Explained : শ্বোপে (Shopee ) ভাৰতত বিক্ৰী কিয় বন্ধ কৰিছে?

Date:

- Advertisement -

Social media ৰ বাণিজ্য মাধ্যমত ত শ্বোপে (Shopee)”গোলকীয় বজাৰৰ অনিশ্চয়তা” উল্লেখ কৰি ভাৰতৰ পৰা প্ৰস্থান কৰিছে, । এইটো ছিংগাপুৰ স্থিত উপভোক্তা ইণ্টাৰনেট কোম্পানী চি গ্ৰুপৰ মালিকানাধীন প্লেটফৰ্মটো মুকলি হোৱাৰ অলপ পিছতে এণ্ড্ৰইড প্লে ষ্টোৰত আটাইতকৈ বেছি ডাউনলোড কৰা এপ্পবোৰৰ ভিতৰত এটা হৈ পৰা স্বত্বেও ভাৰতত ইয়াৰ বিক্ৰী বন্ধ কৰিছে ।

- Advertisement -

- Advertisement -

ভাৰত চৰকাৰে চি গ্ৰুপৰ মালিকানাধীন গেমিং এপ গেৰেনা ফ্ৰী ফায়াৰ নিষিদ্ধ কৰাৰ ঠিক এমাহৰ পিছতে শ্বোপে (Shopee)ৰ Exit ৰ কথা আহিছে। “বিশ্ববজাৰৰ অনিশ্চয়তাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, আমি আমাৰ প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়ৰ শ্বোপ ইণ্ডিয়া উদ্যোগ বন্ধ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছো,” এজন শ্বোপে মুখপাত্ৰই কয়। সামাজিক বাণিজ্য মঞ্চখনে ভাৰতীয় সময় মতে মঙলবাৰে পুৱা ১২ বজাত কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ কাৰ্যকলাপ বন্ধ কৰিব, সূত্ৰঅনুসৰি, যিয়ে কৈছিল যে তেতিয়ালৈকে প্লেটফৰ্মত দিয়া সকলো অৰ্ডাৰ সম্পূৰ্ণ কৰা হ’ব।

ভাৰতত ইয়াৰ কাৰ্যকালত, গেৰেনা ফ্ৰী ফায়াৰ নিষিদ্ধ কৰাৰ জৰিয়তে Sea Group গোটত উত্তাপৰ উপৰিও, শ্বোপে কেইবাটাও বাধাৰ সন্মুখীন হৈছিল। এই বছৰৰ আৰম্ভণিতে, প্লেটফৰ্মৰ পৰা নকল সামগ্ৰী বিতৰণ কৰাৰ অভিযোগত লক্ষ্ণৌত কোম্পানীটোৰ বিৰুদ্ধে এখন এজাহাৰ দাখিল কৰা হৈছিল। লগতে, “গভীৰ ৰেহাই”ত লিপ্ত হোৱাৰ বাবে ভাৰতৰ প্ৰতিযোগিতা আয়োগৰ ওচৰত শ্বোপৰ বিৰুদ্ধে এটা অভিযোগ দাখিল কৰা হৈছিল। এই মাহৰ আৰম্ভণিতে এণ্টিট্ৰাষ্ট সংস্থাটোৱে অভিযোগটো খাৰিজ কৰিছিল।

- Advertisement -

শ্বোপে কনফেডাৰেচন অফ অল ইণ্ডিয়া ট্ৰেডাৰ্ছ (চিএআইটি)ৰ নেতৃত্বত স্থানীয় ব্যৱসায়ীসকলৰ এটা গোটৰ বিৰোধিতাৰ সন্মুখীন হৈছিল, যিয়ে মঞ্চখন নিষিদ্ধ কৰাৰ আহ্বান জনাইছিল আৰু কোম্পানীটোৰ দ্বাৰা ভাৰতৰ এফডিআই নিয়ম উলংঘনকৰাৰ অভিযোগ তুলি বিত্ত মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমণলৈও পত্ৰ লিখিছিল।

শ্বোপে ছফ্টবেংক সমৰ্থিত মীশো আৰু ফ্লিপকাৰ্ট গ্ৰুপৰ শ্বপচিৰ দৰে সামাজিক বাণিজ্য মঞ্চৰ মুখ্য প্ৰতিযোগী হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰি আছিল, এই খণ্ডত পুনৰ বিক্ৰী কৰাৰ বাবে বৃহৎ পৰিমাণে সস্তীয়া সামগ্ৰীঅৰ্ডাৰ দিয়াৰ লক্ষ্য ৰাখি। প্ৰস্থানটোৱে এতিয়া প্ৰতিযোগীসকলৰ বাবে বজাৰ খন মুকলি কৰে।

MUST READ  গাখীৰ খোৱাৰ সময়ত এই বোৰ কথা মনত ৰাখিব

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related