ভাৰতৰ এক Railway প্লেটফৰ্ম য’ত বি.এছ.চি..B-Tech ডিগ্ৰী ধাৰী ছোৱালীয়ে চাহ বিক্ৰী কৰে,

Date:

- Advertisement -
educated-girls-are-selling-tea-at-bhopal-railway-station-after-b-tech-or-bsc

- Advertisement -

আপুনি নিশ্চয় MBA চাহ ৱালাৰ কাহিনী শুনিছে যিয়ে এমবিএ এৰি চাহ বিক্ৰী কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। কিন্তু আজি আমি আপোনাক এনে ছোৱালীবোৰৰ বিষয়ে ক’বলৈ গৈ আছোঁ যিসকলে বিএছচি, বি-টেক সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত চাহ বিক্ৰী আৰম্ভ কৰিছে। আপুনি এই চাহ বিক্ৰেতাসকলক ভূপাল ৰেল ষ্টেচনত পাব। এই ছোৱালীবোৰে চাহ বিক্ৰী কৰিবলৈ একেবাৰে লাজ নকৰে। তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ কাম অতি আবেগেৰে কৰে। 

- Advertisement -

হয়, দৰাচলতে, আমি প্ৰায়ে ৰেল ষ্টেচনত উপলব্ধ চাহ আৰু খাদ্য সামগ্ৰীৰ বিষয়ে বিভ্ৰান্তিত পৰো । আমি ইয়াক খাই অসুস্থ হৈ পৰোঁ। এনে পৰিস্থিতিত “পশ্চিম মধ্য ৰে’লৱে”ই ভূপাল ৰে’ল ষ্টেচনত যাত্ৰীসকলৰ বাবে পৰিশোধ চাহৰ দৰে এক নতুন সুবিধা প্ৰৱৰ্তন কৰিছে। এই আঁচনিৰ অধীনত, যাত্ৰীসকলক বিএছচি আৰু B.Tech মহিলাসকলে চাহ  দিয়া দেখা যায় আৰু চাহ দিয়াৰ আগতে, চাহৰ মানদণ্ড এটা যন্ত্ৰৰ জৰিয়তে পৰীক্ষা কৰা হয়। 

- Advertisement -

চেন্সৰে চাহৰ মানদণ্ড পৰীক্ষা কৰে ।

তেওঁলোকে উচ্চ শিক্ষিত ছোৱালীৰ প্ৰতিষ্ঠিত চাহ কোম্পানীত কাম কৰে । আনকি তেওঁলোকক বিক্ৰেতাৰ অনুজ্ঞাপত্ৰও দিয়া হৈছে। 3 নম্বৰৰ প্লেটফৰ্মত, আপুনি বহুতো ছোৱালীক মূৰত টুপী আৰু ৰঙা টি-চাৰ্ট পিন্ধি আৰু হাতত ৱাকি-টকী পিন্ধি চাহ বিক্ৰী কৰা দেখিব পাৰে। নিৰাপত্তাৰ দিশৰ পৰা, এই যুৱতীসকলৰ ইউনিফৰ্মত এটা গোপন কেমেৰা আছে যি সকলো ৰেকৰ্ড কৰে। 

এই শিক্ষিত ছোৱালীবোৰে চাহ বনাবলৈ ভৰ্তি পানী ব্যৱহাৰ কৰে। একে সময়তে, চাহৰ মানদণ্ড চেন্সৰ মেচিনৰ জৰিয়তে পৰীক্ষা কৰা হয়। যেতিয়া চাহৰ মানদণ্ড পৰীক্ষা কৰা হয়, চাহৰ কাপটো ইউভি চেনিটাইজিং মেচিনেৰে চেনিটাইজ কৰা হয় আৰু ৰেলযাত্ৰীসকলক চাহ যোগান ধৰে । 

ভূপাল হৈছে দেশৰ প্ৰথম ষ্টেচন য’ত এনে ধৰণৰ চাহ যোগান ধৰে । এতিয়া এই আঁচনিখন এৰাটাৰ্চি ষ্টেচনতো ৰূপায়ণ কৰা হ’ব।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related