ৰ ডাঙৰ হৈ নিজৰ ভাল লগা মতামত প্ৰকাশ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত কেতিয়াবা পিতৃ-পুত্ৰৰ মাজত মতাদৰ্শগত পাৰ্থক্যৰ সৃষ্টি হয়, কাৰণ পুৰণি প্ৰজন্মৰ চিন্তাধাৰা আৰু আধুনিক যুগৰ চিন্তাধাৰাই ইটোৱে সিটোৰ লগত সংঘৰ্ষত লিপ্ত হয়। তেওঁলোকৰ আচাৰ-ব্যৱহাৰতো পাৰ্থক্য দেখা যায়, যাৰ বাবে পিতৃ-পুত্ৰৰ সম্পৰ্কত প্ৰায়ে সংঘাতৰ সৃষ্টি হয়। এনে পৰিস্থিতিত ইয়াৰ পৰা কেনেকৈ হাত সাৰিব পাৰি?এই পৰিস্থিতিত কি কৰিব লাগে জানো আহক 

- Advertisement -

শেহতীয়াকৈ এটা শ্ব’ৰ সময়ত বলীউডৰ পৰিচালক তথা প্ৰযোজক কৰণ জোহৰে তেখেতৰ অতিথিক সুধিছিল যে এটা নিৰ্দিষ্ট বয়সৰ পিছত পিতৃ-পুত্ৰৰ মাজত কিয় উত্তেজনাৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয় আৰু তেওঁলোকৰ মাজত দূৰত্বৰ কাৰণ কি? এই সন্দৰ্ভত তেওঁ উত্তৰত কয় যে এয়া পিতৃ-পুত্ৰৰ কথা নহয়, একেটা ঘৰতে থকা দুজন মানুহৰ কথা। দুজন মানুহ যেতিয়া এটা ঘৰত থাকে তেতিয়া তেওঁলোকৰ মাজত মতানৈক্য হোৱাটো স্বাভাৱিক। এই কথা মানি লোৱা উচিত। কেৱল এয়াই নহয়, তেওঁ এইটোও কৈছে যে দুজন পুৰুষৰ মাজত হোৱা কাজিয়াত মাকক থেতেলিয়াই পেলায়, কাৰণ এই মহিলা এগৰাকীৰ পত্নী আৰু আনজনৰ মাতৃ। এই সকলোবোৰ দুজন মানুহৰ মাজত হোৱাটো স্বাভাৱিক।

ভগৱান এসময়ত পিতৃ

তেও কয় যে যেতিয়া এজন ল’ৰাৰ বয়স ৯-১০ বছৰ হয়, তেতিয়া তেওঁৰ বাবে তেওঁৰ পিতৃ এজন ভগৱানতকৈ কম নহয়, কাৰণ তেওঁ নিজৰ সন্তানৰ প্ৰতিটো প্ৰয়োজন পূৰণ কৰে আৰু তেওঁৰ যত্ন লয়। কিন্তু যেতিয়া শিশুটিৰ বয়স ১৫-১৬ বছৰ হয়, তেতিয়াই সমস্যাবোৰ আৰম্ভ হয়, কাৰণ এই বয়সতে শিশুৱে নিজৰ চিন্তা-চৰ্চা আৰু জীৱনশৈলী নিজে তৈয়াৰ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু আনৰ ধাৰণা গ্ৰহণ কৰাটো তেওঁলোকৰ বাবে কঠিন হৈ পৰে।

যেতিয়া পুত্ৰ ডাঙৰ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে তেতিয়া ঘৰৰ মানুহ দুজনৰ মাজত বিবাদ আৰম্ভ হয়। এনে পৰিস্থিতিত ইয়াৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ পাৰস্পৰিক বুজাবুজি থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয়, দুয়োজনে ইজনে সিজনৰ দৃষ্টিভংগী বুজিব লাগে আৰু সেই অনুসৰি ঘৰুৱা সিদ্ধান্ত লোৱা উচিত।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related