ৰিতেশ আগৰৱালাৰ জীৱনী হিন্দীত – ৰিতেশ আগৰৱালাৰ জীৱনী (OYO CEO)

Date:

- Advertisement -

OYO ৰ Founder ৰিতেশ আগৰৱালাৰ জীৱনী অসমীয়াত – ৰিতেশ আগৰৱালাৰ জীৱনী (OYO CEO)

OYO ৰ Founder ৰিতেশ আগৰৱালাৰ জীৱনী অসমীয়াত – ৰিতেশ আগৰৱালাৰ জীৱনী (OYO CEO)


- Advertisement -

Ritesh Agarwal Biography in Assamese 

 পোষ্টটোত আপোনালোকে জানিব পাৰিব এনে এজন Young (ডেকা) চিইঅ’ৰ কথা, যি মাত্ৰ ২০ৰ পৰা ২১ বছৰতেও এজন সফল ব্যৱসায়ী হৈ পৃথিৱীৰ সন্মুখত আহিছে, নাম ৰিতেশ আগৰৱাল,  ৪০০ কোটিতকৈও অধিক মূল্যৰ সম্পত্তিৰ মালিক। কোৱা হয় যে ব্যৱসায় কৰাটো সকলোৰে সামৰ্থ্যত নহয়, ইয়াৰ বাবে ব্যৱসায়িক মন এটা থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয় তেতিয়াহে ব্যক্তিজন সফল হয়।

বৰ্তমান ৰিতেশ OYO Rooms India ৰ প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া, ১৯৯৩ চনৰ ১৬ নৱেম্বৰত ওড়িশা (ভাৰত)ৰ বিছাম কটকত জন্মগ্ৰহণ কৰা তেওঁ এটা মধ্যবিত্তীয় মাৰোৱাৰী পৰিয়ালৰ অন্তৰ্গত। ব্যৱসায় কৰাৰ দক্ষতা তেওঁলোকৰ প্ৰত্যেকৰে মাজত নিহিত হৈ আছে। দেউতাকে এটা আন্তঃগাঁথনি নিগমত কাম কৰে আৰু মাক এগৰাকী গৃহিণী।

- Advertisement -

ৰিতেশ আগৰৱালাৰ শিক্ষা –

ৰিতেশে প্ৰাৰম্ভিক শিক্ষা ছেক্ৰেড হাৰ্ট স্কুলৰ পৰা কৰিছিল যিখন বৰ্তমান ৰায়গদা ওড়িশাত আছে। মধ্যবিত্তীয় পঢ়া-শুনা সমাপ্ত কৰি দিল্লীলৈ আহি ইণ্ডিয়ান স্কুল অৱ বিজনেছ এণ্ড ফাইনেন্সত নামভৰ্তি কৰে। অৱশ্যে তেওঁ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ  বাবে তেওঁ পঢ়া-শুনা আধাতে এৰি থৈ গৈছিল। অতি কম বয়সৰ পৰাই তেওঁ বিল গেটছ, ষ্টিভ জবছ আৰু মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গৰ পৰা অনুপ্ৰাণিত হৈছিল।

- Advertisement -

বৰ্তমান ৰিতেশ ভাৰতৰ অন্যতম কনিষ্ঠ ভাৰতীয় উদ্যোগী হৈ পৰিছে, অতি কম সময়ৰ ভিতৰতে তেওঁ ইমান নাম অৰ্জন কৰিছে যিটো অসম্ভৱ যেন লাগে।


OYO Rooms and Hotels কেনেকৈ আৰম্ভ হৈছিল?

 যেতিয়া ৰিতেশে পৃথিৱীৰ বহু ঠাই ভ্ৰমণ কৰিছিল, আগতে দেখিছিল যে হোটেলত থকাৰ ব্যৱস্থা বিশেষ নাছিল, কেতিয়াবা বেছি টকা দিবলগীয়া হৈছিল আৰু কেতিয়াবা ঠাইখন ভাল নাছিল, বহুত এনেকুৱা After অভিজ্ঞতা লাভ কৰি ৰিতেশে সিদ্ধান্ত ল’লে যে তেওঁ নিজাকৈ অনলাইন ৰুম বুকিং কমিউনিটি আৰম্ভ কৰিব, যাতে গ্ৰাহকে সৰ্বোত্তম সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব।

১৮ বছৰ বয়সত ৰিতেশে আৰম্ভ কৰে অৰেভেল ষ্টেজ প্ৰাইভেট লিমিটেড। লিমিটেড। নামৰ এটা কোম্পানী আৰম্ভ কৰিলে, ই এনেকুৱা এটা ষ্টাৰ্টআপ প্লেটফৰ্ম আছিল যিয়ে আগতে সকলোতে উপস্থিত থকা হোটেলৰ তালিকা এখন বনাইছিল, যাতে মানুহে নিজৰ বাজেটত হোটেল পাব পাৰে। 2013 চনত ৰিতেশে অৰেভেল ষ্টেজৰ নাম সলনি কৰি OYO Rooms লৈছিল, য’ত গ্ৰাহকৰ প্ৰতিটো আৰাম কম খৰচত আৰামদায়ক কোঠাৰ সৈতে হয়। তেতিয়াই OYO Company (Rooms & Hotel’s)ৰ জন্ম হৈছিল।

ওয়ো হোটেল ৰুমৰ স্বত্বাধিকাৰী ৰিতেশ আগৰৱালৰ সৈতে জড়িত আমোদজনক তথ্য

২০১১ চনত গুৰগাঁৱত মাত্ৰ ৬০ হাজাৰ টকাৰে অৰেভেল কোম্পানী মুকলি কৰে , যিটো হোটেলৰ পৰা আৰম্ভ হৈছিল।

বৰ্তমান অয়’ৰ ২৩০খন চহৰত ৮০০০ৰো অধিক হোটেল আছে, য’ত তেওঁলোকৰ সুবিধা উপলব্ধ আছে।, অনাগত দিনত তেওঁলোকৰ সংখ্যা আৰু অধিক দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাব।

বৰ্তমান কোম্পানীটোৰ বাৰ্ষিক আয় ৫০০ কোটিতকৈও অধিক।

আজি সমগ্ৰ ভাৰততে অয়ো হোটেল সক্ৰিয়, যদি আপুনি ক’ৰবাত ঘূৰি ফুৰিবলৈ যায় তেন্তে আপুনি সেইবোৰৰ সুবিধা ল’ব পাৰে ।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related