Toothache Problem:দাঁত বিষৰ পৰা সকাহ পাওক , এই ঘৰুৱা ঔষধৰ জৰিয়তে সকাহ পাব পাৰি।

Date:

- Advertisement -

দাঁতৰ বিষৰ পৰা কেনেকৈ মুক্তি পাব পাৰি: কেতিয়াবা দাঁতৰ বিষ অসহ্যকৰ হৈ পৰে আৰু ইয়াৰ বাবেই কেৱল টোপনি নোহোৱা হোৱাই নহয় দৈনন্দিন কাম-কাজৰ ওপৰতো নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলায়। সামান্য বিষকো আমি আওকাণ কৰা উচিত নহয় কাৰণ ই পিছত ডাঙৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ইয়াত আমি আপোনালোকক কিছুমান ঘৰুৱা উপায়ৰ বিষয়ে জনাইছো যিবোৰ আপুনি দাঁতৰ বিষৰ পৰা উপশম পাবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে।

Toothache Problem:
দাঁতৰ বিষৰ পৰা কেনেকৈ মুক্তি পাব?
১/ নিমখ আৰু লৱণ
প্ৰথমে লৱণৰ কলি কেইটামান ভালদৰে পিহি তাৰ পিছত নিমখৰ লগত মিহলাই লওক। এতিয়া ৰাতি শুই উঠাৰ আগতে বিষ হোৱা দাঁতৰ মাজত এই মিশ্ৰণটো হেঁচা মাৰি ধৰিব। ৰাতিপুৱা সাৰ পালে বিষ নোহোৱা হৈ যাব।
২) হলুদ আৰু নিমখ
এটা সৰু পাত্ৰত পানীত এক চামুচ হলুদ গুড়ি আৰু আধা চামুচ নিমখ মিহলাই পেষ্ট বনাওক। এতিয়া এই পেষ্টটো দাঁতত ঘঁহি লওক। লাহে লাহে অসহ্য কষ্ট নাইকিয়া হৈ যাব।
৩/ নিমৰ পাত
নিমৰ পাত পিহি তাৰ ৰস উলিয়াই তাৰ লগত গাৰ্গল কৰক। ইয়াৰ ফলত বিষ সৃষ্টিকাৰী বেক্টেৰিয়াবোৰ নিধন হ’ব যাৰ ফলত দাঁতৰ বিষ কম হ’ব।
৪) পিঁয়াজৰ টুকুৰা
সাধাৰণতে বহু ৰেচিপিৰ সোৱাদ বঢ়াবলৈ পিঁয়াজ ব্যৱহাৰ কৰা হয়, কিন্তু আপুনি জানেনে যে কাটি দাঁতৰ মাজত হেঁচা মাৰি ধৰিলে বিষ কমি যাব।
৫) নেমুৰ ৰস
নেমুৰ ৰস দাঁতৰ ক্ষতি কৰা বেক্টেৰিয়াৰ শত্ৰু। এগিলাচত কুহুমীয়া পানী লৈ তাত নেমুৰ ৰস চেপি লওক।এতিয়া ইয়াৰ লগত গাৰ্গল কৰিলে দাঁতৰ বিষৰ পৰা সকাহ পাব।
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related