70 তম মিছ ইউনিভাৰ্ছ: ভাৰতৰ হৰনাজ সান্ধু 2021 মিছ ইউনিভাৰ্ছ হয়, ২০০০ চনত লাৰা দত্তই খিতাপ জয় কৰাৰ ২১ বছৰ পিছত হৰনাজ হল মিছ ইউনিভাৰ্ছ ।

Date:

- Advertisement -



- Advertisement -

মিছ ইউনিভাৰ্ছ ২০২১ মুকুট ভাৰতৰ হৰনাজ সান্ধুক দিয়া হৈছে। এই বছৰৰ ১২ ডিচেম্বৰত ইজৰাইলত ৭০ তম মিছ ইউনিভাৰ্ছ প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হৈছিল। প্ৰতিযোগিতাখনৰ প্ৰাথমিক পৰ্যায়ত ৭৫ গৰাকীতকৈও অধিক সুন্দৰী আৰু প্ৰতিভাশালী মহিলাই অংশগ্ৰহণ কৰিছিল কিন্তু তিনিখন দেশৰ মহিলাই শীৰ্ষ ৩ ত স্থান লাভ কৰিছিল, যাৰ ভিতৰত এগৰাকী আছিল ভাৰতৰ হৰনাজ সান্ধু। অৱশেষত, ভাৰতৰ হৰনাজ সান্ধুৱে দক্ষিণ আফ্ৰিকা আৰু পাৰাগুৱে  অতিক্ৰম কৰি বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডৰ সৌন্দৰ্যৰ মুকুট দখল কৰে। ভাৰতৰ দিয়া মিৰ্জাও অনুষ্ঠানটোৰ অংশ হ’বলৈ আহিছিল। উৰ্বশী ৰৌতেলাই এইবাৰ মিছ ইউনিভাৰ্ছ ২০২১ ৰ প্ৰতিযোগিতাৰ বিচাৰ কৰিছিল।

শীৰ্ষ তিনিওজন প্ৰতিযোগীক প্ৰশ্ন টো সোধা হৈছিল:

 চাপৰ সন্মুখীন হোৱা মহিলাসকলক আপুনি কি পৰামৰ্শ দিব? ( What advice would you give to young women watching on how to deal with the pressures they face today?” ) 

হৰ্নাজ সান্ধুৱে উত্তৰ দিছিল, “ঠিক আছে, মই ভাবো আজিৰ যুৱক-যুৱতীসকলে সন্মুখীন হোৱা আটাইতকৈ ডাঙৰ চাপ টো হ’ল নিজৰ ওপৰত বিশ্বাস কৰা। আপুনি অনন্য , আৰু সেইটোৱেই আপোনাক সুন্দৰ কৰি তোলে, নিজকে আনৰ সৈতে তুলনা কৰা বন্ধ কৰক, । মই ভাবো এইটোৱেই আপুনি বুজিব লাগিব। বাহিৰলৈ ওলাই আহক, নিজৰ বাবে কওঁক, কিয়নো আপুনি আপোনাৰ জীৱনৰ নেতা। আপুনি আপোনাৰ নিজৰ [জীৱন]ৰ কণ্ঠস্বৰ। মই নিজকে বিশ্বাস কৰোঁ আৰু সেইকাৰণে মই আজি ইয়াত থিয় হৈ আছোঁ। ধন্যবাদ।”

- Advertisement -

 ( “Well, I think the biggest pressure the youth of today is facing is to believe in themselves. To know that you are unique and that’s what makes you beautiful, stop comparing yourselves with others, and let’s talk about more important things that’s happening worldwide. I think this is what you need to understand. Come out, speak for yourself, because you are the leader of your life. You are the voice of your own [life]. I believe in myself and that’s why I’m standing here today. Thank you.”)

 এই উত্তৰৰ সৈতে, হৰ্নাজ সান্ধুৱে এই বছৰৰ মিছ ইউনিভাৰ্ছ 2021 খিতাপ অৰ্জন কৰে।


হাৰনাজ কোন

- Advertisement -

পঞ্জাৱৰ চণ্ডিগড়ৰ হৰনাজ সান্ধু পেছাত এগৰাকী মডেল । ২১ বছৰীয়া হৰনাজে কেইবাটাও প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল আৰু বিজয়ী হোৱা স্বত্বেও মডেলিং আৰু অধ্যয়নৰ প্ৰতি সম্পূৰ্ণ মনোযোগ দিছিল। হৰনাজে ২০১৭ চনত মিছ চণ্ডিগড় খিতাপ জিকিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ মিছ মেক্স ইমাৰ্জিং ষ্টাৰ ইণ্ডিয়া খিতাপ অৰ্জন কৰিছিল। এই দুটা সন্মানীয় খিতাপ অৰ্জন কৰাৰ পিছত, হৰ্নাজে মিছ ইণ্ডিয়া 2019 ত অংশগ্ৰহণ কৰে আৰু তাৰ পিছত শীৰ্ষ 12 ত উপনীত হয়। মডেলিংৰ লগতে, হৰ্নাজেও অভিনয়ৰ আৰম্ভণি কৰিছে। হৰনাজৰ দুখন পাঞ্জাৱী ছবি ‘য়াৰা দিয়ান পু বৰণ’ আৰু ‘বাই জী কুট্টাংগে’ আছে।

ভাৰতে দুবাৰ কৈ সফলতা অৰ্জন কৰিছে

৭০ তম মিছ ইউনিভাৰ্ছ ২০২ ত দেশক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা হৰনাজ সান্ধুৱে খিতাপ অৰ্জন কৰে । ২০00 চনত লাৰা দত্তই খিতাপ জয় কৰাৰ ২১ বছৰ পিছত হৰনাজে মিছ ইউনিভাৰ্ছমুকুট জিকিব লৈ সক্ষম হয়


হৰনাজৰ আগতে, মাত্ৰ দুজন ভাৰতীয়ই মিছ ইউনিভাৰ্ছ মুকুট জিকিছে – অভিনেতা সুস্মিতা সেন 1994 চনত আৰু লাৰা দত্তই 2000 চনত।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related