Life Style : কোনটো আঙুলিৰে ফোট দিব লাগে ?

Date:

- Advertisement -




- Advertisement -

 

Life Style : চন্দন, ছাই বা চিনদূৰ ব্যৱহাৰ কৰি ফোট লগাব পাৰি। কোৱা হয় যে শিৱভক্তসকলে কপালত ছাই প্ৰয়োগ কৰাৰ বিপৰীতে বিষ্ণুভক্তসকলে চন্দন ফোট লয়। আৰু দুৰ্গা ভক্তসকলে কপালত সেন্দুৰ লগাবলৈ পছন্দ কৰে।

 

ভ্ৰূৰ মাজত কপালত  ফোট লোৱা হয়, বেছিভাগেই আঙঠি আঙুলিৰে ফোট লয়। অৱশ্যে আপুনি জানেনে যে সৰ্বাধিক উপকাৰৰ বাবে বিভিন্ন আঙুলি ব্যৱহাৰ কৰি ফোট লগাব লাগে? 

- Advertisement -

 

মধ্যমা আঙুলিৰে ফোট ললে : সমৃদ্ধি আনে

 

কোৱা হয় যে মধ্যমা আঙুলিৰে ফোট লগালে নিজৰ জীৱনত শুভকামনা আৰু সমৃদ্ধি লাভ হয় বুলি কোৱা হয়। হিন্দু পৌৰাণিক কাহিনী অনুসৰি মধ্য আঙুলিৰ গুৰিতে শনি থাকে। জীৱনৰ ৰক্ষক হিচাপে পৰিচিত শনি গ্ৰহ সেয়েহে এই আঙুলিৰে ফোট দিলে সমৃদ্ধি লাভ হয় । – ইয়াৰ লগতে জীৱনলৈ স্বাস্থ্য, ধন আৰু সমৃদ্ধি আনে।

- Advertisement -

 

অনামিকা আঙুলি : শান্তি

 

আমি সকলোৱে প্ৰতিদিনে, কটোৱা বিশৃংখলতাৰ মাজত আভ্যন্তৰীণ শান্তিৰ বাবে চেষ্টা নকৰোনে? যদি আপুনি আপোনাৰ জীৱনত কিছু শান্তি বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ অনামিকা আঙুলিৰে  ফোট দিয়ক । শনি যেনেকৈ মধ্য আঙুলিৰ গুৰিতে বাস কৰে, সূৰ্য্যও অনামিকা আঙুলিৰ গুৰিতে বাস কৰে —  তাৰ ফলত এজন ব্যক্তিয়ে কপালত অগ্য চক্ৰ জাগ্ৰত কৰে  বুদ্ধি আৰু মানসিক শান্তি। কেৱল এয়াই নহয়, অনামিক আঙুলি ব্যৱহাৰ কৰি ফোট প্ৰয়োগ কৰা ব্যক্তিজনক সূৰ্য্যইও শাৰীৰিকভাৱে নিজৰ জিলিকনি প্ৰদান কৰে। আমি সকলোৱে এই আঙুলিটো ব্যৱহাৰ কৰি দেৱ-দেৱীৰ  ফোট লগাওঁ।

 

 

বুঢ়া আঙুলিৰে ফোট ললে : শক্তি

 

হিন্দু পৌৰাণিক কাহিনী অনুসৰি বুঢ়া আঙুলিৰ গুৰিতে শুক্ৰ গ্ৰহ থাকে। কোৱা হয় যে এই আঙুলি ব্যৱহাৰ কৰি ফোট প্ৰয়োগ কৰিলে ব্যক্তিজনৰ স্বাস্থ্য আৰু ধন-সম্পত্তিৰ সৃষ্টি হয়। এইটোও মন কৰিবলগীয়া যে যদি পৰিয়ালত কোনোবাই অসুস্থ হয়, তেন্তে বুঢ়া আঙুলি ব্যৱহাৰ কৰি প্ৰতিদিনে তেওঁৰ ওপৰত চন্দন কাঠৰ ফোট লগালে শুক্ৰৰ উপস্থিতি আৰু চন্দনৰ শীতল আৰু সজীৱ গুণ দুয়োটাৰে বাবে তেওঁক অতি সোনকালে সুস্বাস্থ্য কৰি তুলিব।

 

তৰ্জনী আঙুলি: মোক্ষ

 

এটা সময়ত আমি সকলোৱে জন্ম-মৃত্যুৰ চক্ৰৰ পৰা আঁতৰি যাম। সদায় মোক্ষ লাভৰ আকাংক্ষা হ’ব লাগে যদিও তেওঁলোক জীয়াই থকাৰ সময়ত তেনে কৰা উচিত নহয়। সেয়েহে তৰ্জনী আঙুলি ব্যৱহাৰ কৰি কাৰোবাৰ ওপৰত ফোট প্ৰয়োগ কৰা উচিত নহয়, কিয়নো ইয়াৰ দ্বাৰা এই মৰ্ত্য জগতত মানুহৰ সত্তাৰ যাত্ৰাৰ অন্ত পৰাৰ কথা বুজা যায়। মানুহৰ মৃত্যু হ’লেহে তৰ্জনী আঙুলি ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁৰ ওপৰত ফোট লগাব লাগে, যাতে ব্যক্তিজনে জীৱন-মৃত্যুৰ চক্ৰৰ পৰা বিচ্ছিন্ন হৈ তৎক্ষণাত মোক্ষ বা মোক্ষ লাভ কৰে।

 

 

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related