কন্যা ৰাশিৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল: জানুৱাৰীৰ পৰা ডিচেম্বৰলৈ বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ২০২৪ চন কেনেকুৱা হ’ব

Date:

- Advertisement -

কন্যা ৰাশি

- Advertisement -

জানুৱাৰী :- ভাগ্য বাঢ়িব। কিছু গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। ৰাজনীতিত আপুনি হয়তো এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ পদবী পাব। ব্যৱসায়ত অগ্ৰগতি হ’ব। ঘৰৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ হ’ব। লাভ ব্যয়ৰ সমান হ’ব। ভ্ৰমণ লাভজনক হ’ব।

ফেব্ৰুৱাৰী:- ৰাজদৰবাৰত সন্মান। সকলো কামতে সফলতা। ভাল বুদ্ধিমত্তা। আত্মীয়ৰ সুখ আৰু গুণ বৃদ্ধি। আপুনি নিত্যানন্দৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব। হঠাৎ আৰ্থিক লাভ হ’ব। বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পাই আনন্দৰ সৃষ্টি হ’ব। বিৰূপ তথ্যৰ ফলত মৌনতা আহিব।

- Advertisement -

মাৰ্চ :- বাহনৰ আৰাম বৃদ্ধি। লাভ কৰিব পূৰ্বপুৰুষৰ ধন। বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পোৱা। সোণ, কাপোৰ আৰু গহনা আদিৰ লাভ। শত্ৰুবোৰ ধ্বংস হ’ব। সাৱধানে আপুনি বৃহৎ সফলতা লাভ কৰিব। প্ৰতিযোগিতাৰ ফলাফল উৎকৃষ্ট হ’ব। লৌকিক সুখ উপভোগ কৰা। সাধাৰণ জ্ঞান। ভাগ্য হৈছে বিকাশৰ ব্যৱহাৰ।

এপ্ৰিল :- পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ সাক্ষাৎ। আপোনজনক লগ পোৱা। স্বাস্থ্যৰ সুখ। মাটি, বাহন আদিৰ দৰে সুখ আজি পাব। ঈশ্বৰক দেখাৰ ধাৰণাটো গঢ় লৈ উঠিব। কিছু অশান্তিও সৃষ্টি কৰিব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক।

- Advertisement -

মে’ :- মাটি ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ পৰা হঠাৎ লাভ। কিছু গুৰুত্বপূৰ্ণ আকাংক্ষা পূৰণ। চাকৰি পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ব্যৱসায়ত অগ্ৰগতি। উন্নয়নমূলক কামত মূলধনী বিনিয়োগ ভাল হ’ব৷ লাভ কৰিব আৰ্থিক আয়। আয়ৰ নতুন পথ মুকলি হ’ব। দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা আৰু দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা আপুনি লাভ কৰিব ভাল খবৰ। তাতে থাকিব পাৰিবাৰিক সুখ।

জুন :- কোনোবা চিত্ৰময় ঠাই ভ্ৰমণ। ভদ্ৰলোকসকলক লগ পাই। ৰোগ, শোক, অসুখ ইত্যাদি, বিৰোধিতা, মহা দুৰ্যোগ। সমাজত নতুন সমীকৰণৰ সৃষ্টি হ’ব। বন্ধুসকলে আপোনাৰ ইচ্ছামতে আপোনাক সমৰ্থন কৰিব। টকাৰ বৈ যোৱাৰ লগে লগে আপুনি সুখী হৈ থাকিব।

জুলাই:- ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ পৰা লাভ, সুনাম বৃদ্ধি। প্ৰতিটো কামতে বুদ্ধিমত্তা ব্যৱহাৰ কৰিব। লাভ কৰা সম্পত্তি। নতুন আন্দোলন হ’ব। পূবৰ ইচ্ছাঃ আয় সামান্য বৃদ্ধি পাব। সংগীত ভাল পাব। ধৰ্মীয় কামৰ বাবেই দীঘলীয়া যাত্ৰাৰ চিন্তাৰ সৃষ্টি হ’ব।

আগষ্ট:- নতুন প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক আৰম্ভ। বৈবাহিক সুখ বৃদ্ধি। সংগীৰ সম্পৰ্কৰ আকাংক্ষা পূৰণ হ’ব। ব্যৱসায়িক পৰিকল্পনা সফল হ’ব। ৰাজনীতিত চাৰ্জ বাঢ়িব। বাহনৰ আৰাম বৃদ্ধি। বিদেশ ভ্ৰমণ ।

ছেপ্টেম্বৰ :- সুখ আৰু ধন প্ৰতাপ। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তীব্ৰতা। ক্ৰয়-বিক্ৰয় ব্যৱসায়ত লাভ। আয়ৰ নতুন পথ মুকলি হ’ব। দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা আৰু দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা আপুনি লাভ কৰিব ভাল খবৰ। অতিথিৰ আগমনত আপুনি সুখী হ’ব।

অক্টোবৰ:- কিছু গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম সফল হ’ব। জেলত থকা মানুহ মুক্ত হ’ব। বন্ধুসকলে আপোনাৰ ইচ্ছামতে আপোনাক সমৰ্থন কৰিব। মংগল উৎসৱ সাক্ষাৎৰ বাবে এক শুভ অনুষ্ঠান হ’ব।

নৱেম্বৰ :- শাসক ক্ষমতাৰ লাভ। দেৱ দৰ্শন। অট্টালিকা নিৰ্মাণৰ অগ্ৰগতি। গ্ৰহৰ গতিৰ প্ৰভাৱ অনুকূল হ’ব। পলমকৈ লাভ কৰিব বাকী থকা ধন। ভূমি, যান-বাহন আদি সম্পৰ্কীয় লেনদেনৰ কথা বিবেচনা কৰা হ’ব। বিবাহিত জীৱনত ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব।

ডিচেম্বৰঃ অবিবাহিত লোকৰ বিয়া হ’ব। শাৰীৰিক দুখ। শত্ৰুৰ প্ৰতি ভয়। ব্যৱসায়ত কঠিন যুঁজ। চাকৰিৰ পদোন্নতি। পৰীক্ষাত সফলতা। কামৰ ৰূপৰেখা প্ৰস্তুত কৰা হ’ব। মানুহৰ আশংকাৰ পৰা আঁতৰি থাকক। সময়ৰ সুস্বাদুতাক মনত ৰাখিব। বস্তুগত আৰাম পাব।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Eassy On Himanta Biswa Sarma in Assamese : হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ জীৱনী।

প্ৰাৰম্ভিক জীৱনৰাজনৈতিক জীৱনভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীমুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্রহণঅন্যান্য হিমন্ত বিশ্ব...