ৰতন টাটাৰ জীৱনী সোনকালে আহি আছে, হাৰ্পাৰকলিন্সে 2 কোটি টকাৰ প্ৰকাশন চুক্তিত Seal মাৰিছে

Date:

- Advertisement -

- Advertisement -

প্ৰকাশন প্ৰতিষ্ঠান হাৰ্পাৰকলিন্সে উদ্যোগপতি ৰতন টাটাৰ কৰ্তৃত্বপ্ৰাপ্ত জীৱনী প্ৰকাশ কৰাৰ বিশ্বব্যাপী অধিকাৰ লাভ কৰিছে। উৎস ৰ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত লাইভমিণ্ট প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কিতাপখন প্ৰাক্তন আমোলা থমাছ মেথিউৰ দ্বাৰা লিখা হৈছে আৰু ইয়াত টাটাৰ শৈশৱ, মহাবিদ্যালয়ৰ দিন আৰু জীৱনৰ প্ৰাৰম্ভিক প্ৰভাৱৰ অকথিত কাহিনী প্ৰদৰ্শন কৰা হ’ব।

- Advertisement -

টাটাই আগতে তেওঁৰ জীৱনী প্ৰকাশৰ বাবে অনুমোদন জনাইছিল বেচ আইএএছ বিষয়াই যি আগতে ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনআৰু আৱাস আণ্ডাৰ দা ডোমৰ উইংড ৱাণ্ডাৰ্ছ ৰ দৰে কিতাপ ৰচনা কৰিছিল। জীৱনী খন লিখাৰ সময়ত, মেথিউৱে যোৱা কেইবছৰমানত টাটাৰ ব্যক্তিগত কাকত, আলোকচিত্ৰ আৰু চিঠিপত্ৰ প্ৰাপ্ত কৰিছিল। খবৰ অনুসৰি এই জীৱনীখনে বিশ্বৰ আটাইতকৈ সস্তা গাড়ী টাটা নেনোৰ বিকাশ আৰু ২০১৬ চনত টাটা চন্সৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ চাইৰাছ মিস্ত্ৰীৰ বিতৰ্কিত প্ৰস্থানৰ দৰে ঘটনাবোৰৰ ওপৰতো প্ৰভাৱ পেলাব।

২ টকাতকৈ অধিক মূল বিজয়ী নিবিদাই হাৰ্পাৰকলিন্সক জীৱনীখনৰ প্ৰিণ্ট, ইবুক আৰু অডিঅ’ বুক ফৰ্মেটৰ বিশ্বব্যাপী অধিকাৰ প্ৰদান কৰিব। অৱশ্যে, কিতাপখনৰ অ’টিটি অধিকাৰ মূল লেখকৰ সৈতে থাকিব।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related