Relationship Tips : আপোনাৰ সংগী আপোনাৰ পৰা আঁতৰি গৈছে নেকি? জানক আঁতৰি যোৱাৰ লক্ষণ।

Date:

- Advertisement -

Relationship Tips : সম্পৰ্ক ( Relationship )গঢ়ি উঠিবলৈ সময় নালাগে। কিন্তু সেই সম্পৰ্কক সকলোৱে চম্ভালিব নোৱাৰে। এটা সময়ত দুজন মানুহৰ মন মিলিলে সম্পৰ্ক আৰম্ভ হয়। সম্পৰ্ক এটা অভ্যাসত পৰিণত হ’লে প্ৰায়ে বিৰক্তিকৰ হৈ পৰে। যদি বিপৰীত ফালৰ মানুহজন হাতৰ তলুৱাৰ দৰে চিনাকি হৈ পৰে, তেন্তে দূৰত্ব বাঢ়ি যায়। ইজনে সিজনৰ পৰা আঁতৰি আহে। কিন্তু বহু সময়ত বুজি পোৱা নাযায়। ফলত দূৰত্বৰ সেতুবন্ধনৰ কোনো চেষ্টা কৰা দেখা নাযায়। দূৰত্ব সৃষ্টি হ’লে সম্পৰ্ক সমীকৰণটো আৰু একে নহয়। অলপ সলনি হয়।

Relationship Tips

আপুনি আৰু আপোনাৰ সংগীয়ে আঁতৰি যোৱাৰ লক্ষণসমূহ কি কি?

- Advertisement -

১) সম্পৰ্কতও ইজনে সিজনৰ জীৱনত কি চলি আছে নাজনা অস্বাভাৱিক। কাৰোবাৰ লগত দূৰত্ব বঢ়াব বিচাৰিলে প্ৰথমে কথা-বতৰা বন্ধ কৰিব লাগিব। যিকোনো সম্পৰ্ক ধ্বংস কৰাৰ মূল অস্ত্ৰ হ’ল কথা-বতৰা বন্ধ কৰা। গতিকে দুজন মানুহৰ মাজত যোগাযোগ কমি অহা দেখিলে দূৰত্ব বাঢ়ি যায় ।

২) জীৱনত আপোনজনৰ গুৰুত্ব আৰু অগ্ৰাধিকাৰ সদায় উচ্চ। সম্পৰ্কত ( Relationship ) দূৰত্ব বাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে ইজনে সিজনৰ প্ৰতি পছন্দ কমি যায়। যদি আপুনি উপলব্ধি কৰে যে আপোনাৰ সংগীৰ জীৱনত আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তা কমি আহিছে, তেন্তে ইজনে সিজনৰ প্ৰতি অধিক যত্ন লোৱাৰ সময় আহি পৰিছে । 

৩) এতিয়া আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাৰ লগত মজা কৰিবলৈ, একেলগে সময় কটাবলৈ, আনন্দ কৰিবলৈ বিশেষ উৎসাহ দেখুৱাব নোৱাৰে? ইজনে সিজনৰ লগত সময় কটালেও সুখৰ অনুভৱ আৰু নাহে? সম্পৰ্কটো একঘেয়ামী হোৱাৰ লগে লগে দূৰত্ব বাঢ়ি যায়। তেনে ক্ষেত্ৰত সংগীৰ লগত পৃথকে পৃথকে কথা পাতক।

৪)যদি আপোনাৰ সংগীৰ আচৰণত হঠাৎ পৰিৱৰ্তন হয়। আপোনাৰ কোনো কথাতে তেওঁ গুৰুত্ব নিদিয়ে। সকলোকে আওকাণ কৰে। কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ খং আৰু বিৰক্তি আদিৰ লক্ষণ দেখা দিয়ে। তেতিয়া বুজিব যে আপোনাৰ সম্পৰ্ক বিপদত পৰিছে।

- Advertisement -

৫)যদি আপোনাৰ সংগীয়ে সৰু সৰু কথাত কাজিয়া আৰম্ভ কৰে। বা কিবা অজুহাত বা আনটো অজুহাত বিচাৰি অযথা কাজিয়া আৰম্ভ কৰে। গতিকে বুজি লওক যে আপোনাৰ সম্পৰ্কত বিভাজন হ’ব গৈ আছে।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related