এপেক্স লেজেণ্ডছ ম’বাইল শীঘ্ৰেই ভাৰতত মুক্তি পাব, পিইউবিজি ম’বাইল খেলুৱৈসকলে ইয়াক ভাল পাব নেকি? Apex Legends Mobile release in India soon in assamese

Date:

- Advertisement -

 এপেক্স লেজেণ্ডছ ম’বাইল শীঘ্ৰেই ভাৰতত মুক্তি পাব, পিইউবিজি ম’বাইল খেলুৱৈসকলে ইয়াক ভাল পাব নেকি?

- Advertisement -
Apex Legends Mobile release in India soon



এপেক্স লেজেণ্ডছ ম’বাইল ইয়াৰ মুক্তিৰ ওচৰত আছে আৰু নিৰ্বাচিত দেশসমূহত পৰীক্ষাৰ বাবে উপলব্ধ হ’ব। আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় পিচি গেমবোৰৰ ভিতৰত এপেক্স লেজেণ্ডছৰ ম’বাইল সংস্কৰণটো প্ৰায় দুবছৰ আগতে ঘোষণা কৰা হৈছিল, কিন্তু ই.এ.-য়ে এতিয়াহে এক মূৰ্ত আপডেট শ্বেয়াৰ কৰিছে। আৰু আপোনাৰ আনন্দ বৃদ্ধি কৰিবলৈ, এপেক্স লেজেণ্ডছ ম’বাইলৰ বিটা পৰীক্ষাৰ বাবে ই.এ.-য়ে বাছনি কৰা প্ৰথম দুখন দেশৰ ভিতৰত ভাৰত অন্যতম হ’ব।

ই.এ.-ৰ মতে, এপেক্স লেজেণ্ডছ ম’বাইল বিটা মুক্তিৰ বাবে এই মাহলৈকে সময় লাগিব পাৰে, সেয়েহে এই মাহৰ শেষৰ ফালে আপুনি ভাৰতত বিটাৰ বাবে পূৰ্ব-পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব যেতিয়া স্থানীয় বিটা বোৰ বাহিৰ হ’ব। গেম প্ৰকাশকে কৈছে যে প্ৰাৰম্ভিক বিটা কাৰ্যসূচীয়ে মাত্ৰ 1,000 এপ্লিকেশ্বনৰ অনুমতি দিব, যাৰ বাবে খেলুৱৈসকলৰ বাবে স্থান পোৱাটো অলপ কঠিন হ’ব। ভাৰতৰ উপৰিও, ই.এ.-য়ে প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়ত ফিলিপাইনছত এপেক্স লেজেণ্ডছ ম’বাইল বিটা পৰীক্ষা কাৰ্যসূচী মুকলি কৰিব। প্ৰথম পৰ্যায়ৰ পিছত, কাৰ্যসূচীটোত অধিক দেশ যোগ দিয়া হ’ব।

- Advertisement -

এপেক্স লেজেণ্ডছ ম’বাইল প্ৰথমে এণ্ড্ৰইড ফোনলৈ আহিব, কিন্তু ই.এ.-য়ে আশ্বাস দিছে যে অদূৰ ভৱিষ্যতে আইফোন ব্যৱহাৰকাৰীসকলে লাভ কৰিব। ই.এ.-য়ে কৈছিল যে এপেক্স লেজেণ্ডছ ম’বাইল মোবাইলৰ বাবে “বিশেষভাৱে” নিৰ্মাণ কৰা হৈছে, যাৰ বাবে ই এপেক্স লেজেণ্ডৰ কনচৌল বা পিচি সংস্কৰণৰ সৈতে ক্ৰছ-প্লে প্ৰদৰ্শন নকৰে। এপেক্স লেজেণ্ডছৰ সফলতাই ই.এ.-ৰ বাবেই বেটেল ৰয়েল গেমপ্লেৰ সৈতে ৰোমাঞ্চকৰ গেমটো মোবাইল ফোনলৈ আনিছিল। বেটেল ৰয়েল ম’বাইল শিৰোনামৰ বজাৰ ইতিমধ্যে পকা হৈছে, যাৰ ভিতৰত আছে স্মাৰ্টফোন গেমিংৰ পৃথিৱীৰ কিছুমান ডাঙৰ নাম, যেনে পিইউবিজি ম’বাইল, ফৰ্টনাইট, আৰু গেৰেনা ফ্ৰী ফায়াৰ। আন এটা গেম যি টো এতিয়া সকলো খং হৈ আছে সেয়া হ’ল কল অফ ডিউটি ম’বাইল, কিন্তু ই এক সমৰ্পিত বেটেল ৰয়েল শিৰোনাম নহয় কিন্তু ইয়াৰ বাবে এটা মোড আছে। এপেক্স লেজেণ্ডছ ম’বাইলে প্ৰতিযোগিতাখনত যোগ দিব আৰু পিচি খেলুৱৈসকলৰ মাজত ইয়াৰ জনপ্ৰিয়তা লাভ কৰিব। কিন্তু এপেক্স লেজেণ্ডে ইয়াৰ নাম প্ৰস্তুত কৰিব নে নাই সেয়া কেৱল সময়হে ক’ব।

আন বাতৰিবোৰত, পি.ইউ.বি.জি. ম’বাইল ইণ্ডিয়াৰ মুকলি এতিয়াও বন্ধ কৰা নহ’ব পাৰে। ভাৰতৰ অন্যতম বৃহৎ সমল নিৰ্মাতা ডায়নামোৰ শেহতীয়া টিপটোৱে পৰামৰ্শ দিছে যে খেলখনৰ ভাৰতীয়কৃত সংস্কৰণ পিইউবিজি ম’বাইল ইণ্ডিয়াৰ ট্ৰেইলাৰ এটা নিৰ্দিষ্ট মাহৰ দুটা অংকৰ তাৰিখত আহিব পাৰে, কিন্তু মুক্তি এমাহৰ এটা অংকৰ তাৰিখত হ’ব পাৰে। মই পঢ়ুৱৈসকলক এই বাতৰিটো এক চিমুটি নিমখৰ সৈতে ল’বলৈ পৰামৰ্শ দিম। কিন্তু এই সকলোবোৰৰ মাজত, কোনো নিৰ্দিষ্ট তাৰিখ বাকী নাই। নিশ্চিতভাৱে, এপেক্স লেজেণ্ডছ ম’বাইলে পিইউবিজি ম’বাইলৰ চাহিদা নিবাৰণ কৰিব।

- Advertisement -

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Eassy On Himanta Biswa Sarma in Assamese : হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ জীৱনী।

প্ৰাৰম্ভিক জীৱনৰাজনৈতিক জীৱনভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীমুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্রহণঅন্যান্য হিমন্ত বিশ্ব...