প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি অনন্যালৈকে কোটি টকা উপাৰ্জন কৰা এই সুন্দৰীসকলে এই সস্তীয়া বস্তুটো গ্ল’য়িং ছালৰ বাবে প্ৰয়োগ কৰে। 

Date:

- Advertisement -

B-Town Diva’s Favourite Home Remedies : প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি অনন্যালৈকে কোটি টকা উপাৰ্জন কৰা এই সুন্দৰীসকলে এই সস্তীয়া বস্তুটো গ্ল’য়িং ছালৰ বাবে প্ৰয়োগ কৰে। 

বি-টাউন ডিভাৰ প্ৰিয় ঘৰুৱা উপায়ঃ প্ৰায়ে আমি সকলোৱে বলিউডৰ অভিনেত্ৰীসকলৰ সৌন্দৰ্য্যত মুগ্ধ হৈ পৰো। বিশেষকৈ ছোৱালীবোৰে কামনা কৰে যে তেওঁলোকক বলীউডৰ অভিনেত্ৰীসকলৰ দৰেই ধুনীয়া দেখাব লাগে। সাধাৰণতে আমি ভাবো যে বলীউডৰ অভিনেত্ৰীসকলে ধুনীয়া দেখাবলৈ লাখ লাখ মূল্যৰ সৌন্দৰ্য্য চিকিৎসা লয় আৰু সেয়েহে আমি তেওঁলোকৰ দৰে দেখাব নোৱাৰো। অৱশ্যে তেনেকুৱা নহয়।

- Advertisement -

যিকোনো সাধাৰণ ছোৱালীৰ দৰে বলীউডৰ অভিনেত্ৰীসকলেও ঘৰুৱা ঔষধৰ ওপৰত বহু পৰিমাণে নিৰ্ভৰ কৰে আৰু পাকঘৰৰ সামগ্ৰীৰ সহায়ত ছালখনক আদৰ কৰে। ইয়াৰে এটা উপাদান হ’ল বেষণ ।

বহু বছৰ ধৰি ছালৰ যত্নৰ ৰুটিনত বেচন অন্তৰ্ভুক্ত হৈ আহিছে আৰু আজিও বলীউডৰ অভিনেত্ৰীসকলে বেচনৰ সহায়ত ছালখনক আদৰ কৰে। মুখৰ মাস্ক বা স্ক্ৰাব হিচাপে বেচন ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। গতিকে আজি এই বলীউডৰ অভিনেত্ৰী সকলৰ পৰা টিপছ লওক আৰু আপোনাৰ ছালৰ ভালদৰে যত্ন লওক-

অনন্যা পাণ্ডে বলীউডৰ অভিনেত্ৰী অনন্যা পাণ্ডেই ছালখনক আদৰৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰে বেচন। আনকি তেওঁ নিজৰ পেকটোৰ সৈতে এখন ছবিও নিজৰ ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টত শ্বেয়াৰ কৰিছিল। ছালৰ যত্ন ল’বলৈ তাই বিশেষ ধৰণৰ বেচনৰ পেক ব্যৱহাৰ কৰে। এইটো এটা উজ্জ্বল আৰু হাইড্ৰেটিং পেক, যিটো বনাবলৈ তাই বেচন, হালধি, গাখীৰ আৰু মৌ ব্যৱহাৰ কৰে। এই সকলোবোৰ উপাদান মিহলাই মুখত লগাই শসাৰ টুকুৰা কেইটামান চকুত থৈ ১৫ৰ পৰা ২০ মিনিট জিৰণি লয়।

 তমান্না ভাটিয়াই নিজৰ ছালৰ যত্ন ল’বলৈ জৈৱিক ঘৰতে বনোৱা পেক ব্যৱহাৰ কৰে। ইয়াত তাই বেচন, হালধি, চন্দন, গোলাপ পানী আৰু নিম পাত মিহলাই লগায়। এই মিশ্ৰণটোৱে ফেচ পেক আৰু স্ক্ৰাব দুয়োটা কাম কৰে। ইয়াৰ ফলত তেওঁলোকৰ ছালত বহুত গ্লো হয়। 

- Advertisement -

কৃতি ছানন কৃতি ছাননেও মাকৰ ফেচ পেক ৰেচিপিৰ সহায়ত নিজৰ ছালৰ যত্ন লয়। এবাৰ তেওঁ কৈছিল যে পেকটো বনাবলৈ মাকে বেচন, হালধি, কিছু দালি আৰু আলমণ্ড ব্যৱহাৰ কৰে। তাই তাত অলপ ক্ৰীমও দিয়ে। এই পেকে ছালখনক পুষ্টি দিয়াৰ লগতে ছালখন উজ্জ্বল কৰাত সহায় কৰে।

তাৰা সুতাৰিয়া আইতাকৰ বনোৱা মাস্কটোও তাৰা সুতাৰিয়াই বৰ ভাল পায়। তাই আইতাকৰ প্ৰেছক্ৰিপচন মানি চলে। এই মাস্ক বনাবলৈ তাই দৈ, হলুদ, বেচন আৰু মৌ মিহলাই দিয়ে। তাই মুখত লগাই ১৫-২০ মিনিটমান ৰাখি তাৰ পিছত ছালখন ধুই দিয়ে। ইয়াৰ ফলত নিমিষতে তেওঁলোকৰ ছালখনলৈ আচৰিত ধৰণৰ জিলিকনি আনে।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related