থাইৰইড ৰোগ ত এলো ভেৰা ৰস খোৱাৰ লাভালাভ Benefits of Aloe Vera Juice in Thyroid Disease

Date:

- Advertisement -

 

Benefits of Aloe Vera Juice in Thyroid Disease

- Advertisement -

Benefits of Aloe Vera Juice in Thyroid Disease

থাইৰইড হৈছে আমাৰ ডিঙিত অৱস্থিত এক পখিলা সদৃশ গ্ৰন্থি, যাৰ পৰা থাইৰক্সিন নামৰ হৰমন এটা নিঃসৰণ হয়। এই হৰমনটোৱে আমাৰ শৰীৰৰ বহুতো কাৰ্য নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ কাম কৰে। থাইৰইডত বিভিন্ন ধৰণৰ  খোৱা বস্তু পৰিহাৰ কৰা হয়। একে সময়তে, এনে কিছুমান বস্তুও অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হয়, যাক সেৱন কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয়। ইয়াৰ ভিতৰত এটা হৈছে এলো ভেৰাৰ ৰস, এই ৰস স্বাস্থ্যৰ বাবে অতি উপকাৰী। থাইৰইডত এলো ভেৰাৰ ৰস খোৱাৰ কি লাভ আছে জানক।

থাইৰইডত এলো ভেৰাৰ ৰস খোৱাৰ লাভালাভ

- Advertisement -

মেদবহুলতা হ্ৰাস কৰিবলৈ – থাইৰইডৰ সমস্যাত, যদি এলো ভেৰাৰ ৰস নিয়মীয়াকৈ খোৱা হয়, তেনেহ’লে ইয়াৰ দ্বাৰা মেদবহুলতা নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে, ৰাতিপুৱা দৈনিক তুলসী পাতৰ সৈতে এলো ভেৰাৰ ৰস খাব।

প্ৰদাহৰ পৰা সকাহ – থাইৰইড ৰোগীৰ মুখ আৰু হাত আৰু ভৰি ফুলাসমস্যা হয়। এলো ভেৰাৰ ৰসে আপোনাক এই সমস্যাটো দূৰ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। প্ৰকৃততে, এলো ভেৰাৰ ৰসত প্ৰদাহ-প্ৰতিৰোধী গুণাগুণ থকা দেখা যায়, যি প্ৰদাহ হ্ৰাস কৰাত উপকাৰী।

- Advertisement -

গাঁঠিৰ বিষ – থাইৰইড ৰোগীৰ গাঁঠি আৰু শৰীৰৰ অন্যান্য অংশত যথেষ্ট বিষ হয়। এনে পৰিস্থিতিত, এলো ভেৰাৰ ৰস আপোনাৰ বাবে উপকাৰী হ’ব পাৰে। নিয়মীয়াকৈ এলো ভেৰাৰ ৰস খালে গাঁঠিৰ বিষৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ পাব।

Disclaimer : পৰামৰ্শ সহ এই সমলটোৱে কেৱল সাধাৰণ তথ্য প্ৰদান কৰে। এইটো কোনো প্ৰকাৰে যোগ্য চিকিৎসা মতামতৰ বিকল্প নহয়। অধিক তথ্যৰ বাবে সদায়ে বিশেষজ্ঞ বা আপোনাৰ চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ ল’ব। 

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related