পকা চুলিৰ সমস্যা : কিহৰ অভাৱত চুলি পকে ? পকা চুলি ৰোধ কৰাৰ সহজ উপায়বোৰ কি কি ?

Date:

- Advertisement -

White Hair Treatment:

White Hair Treatment:

- Advertisement -

প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে আজিকালি বগা চুলিৰ সমস্যাৰ সৈতে যুঁজি আছে। এনে পৰিস্থিতিত, যিসকলে ইয়াক এৰাই চলিবলৈ সকলো ধৰণৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি আছে তেওঁলোকে জানিব লাগে যে এই সমস্যাটো কিয় হয়। দৰাচলতে, কিছুমান লোকৰ সময়ৰ আগতে বগা চুলি থকা আৰম্ভ হয়। ইয়াৰ আঁৰত বহুতো কাৰণ আছে। প্ৰথম কাৰণটো হৈছে আপোনাৰ খাদ্য, আৰু দ্বিতীয়টো হৈছে আপোনাৰ পানী। এই দুটা বস্তু যি বেছিভাগ মানুহৰ বাবে এই সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰে। গতিকে ইয়াৰ বাহিৰে আপোনাৰ চুলি কিয় বগা আৰু ইয়াক এৰাই চলিবলৈ নুচল উপায়বোৰ কি জানিবলৈ চেষ্টা কৰোঁ আহক। 

দৰাচলতে, যদি আপোনাৰ শৰীৰত ভিটামিন-বি12, প্ৰ’টিন আৰু জিংকৰ অভাৱ হয়, তেনেহ’লে আপোনাৰ চুলি বগা হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। চুলিৰ বিকাশৰ বাবে এই বস্তুবোৰ অত্যন্ত গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰ অভাৱৰ বাবে, সময়ৰ আগতে চুলি বগা হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও, যদি আপোনাৰ শৰীৰত কেলচিয়ামৰ অভাৱ থাকে, তেন্তে বগা চুলিও হৈ পৰে। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনি আহাৰত গাখীৰ, দৈ আৰু দুগ্ধজাত সামগ্ৰীৰ দৰে বস্তু অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগিব। 

- Advertisement -

এই প্ৰাকৃতিক উপায়বোৰত, চুলি ক’লা হ’ব।

– প্ৰথমে আপুনি চুলি পুনৰ ক’লা কৰিবলৈ আপোনাৰ আহাৰত সেউজীয়া পাচলি আৰু প্ৰ’টিন সমৃদ্ধ বস্তু অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগিব। 

- Advertisement -

ইয়াৰ বাহিৰেও, আপুনি মেহেন্দি আৰু কফিও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ ব্যৱহাৰে আপোনাৰ চুলি আৰু নপকে ।

ইয়াৰ সৈতে, যদি আপুনি প্ৰতি নিশা নাৰিকল তেলৰে আপোনাৰ চুলি মালিচ কৰে, তেন্তে আপুনি লাভ পাব। 

(Disclaimer :ইয়াত দিয়া তথ্যবোৰ ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ আৰু সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। ইয়াক গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে চিকিৎসাৰ পৰামৰ্শ ল’ব।)

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related