Weekly Horoscope: সাপ্তাহিক ৰাশিফল – ১৬ মে’ৰ পৰা ২২মে’লৈ – জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি – 16 May To 22 May – Weekly Horoscope In Assamese

Date:

- Advertisement -

- Advertisement -

সোমবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে এক নতুন সপ্তাহ। এই সপ্তাহটো ১২টা ৰাশিৰ বাবে বিশেষ হবলৈ গৈ আছে। বহাগৰ শুক্ল পূৰ্ণিমাৰ দিনৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে নতুন সপ্তাহ। আজিৰ দিনটোতে চন্দ্ৰ বৃশ্চিক ৰাশিত বহি  আছে। আজি চন্দ্ৰগ্ৰহণো হৈছে। এয়া বছৰৰ প্ৰথম চন্দ্ৰগ্ৰহণ, এই সপ্তাহটো আপোনালোকৰ বাবে কেনেকুৱা হ’ব, সাপ্তাহিক ৰাশিফল ​​- 

মেষ ৰাশি – প্ৰতিযোগিতা এই সপ্তাহত উচ্চ হ’বলৈ গৈ আছে বা সঠিককৈ ক’বলৈ গ’লে, সহজে একোৱেই পোৱা নাযাব, ইয়াৰ বাবে কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু দৃঢ়তাৰ প্ৰয়োজন .হয়। অফিচত বচৰ কথাক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক, ১৮ তাৰিখৰ পিছত লক্ষ্য পূৰণৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লাগে। এই সপ্তাহত মাটি ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ কাম কৰা সকলৰ বাবে ভাল সুযোগ কঢ়িয়াই আনিব। এইবাৰ স্বাস্থ্য সম্পৰ্কে পেট সম্পৰ্কীয় সমস্যা হ’ব, ইয়াৰ মূল কাৰণ হ’ব পাৰে আপোনাৰ খাদ্যাভ্যাসৰ দুৰ্বলতা। নিচাযুক্ত দ্ৰব্য সেৱন কৰাসকলে নিজৰ ওপৰত সংযম ৰাখিব লাগিব, নহ’লে ইয়াৰ দখলত পৰাৰ লগে লগে স্বাস্থ্যৰ ক্ষীপ্ৰ অৱনতি ঘটিব। আপোনজনৰ লগত মিলাপ্ৰীতিৰে খোজ কঢ়া, ক’ৰবালৈ যাত্ৰা কৰাৰ পৰিকল্পনাও কৰিব পাৰি। 

- Advertisement -

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহত খামখাৰ কথাবোৰ লৈ চিন্তা নকৰিব। সকলো কামৰ প্ৰতি সজাগ হ’বলৈ গৈ আছে, কিন্তু খঙে আপোনাক ক’ৰবাত অসুবিধা দিব পাৰে। কামত মনোনিৱেশ কৰিলে টেলিকমিউনিকেচন আৰু কলাৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰচেষ্টা চলোৱাসকলে সফলতা লাভ কৰিব। ব্যৱসায়িক বিষয়ত আপুনি সক্ৰিয় হৈ থাকিব। ষ্টেচনাৰীৰ ব্যৱসায়ীসকলে সুবিধা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। মনত ৰখা বিষয়বোৰত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে মনোনিৱেশ কৰিব লাগে।সময় উপযুক্ত। প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱা লোকসকলে এইবাৰ অধিক সম্ভাৱনা দেখিবলৈ পাব। ৰোগৰ প্ৰতি সজাগ হ’ব লাগিব। বিশেষকৈ ১৮ৰ পৰা ১৯ বছৰৰ ভিতৰত সজাগ থাকক। জ্যেষ্ঠ ভাই-ভনীসকলৰ সৈতে সম্পৰ্ক ভালদৰে বজাই ৰাখিব লাগে, জীৱিকাৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকৰ সহযোগিতা আশা কৰা হৈছে।

- Advertisement -

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহত সামৰ্থ্য আৰু কষ্টৰ সমন্বয়ৰ বাবে আপুনি সফলতাৰ চিৰিত উপনীত হ’ব পাৰিব, আনহাতে আচৰণ আৰু সংস্পৰ্শৰ দ্বাৰা সৃষ্টি হোৱা সম্পৰ্কক পূৰ্ণ গুৰুত্ব দি সকলো সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিব লাগে। দক্ষতাৰ সৈতে সকলো স্থবিৰ কামে গতি ল’ব পাৰে। এই সপ্তাহত ভ্ৰমণৰ প্ৰক্ৰিয়া অধিক হ’ব। যিসকলৰ হোটেল ৰেষ্টুৰেণ্ট আছে, তেওঁলোকে লাভ হব পাৰে। যদি আপুনি ইয়াৰ সৈতে জড়িত নতুন ব্যৱসায় খুলিবলৈ পৰিকল্পনা কৰিছে, তেন্তে ইয়াক আৰম্ভ কৰা উচিত। কাণত সমস্যা হব পাৰে, মোবাইলৰ অত্যধিক ব্যৱহাৰৰ পৰা বিৰত থাকক। গৰ্ভৱতী মহিলাই গতিবিধিৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিব লাগে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে মাতৃৰ স্বাস্থ্যক লৈ চিন্তা হ’ব। 

