বৰ্তমানৰ কোভিড-19 পৰিস্থিতিৰ বাবে ইউকেৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে ভাৰত ভ্ৰমণ বাতিল কৰে

Date:

- Advertisement -

 বৰ্তমানৰ কোভিড-19 পৰিস্থিতিৰ বাবে ইউকেৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে ভাৰত ভ্ৰমণ বাতিল কৰে

natun Assam


- Advertisement -



ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে সোমবাৰে ভাৰতলৈ পৰিকল্পিত ভ্ৰমণ বাতিল কৰে, যিটো অহা সপ্তাহত অনুষ্ঠিত হ’ব, ভাৰতৰ বৰ্তমানৰ কৰোনাভাইৰাছ পৰিস্থিতিৰ বাবে, জনছনৰ কাৰ্যালয়ে কয়।


- Advertisement -

জনছনৰ কাৰ্যালয়ে প্ৰকাশ কৰা ব্ৰিটিছ আৰু ভাৰত চৰকাৰৰ এক যুটীয়া বিবৃতিত কোৱা হৈছে, “বৰ্তমানৰ কৰোনাভাইৰাছপৰিস্থিতিৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে অহা সপ্তাহত ভাৰত ভ্ৰমণ কৰিব নোৱাৰিব।”

এমইএ-য়ে এক বিবৃতিও জাৰি কৰি কয় যে, “চিঅ’ভিআইডি-১৯ পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি পাৰস্পৰিক চুক্তিৰ জৰিয়তে সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে যে যুক্তৰাজ্যৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অহা সপ্তাহত ভাৰত ভ্ৰমণ নকৰিব। দুয়োপক্ষই অনাগত দিনত ভাৰত-যুক্তৰাজ্যৰ পৰিৱৰ্তিত সম্পৰ্কৰ পৰিকল্পনা আৰম্ভ কৰাৰ বাবে এক ভাৰ্চুৱেল বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰিব।”


“ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী আৰু জনছনে এই মাহৰ শেষৰ ফালে ইউকে আৰু ভাৰতৰ মাজত ভৱিষ্যতৰ অংশীদাৰিত্বৰ বাবে তেওঁলোকৰ উচ্চাকাংক্ষী পৰিকল্পনাসমূহসন্মত আৰু আৰম্ভ কৰিবলৈ বক্তব্য ৰাখিব।”

- Advertisement -

ভাৰতৰ সৈতে সম্পৰ্কক ইউৰোপীয় ইউনিয়নৰ বাহিৰৰ দেশসমূহৰ সৈতে বাণিজ্যক পুনৰুজ্জীৱিত কৰাৰ বাবে ব্ৰিটেইনৰ ব্ৰেক্সিট-পৰৱৰ্তী উচ্চাকাংক্ষা আৰু ভাৰত-প্ৰশান্ত মহাসাগৰীয় অঞ্চলত অধিক প্ৰভাৱ বিভাজন ৰখাৰ বাবে এক কূটনৈতিক প্ৰচেষ্টাৰ এক মুখ্য উপাদান হিচাপে গণ্য কৰা হয়।


ব্ৰিটেইনে ভাৰতক জুনত আয়োজন কৰা জি-৭ সন্মিলনত উপস্থিত থাকিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনাইছে।


ব্ৰিটিছ স্বাস্থ্য বিষয়াসকলে দেওবাৰে কৈছিল যে তেওঁলোকে ভাৰতত উদ্ভৱ হোৱা এটা চিঅ’ভিআইডি-19 প্ৰকাৰৰ অনুসন্ধান কৰি আছে, কিন্তু এতিয়ালৈকে তেওঁলোকৰ ওচৰত ইয়াক শ্ৰেণীবদ্ধ কৰাৰ বাবে পৰ্যাপ্ত প্ৰমাণ নাই, সেয়া এক উদ্বেগৰ প্ৰকাৰ হিচাপে।











- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Eassy On Himanta Biswa Sarma in Assamese : হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ জীৱনী।

প্ৰাৰম্ভিক জীৱনৰাজনৈতিক জীৱনভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীমুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্রহণঅন্যান্য হিমন্ত বিশ্ব...