Unemployment Rate Increases: নিবনুৱাৰ হাৰ 7.83% লৈ বৃদ্ধি; নগৰীয়া এলেকাত উৰ্ধগামী চাকৰিহীন লোকৰ সংখ্যা

Date:

- Advertisement -

Unemployment rate rises to 7.83% in April; joblessness highest in Haryana, Rajasthan: CMIE

Unemployment Rate Increases

- Advertisement -

চেণ্টাৰ ফৰ মনিটৰিং ইণ্ডিয়ান ইকনমি (Centre for Monitoring Indian Economy (CMIE)ৰ তথ্য অনুসৰি দেশৰ নিবনুৱাৰ হাৰ (unemployment rate) এপ্ৰিলত ৭.৮৩ শতাংশলৈ বৃদ্ধি পাইছে, যি আগৰ মাহত ৭.৬০ শতাংশ আছিল। হাৰিয়ানাত সৰ্বাধিক নিবনুৱাৰ হাৰ 34.5 শতাংশ, তাৰ পিছত ৰাজস্থানত 28.8 শতাংশ।

- Advertisement -

তথ্য অনুসৰি, নগৰাঞ্চলত চাকৰিহীনতাৰ হাৰ (joblessness rate) আগৰ মাহৰ 8.28 শতাংশৰ তুলনাত এপ্ৰিলত 9.22 শতাংশলৈ বৃদ্ধি পাইছে। আনহাতে গ্ৰাম্য নিবনুৱাৰ হাৰ 7.29 শতাংশৰ পৰা 7.18 শতাংশলৈ হ্ৰাস পাইছে।

চাকৰিৰ সুযোগবোৰ (Job opportunities) মন্থৰ ঘৰুৱা চাহিদা আৰু বৰ্ধিত মূল্যৰ মাজত অৰ্থনৈতিক পুনৰুদ্ধাৰৰ লেহেম গতিৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হৈছে, চেণ্টাৰ ফৰ মনিটৰিং ইণ্ডিয়ান ইকনমি (CMIE)য়ে কয়।

MUST READ  ভাগৱত গীতা : ভাগৱত গীতা অধ্যায় ১ অসমীয়াত ৷ Commentary on Chapter 1 Shloka 1 of the Bhagavad Gita in Assamese
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

List Of Ahom King . Ahom Kingdom.

SerialRulerReign১চ্যু-কা-ফা১২২৮–১২৬৮২চুতেওফা১২৬৮–১২৮১৩চুবিণ্‌ফা১২৮১–১২৯৩৪চুখাংফা১২৯৩–১৩৩২৫চুখ্ৰাম্‌ফা১৩৩২–১৩৬৪শাসক নাই১৩৬৪–১৩৬৯৬চুতুফা১৩৬৯–১৩৭৬শাসক নাই১৩৭৬–১৩৮০৭ত্যাও খাম্‌টি১৩৮০–১৩৮৯শাসক নাই১৩৮৯–১৩৯৭৮চুডাংফা১৩৯৭–১৪০৭৯চুজান্‌ফা১৪০৭–১৪২২১০চুফক্‌ফা১৪২২–১৪৩৯১১চুচেনফা১৪৩৯–১৪৮৮১২চুহেনফা১৪৮৮–১৪৯৩১৩চুপিম্‌ফা১৪৯৩–১৪৯৭১৪চুহুন্মুং১৪৯৭–১৫৩৯১৫চুক্লেণমুং১৫৩৯–১৫৫২১৬চুখাম্‌ফা১৫৫২–১৬০৩১৭চুচেংফা১৬০৩–১৬৪১১৮চুৰাম্‌ফা১৬৪১–১৬৪৪১৯চুত্যিণ্‌ফা১৬৪৪–১৬৪৮২০চুতাম্লা১৬৪৮–১৬৬৩২১চুপংমুং১৬৬৩–১৬৭০২২চুন্যৎফা১৬৭০–১৬৭২২৩চুক্লমফা১৬৭২–১৬৭৪২৪চুহুংফা১৬৭৪–১৬৭৫২৫গোবৰ ৰজা১৬৭৫–১৬৭৫২৬চুজিন্‌ফা১৬৭৫–১৬৭৭২৭চুদৈফা১৬৭৭–১৬৭৯২৮চুলিক্‌ফা১৬৭৯–১৬৮১২৯চুপাতফা১৬৮১–১৬৯৬৩০চুখ্ৰংফা১৬৯৬–১৭১৪৩১চুতণফা১৭১৪–১৭৪৪৩২চুণেণফা১৭৪৪–১৭৫১৩৩চুৰেম্‌ফা১৭৫১–১৭৬৯৩৪চুণ্যেউফা১৭৬৯–১৭৮০৩৫চুহিত্পংফা১৭৮০–১৭৯৫৩৬চুক্লিংফা১৭৯৫–১৮১১৩৭চুদিংফা১৮১১–১৮১৮৩৮পুৰন্দৰ সিংহ১৮১৮–১৮১৯৩৯চুদিংফা১৮১৯–১৮২১৪০যোগেশ্বৰ সিংহ১৮২১–১৮২৪৪১পুৰন্দৰ সিংহ১৮৩২–১৮৩৯

চুডাংফা ( Chaupha Siu-Dang-Pha ) Sudangpha : The Legend of Bamuni Konwar

সুদংফা (১৩৯৭–১৪০৭) আহোম ৰাজ্যৰ ৰজা আছিল। ব্ৰাহ্মণৰ ঘৰত লালন-পালনৰ...

Parliament Session 2024 : কেনেদৰে শপত গ্ৰহণ কৰিব কাৰাগাৰত থকা সাংসদসকলে? এই সম্পৰ্কে কি নিয়ম

কাৰাগাৰত থকা সাংসদে কেনেদৰে শপত গ্ৰহণ কৰেঃ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ অন্ত...