শ্ৰী কৃষ্ণ জন্মাষ্টমী কেতিয়া উৎযাপন কৰিব ? ইয়াৰ গুৰুত্ব কি ?When will Sri Krishna Janmashtami be celebrated?

Date:

- Advertisement -





হিন্দু বৰ্ষপঞ্জী অনুসৰি ভদ্ৰপদৰ কৃষ্ণ অষ্টমীত প্ৰতি বছৰে শ্ৰীকৃষ্ণ জন্মাষ্টমী পালন কৰা হয়। ইংৰাজী বৰ্ষপঞ্জী অনুসৰি, এইবাৰ শ্ৰী কৃষ্ণৰ 5248 তম জন্ম জয়ন্তী সোমবাৰে, 30 আগষ্ট, 2021 তাৰিখে উদযাপন কৰা হ’ব।



(According to the Hindu calendar Sri Krishna Janmashtami is celebrated every year on Krishna Ashtami of Bhadrapada. According to the English calendar, this time the 5248th birth anniversary of Sri Krishna will be celebrated on Monday, August 30, 2021.)




কৃষ্ণ জন্মাষ্টমী সকলো হিন্দুৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু শুভ উৎসৱ কিয়নো এইদিনটো ভগৱান বিষ্ণুৰ অৱতাৰ ভগৱান কৃষ্ণৰ জন্ম হৈছিল। কৃষ্ণ জন্মাষ্টমী বিভিন্ন নামেৰে উদযাপন কৰা হয় যেনে কৃষ্ণস্তমী, গোকুলাষ্টমী, অষ্টমী ৰোহিণী, শ্ৰীকৃষ্ণ জয়ন্তী আৰু শ্ৰী জয়ন্তী।



হিন্দু বৰ্ষপঞ্জী অনুসৰি, প্ৰতি বছৰে, এই শুভ উৎসৱকৃষ্ণ পক্ষৰ অষ্টম দিনৰ 8 ম দিন বা ভদ্ৰপদ মাহৰ অন্ধকাৰ পষেকত পৰে। দিনটোত, ভক্তসকলে এটা দিনৰ উপবাস পালন কৰে আৰু ভগৱান কৃষ্ণক তেওঁৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰি উপাসনা কৰে। লগতে, ভক্তসকলে ভগৱান কৃষ্ণৰ জন্মদিন উদযাপন কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ ঘৰৰ মন্দিৰ সজায়।


তাৰিখ : 30 আগষ্ট, সোমবাৰে


কৃষ্ণ জন্মাষ্টমী 2021 : গুৰুত্ব


ভগৱান কৃষ্ণ ভগৱান বিষ্ণুৰ অষ্টম অৱতাৰ। তেওঁ বিশেষকৈ মথুৰাৰ শাসক ৰজা কংসক মচি পেলাবলৈ পৃথিৱীলৈ আহিছিল। তেওঁ দেৱকী আৰু বাসুদেৱৰ ঘৰত জন্মগ্ৰহণ কৰিছিল, অৱশ্যে, তেওঁ বৃন্দাবনত যশোদা আৰু নন্দাৰ দ্বাৰা ডাঙৰ দীঘল হৈছিল। এই দিনটোত উপবাস কৰা ভক্তসকলে এক সমৃদ্ধ আৰু স্বাস্থ্যৱান জীৱনৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰে। একে সময়তে, তেওঁলোকৰ সফলতাৰ সকলো বাধা অতিক্ৰম কৰাৰ ক্ষমতা থাকে ।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Chandrayaan-3 : চন্দ্ৰযান-৩ অৱতৰণ স্থানৰ নাম ‘শিৱ শক্তি’ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় জ্যোতিৰ্বিজ্ঞান সংঘৰ ( International Astronomical Union ) অনুমোদিত

Chandrayaan-3 চন্দ্ৰযান-৩ অৱতৰণ স্থানৰ নাম 'শিৱ শক্তি' আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় জ্যোতিৰ্বিজ্ঞান...

PM Surya Ghar Muft Bijli Yojana Assam : প্ৰধানমন্ত্ৰী সূৰ্য ঘৰ আঁচনিৰ বাবে অসম চৰকাৰে দিব ৰাজসাহায্য।

প্ৰধানমন্ত্ৰী সূৰ্য ঘৰ আঁচনিৰ বাবে অসম চৰকাৰে দিব ৰাজসাহায্য।...