ধনু ৰাশিৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল: জানুৱাৰীৰ পৰা ডিচেম্বৰলৈ বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ২০২৪ চন কেনেকুৱা হ’ব

Date:

- Advertisement -

 ধনু ৰাশি

- Advertisement -

জানুৱাৰীঃ গধুৰ মানসিক চাপ আৰু দুখ বাঢ়িব। চাকৰিৰ স্থান সলনি কৰা। পূৰ্বপুৰুষৰ ধন সম্পৰ্কীয় বিবাদ। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত বিচ্ছেদ। দ্বিধাদ্বন্দ্ব সৃষ্টি কৰা মনৰ অৱস্থাত মানসিক চাপে আপোনাক আগুৰি ধৰিব নিদিব। অধ্যয়নৰ কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বৃদ্ধি পাব। বিবাহ আদি শুভ অনুষ্ঠানত কিছু খৰচ হ’ব।

ফেব্ৰুৱাৰী :- শাসক ক্ষমতাৰ লাভ। চাকৰিৰ পদোন্নতি। সুখ বৃদ্ধি। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িব। বিবেচনাৰে লোৱা সিদ্ধান্ত ভৱিষ্যতে লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। শিশুসকলে ক্ৰীড়াৰ লগতে পঢ়া-শুনাৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব। শুভ কাম, বিবাহ সম্পূৰ্ণ হ’ব।

- Advertisement -

মাৰ্চ :- উদ্বিগ্নতা বাঢ়িব। কঠোৰ সংগ্ৰাম কৰিব লাগিব। আৰাম আৰু মনোৰঞ্জনৰ সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰা হ’ব। পৰিশ্ৰম. সলনি কৰা. বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে দৌৰি ফুৰাটোৱে চিন্তাৰ সৃষ্টি কৰিব।

এপ্ৰিল :- ৰাজ দৰবাৰত সন্মান। শুভ কামত ভাল সফলতা। ভাল বুদ্ধিমত্তা। নতুন প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক। সংগীতৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব। ৰুটিনক প্ৰকাশ কৰিবলৈ নিদিব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে টহল দিব।

- Advertisement -

মে :- ভগৱান আৰু ব্ৰাহ্মণৰ প্ৰতি ভক্তি বৃদ্ধি পাব। বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পাব। সোণ, মাটি, কাপোৰ আদিৰ উপকাৰ। শত্ৰুবোৰ ধ্বংস হ’ব। ৰজাৰ আশীৰ্বাদ আৰু সুস্বাস্থ্য লাভ কৰিব। দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা লাভ কৰিব ভাল খবৰ। যাত্ৰাটো চুটি হ’ব যদিও লাভজনক হ’ব। সামাজিক আৰু ধৰ্মীয় কাম-কাজ সম্পাদন কৰাৰ ইচ্ছাশক্তি বৃদ্ধি পাব।

জুনঃ চৰকাৰী বিষয়ত অশান্তিৰ সম্ভাৱনা আছে। ঘৰখনত অধিক কাৰ্যকলাপ হ’ব। টকা উপাৰ্জনৰ পৰিকল্পনা কৰা হ’ব। সামাজিক সন্মান বাঢ়িব। পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণ কৰাৰ এক শুভ সুযোগ পাব।

জুলাই: বন্ধু- বান্ধৱীক লগ পাব। আপোনজনৰ লগত সুখৰ সময় কটাব। ব্যৱসায়ত নতুন চুক্তি হ’ব। প্ৰচাৰৰ বাতৰিয়ে আপোনাক সুখী কৰি তুলিব। ক্ৰছ কান্টি ভ্ৰমণ ভাল হ’ব। পৰিৱৰ্তনৰ সম্ভাৱনা থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰৰ কামৰ বোজা বৃদ্ধি পাব। কোনোবাই আপোনাক বিপথে পৰিচালিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব।

আগষ্ট :- স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। নতুন কিবা এটা কৰিব পাৰিব। বন্ধুসকলে আপোনাক বহুত সহায় কৰিব। বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পাব। শাৰীৰিক বিষ আৰু উদ্বেগ স্থায়ী হৈ থাকিব। আক্ৰমণ আৰু কাৰাগাৰত বন্দী হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব।

ছেপ্টেম্বৰ : আদালতৰ গোচৰৰ পৰা মুক্তি। নিৰ্মাণ কামত অগ্ৰগতি হ’ব। নতুন কিবা এটা কৰিব পাৰিব। হেতালি খেলা কামত লাভ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আধিপত্য বৃদ্ধি পাব।

অক্টোবৰ:- চাকৰিত পদোন্নতি। খ্যাতি আৰু সন্মান বৃদ্ধি। পৰীক্ষা প্ৰতিযোগিতাত সফলতা। ৰাজদৰবাৰত সন্মান। কামটো আৰম্ভ কৰক। ঘৰুৱা সফলতাত সহায়ক হ’ব। মনটো নতুন কামত ব্যস্ত হৈ পৰিব। বৈবাহিক সুখ পাব।

নৱেম্বৰ :- স্বাস্থ্য আৰু সুখ বৃদ্ধি পাব। বিদেশ ভ্ৰমণ। বন্ধুৰ লগত কাজিয়া কৰক। আপুনি ৰজাৰ কৃপা বা শাসন ক্ষমতাৰ লাভ পাব। সমাজত সংস্পৰ্শ বাঢ়িব। নতুন চুক্তি লাভজনক হ’ব। ঘৰুৱা সুখ বাঢ়িব। কোনোবাই আপোনাক বিপথে পৰিচালিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। সাৱধান হওক. বতৰ পৰিহাৰ কৰক।

ডিচেম্বৰ:- পৰিয়ালত কিছু শুভ কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তীব্ৰতা থাকিব। খং পৰিহাৰ কৰক। ৰাজনীতিত আধিপত্য বাঢ়িব। অর্থনৈতিক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব৷ কৰ্মসংস্থাপন পাব। পৰিয়ালত নতুন সদস্য আহিব। বাহনৰ আৰাম বৃদ্ধি হ’ব।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Eassy On Himanta Biswa Sarma in Assamese : হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ জীৱনী।

প্ৰাৰম্ভিক জীৱনৰাজনৈতিক জীৱনভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীমুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্রহণঅন্যান্য হিমন্ত বিশ্ব...