Fish Bones Stuck In Throat Remedies:ডিঙিত আবদ্ধ মাছৰ হাড় প্ৰতিকাৰ

Date:

- Advertisement -

Fish Bones Stuck In Throat Remedies : কোৱাৰ দৰে ‘মাছ আৰু ভাত’ৰ জুতি বেছ’। খাদ্যপ্ৰেমীসকলৰ ভিতৰত মাছ পছন্দৰ তালিকাৰ একেবাৰে শীৰ্ষত আছে। বৰালি চিতাল আদি পুৱাৰে পৰা গধূলিলৈ বজাৰৰ পৰা সৰু ডাঙৰ সতেজ মাছ কিনিবলৈ ভিৰ হয়। বিশেষকৈ উৎসৱৰ আগৰ দিনকেইটাত মাছৰ দোকানবোৰত ভিৰ হয়।

আমাৰ প্ৰতিখন ঘৰত প্ৰায় প্ৰতিদিনে বিভিন্ন ধৰণৰ সুস্বাদু মাছৰ ব্যঞ্জন ৰান্ধি থাকে। কিন্তু বহু ক্ষেত্ৰত সমস্যা হৈছে মাছৰ কাইট। খৰখেদাকৈ বা অসচেতন হৈ খাওঁতে প্ৰায়ে ডিঙিত এটা কাঁইট আবদ্ধ হৈ পৰে। ডিঙিত আবদ্ধ হৈ থকা কাঁইট এটা অতি সহজে কেনেকৈ আঁতৰাব পাৰি ।( Fish Bones Stuck In Throat Remedies। এইবোৰ নিয়ম আমি সৰুৰে পৰা শিকি আহিছোঁ। কিন্তু হয়তো নতুন প্ৰজন্মই নাজানে।

- Advertisement -

মাছৰ হাড় আঁতৰোৱাৰ কৌশল

১) পকা কল এই ক্ষেত্ৰত অতি ফলপ্ৰসূ। টুকুৰা টুকুৰ কৰা কল খাব। ফলত ডিঙিৰ কাঁইটটো সহজে ওলাই আহিব।

২) সিজোৱা ভাতৰ সৰু সৰু বল বনাই গিলিব। তাৰ পিছত পানী খাব।

৩) বহুক্ষেত্ৰত গাখীৰত ভাজি ৰুটি বা শুকান ৰুটি খালে এই সমস্যা সমাধান হয়। যদি একেলগে নহয় তেন্তে এই কৌশলটো বাৰে বাৰে কৰক।

- Advertisement -

৪) আচৰিত যেন লাগিলেও শীতল পানীয় অৰ্থাৎ কাৰ্বনেটেড পানীয় আবদ্ধ কাঁইট আঁতৰোৱাত উপযোগী।

৫)পানীত অলপ ভিনেগাৰ মিহলাই দিলে কাঁইটটো সহজে ওলাই যায়। নেমুও উপযোগী হ’ব পাৰে। নেমুৰ লগত অলপ নিমখ মিহলাই খাব। আপুনি সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related