মকৰ ৰাশিফল ​​২০২৩: মকৰ ৰাশিৰ বাবে জানুৱাৰীৰ পৰা ডিচেম্বৰ মাহ কেনেকুৱা হ’ব?

Date:

- Advertisement -

 মকৰ ৰাশিফল ​​২০২৩: ২০২৩ চনত শনি মকৰ ৰাশি এৰি কুম্ভ ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰিব। ১৭ জানুৱাৰীত যেতিয়া শনি কুম্ভ ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰিব তেতিয়া মকৰ ৰাশিৰ দ্বিতীয় ঘৰটো প্ৰভাৱিত হ’ব। শনি গ্ৰহৰ আধা ডেৰ শেষ পৰ্যায়টো আপোনাৰ ৰাশিত থাকিব।

- Advertisement -

২০২৩ চনত শনি মকৰ ৰাশ এৰি কুম্ভ ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰিব। ১৭ জানুৱাৰীত যেতিয়া শনি কুম্ভ ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰিব তেতিয়া মকৰ ৰাশিৰ দ্বিতীয় ঘৰটো প্ৰভাৱিত হ’ব। শনি গ্ৰহৰ আধা ডেৰ শেষ পৰ্যায়টো আপোনাৰ ৰাশিত থাকিব। এনে পৰিস্থিতিত শনিৰ আধা -আধাৰ প্ৰভাৱ কমিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত বছৰৰ প্ৰাৰম্ভিক মাহৰ পৰাই সফলতা লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। আপুনি শক্তিৰে ওফন্দি উঠিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। আপুনি আৰ্থিক লাভৰ বাবে উন্নত সুযোগ পাব। ইয়াৰ পিছত ২২ এপ্ৰিলত মেষ ৰাশিত বৃহস্পতিৰ পৰিৱৰ্তনে আপোনাৰ সৌভাগ্য বৃদ্ধি কৰিব। বহুদিনৰ বাবে দিয়া টকাও ঘূৰাই দিয়া হ’ব।

২২ এপ্ৰিলৰ পিছত মেষ ৰাশিত বৃহস্পতিৰ ট্ৰেনজিটৰ শুভ প্ৰভাৱৰ বাবে ভূমি আৰু সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিষয়সমূহ নিষ্পত্তি হ’ব। ঘৰ-বাহন এখনো কিনিব পাৰি। পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে চিন্তাশীল হওক। অক্টোবৰৰ পৰা ৰাহু-কেতুৰ ৰাশি পৰিৱৰ্তন আপোনাৰ বাবে এক আশীৰ্বাদৰ দৰে হ’ব। আপোনাৰ শক্তি শক্তি বৃদ্ধি পাব। মকৰ ৰাশিৰ বাবে ২০২৩ চনৰ জানুৱাৰীৰ পৰা ডিচেম্বৰলৈ সময় কেনেকুৱা হ’ব জনাওক।

- Advertisement -

বছৰৰ প্ৰথম মাহত আপোনাৰ বাবে ভাল লাভৰ ইংগিত পোৱা গৈছে। চাকৰি আৰু ব্যৱসায়ৰ বাবে সময় ভাল হ’ব। বিলাসী সামগ্ৰী ক্ৰয়ৰ ক্ষেত্ৰত অধিক ব্যয় হ’ব। নতুন চুক্তি পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

ফেব্ৰুৱাৰী- নেতৃত্বৰ শক্তিৰে আমি প্ৰতিকূল পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰিম, সামাজিক প্ৰতিপত্তি বৃদ্ধি পাব, আধ্যাত্মিক অগ্ৰগতি হ’ব।

- Advertisement -

মাৰ্চ- মানসিক চাপৰ মাজতো ব্যৱসায়ত সফলতা, আদালতৰ গোচৰত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত অহাৰ লক্ষণ।

এপ্ৰিল- এই মাহত আপুনি শিক্ষা-প্ৰতিযোগিতাত সফলতা লাভ কৰিব, প্ৰেম সম্পৰ্কীয় বিষয়ত তীব্ৰতা থাকিব, ল’ৰা-ছোৱালীৰ দায়িত্ব পালন হ’ব।

মে’- সফলতাৰ ধাৰাবাহিকতা চলি থাকিব, পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদৰ সমাধান হ’ব, ঘৰ বা মাটি কিনাৰ সম্ভাৱনা ভাল।

জুন – সৃষ্টিশীল কৰ্মত সফলতা পোৱা যায়। আৱেগেৰে কঢ়িয়াই নিয়া সিদ্ধান্তই ক্ষতিকাৰক হ’ব। এই মাহত আপুনি অধিক ঋণৰ লেনদেন এৰাই চলিব লাগিব।

জুলাই – আইনী বিষয়ত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব আৰু শত্ৰু পৰাজিত হ’ব। চৰকাৰী বিভাগৰ সৈতে জড়িত কাম-কাজত গতি হ’ব৷

আগষ্ট- বছৰৰ এই মাহত আপুনি পাৰিবাৰিক বিসংগতিৰ বাবে অশান্তি পাব, নিজৰ মানুহে আপোনাক নিৰাশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব, আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিব।

ছেপ্টেম্বৰ- যিসকলে বিবাহৰ যোগ্য, তেওঁলোকৰ বিবাহৰ কথাত পলম হ’ব। এই মাহত আপুনি যৌথ উদ্যোগৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে।

অক্টোবৰ- এই মাহত আপোনাৰ ধৰ্ম আৰু আধ্যাত্মিকতাৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। লোৱা সিদ্ধান্তৰ শলাগ লোৱা হ’ব, এই মাহটো ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে এক সুন্দৰ সময় হ’ব।

নৱেম্বৰ – বছৰৰ এই মাহত আপুনি হঠাৎ টকা পোৱাৰ সম্ভাৱনা দেখিবলৈ পাইছে।প্ৰদত্ত ধন ঘূৰাই পোৱাৰ আশা কৰক, পৰিকল্পনাবোৰ গোপনীয় কৰি ৰাখি কাম কৰক।

ডিচেম্বৰ- আপোনাৰ মাটি-সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় বিবাদ সমাধান হ’ব, ঘৰ-বাহন ক্ৰয়ৰ যোগফল, চাকৰিৰ পদোন্নতি আৰু বৃদ্ধিৰ সম্ভাৱনা আছে।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Eassy On Himanta Biswa Sarma in Assamese : হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ জীৱনী।

প্ৰাৰম্ভিক জীৱনৰাজনৈতিক জীৱনভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীমুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্রহণঅন্যান্য হিমন্ত বিশ্ব...