বৃশ্চিক ৰাশিৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল: জানুৱাৰীৰ পৰা ডিচেম্বৰলৈ বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ২০২৪ চন কেনেকুৱা হ’ব

Date:

- Advertisement -

বৃশ্চিক ৰাশি

জানুৱাৰী :- ভাল খবৰ। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িব। নতুন হেতালি খেলা আৰু আইনী বিবাদৰ সৈতে জড়িত হ’ব পাৰে। লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণৰ ক্ষেত্ৰত ভুলে শত্ৰুৰ পক্ষক সফল কৰি তুলিব পাৰে। দূৰ যাত্ৰা। বাহন আৰু ভূমিৰ পৰা সুখ পাব। ৰাজনীতিত পদবী আৰু উচ্চতা বৃদ্ধি পাব। অধ্যয়নৰ প্ৰতি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ আগ্ৰহ বাঢ়িব।

- Advertisement -

ফেব্ৰুৱাৰী :- কৰ্মসংস্থাপন লাভ। চাকৰিৰ পদোন্নতি। সুখদায়ক ভ্ৰমণ। অনুকূল বন্ধুৰ সাক্ষাৎ। হঠাৎ আৰ্থিক লাভ। সময়ৰ অভাৱৰ বাবে অসম্পূৰ্ণ পৰিকল্পনা কাৰ্যকৰী কৰাত অসুবিধাৰ সৃষ্টি হ’ব। স্বাস্থ্যৰ নিয়ম মানি চলক। আদালতৰ বিবাদত জড়িত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক।

মাৰ্চ :- ৰাজ্যিক ভ্ৰমণ। বিদেশ ভ্ৰমণ। বন্ধুৰ লগত কাজিয়া হব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত চিন্তা বৃদ্ধি। নিৰ্দিষ্ট বস্তুৰ ওপৰত লেনদেন লাভজনক হ’ব। লাভৰ নতুন উৎস এটাও মুকলি হ’ব পাৰে। আইনী বিবাদত সফলতা লাভ কৰিব। বহুজাতিক কোম্পানীত চাকৰিৰ সন্ধান সম্পূৰ্ণ হ’ব।

এপ্ৰিল:- পৰিয়ালত কিছু শুভ কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হ’ব। পুৰণি ঘৰটো এৰি নতুন ঘৰলৈ যাব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তীব্ৰতা থাকিব। মাটি ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ পৰা লাভ। যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত যিকোনো বাধা আঁতৰোৱা হ’ব। মহিলাৰ সময় আলোচনাত কটাব। দীৰ্ঘম্যাদী লাভজনক পৰিকল্পনাত ধন বিনিয়োগ কৰা হ’ব। শিশুৰ পঢ়া-শুনাৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। সামাজিক প্ৰতিপত্তি বাঢ়িব।

মে’ :- আপুনি পাব স্বাস্থ্যৰ সুখ। মাটি, সোণ, কাপোৰ ইত্যাদিৰ লাভ হ’ব। শত্ৰুবোৰ ধ্বংস হ’ব। আপুনি ৰজাৰ কৃপা বা শক্তিৰ লাভ পাব। বন্ধুসকলে আপোনাৰ ইচ্ছামতে আপোনাক সমৰ্থন কৰিব। নতুন অতিথি অহাৰ বাবে খৰচ বৃদ্ধি পাব। ল’ৰা-ছোৱালীৰ সুখ বাঢ়িব।

- Advertisement -

জুন :- কৰ্মসংস্থাপন লাভ। দেশৰ ভিতৰত আৰু বিদেশ ভ্ৰমণ। নতুন অতিথিৰ আগমনৰ লগে লগে হুলস্থুল বাঢ়িব। এটা সুচিন্তিত পৰিকল্পনা সফল হ’ব। ৰাজনৈতিক যোগাযোগৰ দ্বাৰা লাভৱান হ’ব। দুৰ্ঘটনা পৰিহাৰ কৰক।

জুলাই :- আপুনি হয়তো কিবা চৰকাৰী সন্মান লাভ কৰিব। সকলো কামতে সফলতা। ভাল বুদ্ধিমত্তা। আত্মীয়ৰ সুখ আৰু গুণ বৃদ্ধি। আপুনি এই ফলাফলসমূহ পাব। গ্ৰহৰ গতিৰ প্ৰভাৱ ভাল হ’ব। আধা অসম্পূৰ্ণ কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। মংগল উৎসৱক লগ পোৱাৰ ভাল খবৰ পাব।

আগষ্ট :- যিকোনো অসম্পূৰ্ণ কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হ’ব। চাকৰিৰ স্থান সলনি কৰা সম্ভৱ। এলাহ আৰু অসাৱধানতাৰ পৰা আঁতৰি থাকক। স্বাস্থ্য অনুকূল হ’ব। গ্ৰহৰ ট্ৰেনজিট আপোনাৰ বাবে অনুকূল। ঋণ লোৱা ধন আদায় কৰা হ’ব। পুৰণি হতাশাৰ অন্ত পৰিব।

ছেপ্টেম্বৰ :- পাব কিছু ভাল খবৰ। ল’ৰা-ছোৱালীৰ সুখ বাঢ়িব। বিবাহিত জীৱনত উত্তেজনা বাঢ়িব পাৰে। আইনী বিবাদত সমস্যা হ’ব পাৰে। আত্মশক্তিৰ বিকাশ হ’ব। দেশৰ সকলো প্ৰান্তৰ পৰা লাভ কৰিব ভাল খবৰ। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক।

- Advertisement -

অক্টোবৰ:- মাটি, অট্টালিকা, যান-বাহন আদিৰ সুখ বাঢ়িব। দেৱ ব্ৰাহ্মণৰ প্ৰতি ভক্তি বৃদ্ধি পাব। বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পাব। পুৰণি হতাশাৰ অন্ত পৰিব। ঘৰ উন্নয়ন কল কৰিব। ধৰ্মীয় কামৰ ধাৰণাটো আহিব। আশা কৰাতকৈ আয় বৃদ্ধি পাব। ঘৰখনৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। নতুন কামৰ সৃষ্টি হ’ব। আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াৰ প্ৰতি সাৱধান হওক। স্বাস্থ্য সচেতন। চুৰিৰ ভয় থাকিব।

নৱেম্বৰঃ ল’ৰা-ছোৱালীৰ পৰা ভাল খবৰ লাভ কৰিলে। পৰিয়ালত কিছু শুভ কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হ’ব। ঘৰখনৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। ব্যক্তিজনে ঠগিব পাৰে। জেলৰ পৰা মুক্তি পাব জেলত থকা লোকসকল। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তীব্ৰতা থাকিব।

ডিচেম্বৰ: -সমাজ কামত সক্ৰিয়তা। বিবাহ সম্পৰ্কীয় কামত অগ্ৰগতি। যাত্ৰাটো চুটি হ’ব যদিও লাভজনক হ’ব। সময়ৰ সুস্বাদুতা বুজি পাই কাম কৰক। আৰ্থিক লাভৰ সুখ থাকিব। ভগৱানক দেখাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related