বন্ধ নাকৰ পৰা তাৎক্ষণিক সকাহ পোৱাৰ 5 টা উপায়, এবাৰ চেষ্টা কৰক

Date:

- Advertisement -
5 ways to get immediate rid of closed nose, try one



- Advertisement -

এনে কোনো লোক নাই যিয়ে কেতিয়াও বন্ধ নাকৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হোৱা নাই। চৰ্দি আৰু ঠাণ্ডা বতৰৰ ফলত এই সমস্যাটো বৃদ্ধি হয়। যদি আপুনি ও বন্ধ নাকৰ সমস্যাত ভুগি আছে, তেন্তে এই উপায় কৰক

1 ভাপ লোৱা – ইয়াৰ বাবে আপুনি গৰম পানীত কেইটোপালমান সুগন্ধি তেল যোগ দিব লাগিব। আপুনি ইয়াত কেইটোপালমান আয়ডিন বা ভিক্স কেপচুল যোগ দিব পাৰে। এতিয়া এই গৰম পানীৰ পাত্ৰটোৰ ফালে মুখ  ভাপ গ্ৰহণ  কৰক। ই আপোনাৰ নাক খুলিব আৰু লগতে শীতকালত আৰাম দিব।

 

২ নাক খুলিবলৈ আন এটা সহজ উপায় হ’ল এটা সৰু ব্যায়াম। ইয়াৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ নাক বন্ধ কৰিব লাগিব আৰু আপোনাৰ মুৰটো পিছফালে বেঁকা কৰিব লাগিব আৰু কিছু সময়ৰ বাবে আপোনাৰ উশাহ ধৰি ৰাখিব লাগিব। ইয়াৰ পিছত নাকৰে উশাহ-নিশাহ লোৱাত সহজ হ’ব। আপুনি এই পদ্ধতিটো পুনৰাবৃত্তি কৰিব পাৰে।

- Advertisement -

 


3 নাৰিকল তেল – নাৰিকল তেল বন্ধ নাক খোলাৰ এক উৎকৃষ্ট উপায়। যেতিয়াই আপোনাৰ নাক বন্ধ হয়, তেতিয়া নাকত কেইটোপালমান নাৰিকল তেল দিয়ক আৰু তাৰ পিছত গভীৰভাৱে উশাহ লওক। আপোনাৰ নাক টো নিমিষতে খুলিব। 

 

- Advertisement -

4. বন্ধ নাক খোলাৰ বাবে কৰপুৰৰ গোন্ধো এটা ভাল উপায়। আপুনি বিচাৰিলে নাৰিকল তেলৰ সৈতে মিহলি কৰি গোন্ধ লব পাৰে, । সাধাৰণ কাম্ফোৰৰ গোন্ধ লোৱাটোৱেও আপোনাক উপকৃত কৰিব। 

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related