60 বছৰ আগতে তেওঁৰ মৃত্যু হোৱা অভিনেত্ৰী এগৰাকীৰ ফটো 1500 কোটি টকাত নিলাম ।

Date:

- Advertisement -

 

- Advertisement -

সমগ্ৰ বিশ্বতে তেওঁৰ সৌন্দৰ্যৰ বাবে বাতৰিত থকা হলিউড অভিনেত্ৰী মেৰিলিন মনৰোৰ এখন photo ১৫০০ কোটি টকাত বিক্ৰী হৈছে। এই খবৰটো ইণ্টাৰনেটত জুইৰ দৰে বিয়পি পৰিছে। দৰাচলতে, অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ এই চিত্ৰখন ১৯৬৪ চনত নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল, আৰু যিটো নিলাম কৰা হৈছিল। 

- Advertisement -

মেৰিলিন মনৰোৰ চিত্ৰখন ১৯৬৪ চনত নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। এইটো ক্ৰিষ্টিজৰ দ্বাৰা কৰা হৈছিল। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, সেই নিলামত কোনোবাই মেৰিলিন মনৰোৰ সেই ৬৮ বছৰ পুৰণি চিত্ৰখন ক্ৰয় কৰিছে। এইটো কোৱা হৈছে যে মেৰিলিন মনৰোৰ চিত্ৰকলা এতিয়ালৈকে ক্ৰয় কৰা আটাইতকৈ ব্যয়বহুল আমেৰিকান কলা। 

#AuctionUpdate Andy Warhol’s ‘Shot Sage Blue Marilyn’ breaks the #WorldAuctionRecord for the most expensive 20th century work sold at auction; price realized $195 million pic.twitter.com/kOrIIaeT7J

— Christie’s (@ChristiesInc) May 10, 2022

- Advertisement -

মেৰিলিন মনৰোৰ চিত্ৰকলাৰ বিশেষত্ব কি?

 

অৱশ্যে, ১,৫০০ কোটি টকাত মেৰিলিন মনৰোৰ চিত্ৰ কোনে ক্ৰয় কৰিছিল সেয়া জনা নাযায়। একে সময়তে, আমি আপোনাক কওঁ যে মেৰিলিন মনৰোৰ এই চিত্ৰখনক ‘শ্বট চেজ ব্লু মেৰিলিন’ বুলি কোৱা হয়, যিটো এণ্ডি ৱাৰহোলে 1964 চনত সৃষ্টি কৰিছিল। এণ্ডিয়ে ইয়াক সৃষ্টি কৰিবলৈ ৫ টা বিভিন্ন ৰঙৰ আঁচনি ব্যৱহাৰ কৰিছিল। বিশেষ কথাটো হ’ল যে এই চিত্ৰখন মেৰিলিনৰ মৃত্যুৰ দুবছৰ পিছত নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। তেওঁৰ প্ৰতিকৃতি মেৰিলিনৰ ছবি ‘নায়াগ্ৰা’ৰ পোষ্টাৰৰ দৰে। 

 এতিয়ালৈকে মেৰিলিন মনৰোৰ এই চিত্ৰখন চুইছ আৰ্ট ডিলাৰ পৰিয়াল ‘দ্য আম্মানছ’ৰ সৈতে আছিল। তেওঁৰ ওচৰত ১৯৮০ চনৰ পৰা এই চিত্ৰখন আছে। একে সময়তে, এই চিত্ৰকলাৰ ধন দাতব্য সংস্থাক দিয়া হ’ব। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, চিত্ৰবিক্ৰীৰ পৰা প্ৰাপ্ত ধন শিশুৰ শিক্ষা আৰু স্বাস্থ্য কাৰ্যসূচীৰ বাবে দান কৰা হ’ব। আমি আপোনাক কওঁ যে মেৰিলিন মনৰোৰ এই চিত্ৰখন নিলামত বিক্ৰী হোৱা আটাইতকৈ ব্যয়বহুল চিত্ৰ। একে সময়তে, মাৰ্লিন তেওঁৰ সময়ৰ এগৰাকী শ্ৰেষ্ঠ অভিনেত্ৰী আছিল। তাই তাইৰ সৌন্দৰ্য আৰু সাহসী শৈলীৰ বাবে বিখ্যাত আছিল। কিন্তু মাৰ্লিনৰ ৩৬ বছৰ বয়সত মৃত্যু হৈছিল। 

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related