কৰ্কট- এই সপ্তাহত অচিনাকি মানুহৰ লগত সংগতি ক্ষতিকাৰক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। কাৰ্যালয়ত সামৰ্থ্য প্ৰদৰ্শন কৰাটো উপকাৰী বুলি প্ৰমাণিত হ’ব, লগতে বেকবাইটৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰতো পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, সপ্তাহৰ শেষলৈকে পূৰ্বপুৰুষৰ ব্যৱসায়ত হোৱা বিবাদ দূৰ কৰিব লাগিব। লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰতো খুচুৰা ব্যৱসায়ীসকলে স্বচ্ছতা বজাই ৰখাটো বাধ্যতামূলক। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবে, বিশেষকৈ গণিতৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বাবে সপ্তাহটো ভাল, অবিৰত অনুশীলন কৰক আৰু মনোযোগ বজাই ৰাখক। স্বাস্থ্যত থকা আৰ্থাইটিছ ৰোগীয়ে এই সপ্তাহত বিষত অসুবিধা পাব পাৰে, এনে অৱস্থাত চিকিৎসকৰ ঔষধ আৰু প্ৰয়োজনীয় পৰামৰ্শ মানি চলক। ঘৰৰ চিনিয়ৰসকলৰ লগত ভাল আচৰণ ৰাখক, আপোনাৰ চোকা কথাষাৰে তেওঁলোকক আঘাত দিব পাৰে। 

সিংহ ৰাশি-  চাকৰি কৰা লোকসকলে তেওঁলোকৰ অমীমাংসিত কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগে অন্যথা তেওঁলোকে বচৰ ক্ৰোধৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব পাৰে। অটোমোবাইল ব্যৱসায়ত, এই সপ্তাহৰ লাভ হৈছে লাভৰ একমাত্ৰ সম্ভাৱনা, এতিয়াৰ পৰা আপোনাৰ ষ্টক পৰীক্ষা কৰক আৰু চাহিদা অনুসৰি ৰাখিব। যুৱক-যুৱতীসকলে বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে মুখামুখি হোৱা হব কিন্তু তেওঁলোকে এনে ধৰণৰ কোনো সংঘৰ্ষ কৰা উচিত নহয়, বন্ধুসকল সুখ আৰু দুখৰ অংশীদাৰ। পৰিয়ালৰ সকলোকে সন্মান কৰক আৰু দেউতাকলৈ এটা উপহাৰ আনিব, ই দেউতাকক সুখী কৰিব আৰু আপোনাক তেওঁৰ হৃদয়েৰে আশীৰ্বাদ কৰিব। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত, এই সপ্তাহত ভৰি আৰু পিঠিৰ বিষৰ সমস্যা হ’ব, সতৰ্ক হোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে। আপোনাৰ অংশীদাৰসকলৰ ওপৰত বিশ্বাস ৰাখক।  

কন্যা ৰাশি : কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ বাবে অতি শুভ, কিন্তু পৰিয়াল আৰু ব্যক্তিগত সম্পৰ্কৰ বাবে কিছু সমস্যা হ’ব। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ব্যৱসায়ত অপ্ৰত্যাশিত লাভ হ’ব। ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত হৈ কৰা ভ্ৰমণবোৰ শুভ আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় আগুৱাই নিয়াৰ সুযোগ পাব। কৰ্মসংস্থাপনৰ বাবে বহুদিন বিচৰণ কৰি থকা সকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বেষ্ট ফ্ৰেণ্ডৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা কামখিনি সম্পূৰ্ণ কৰি মনটোৱে বহুত শান্তি পাব। মাটি আৰু অট্টালিকা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ বাবে পৰিকল্পনা কৰা হ’ব। পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তিৰ সৈতে জড়িত বিবাদত সিদ্ধান্ত আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় সৰু সৰু সমস্যা আহিব পাৰে, যিবোৰ আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয় বন্ধুসকলৰ সহায়ত অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত শিশুৰ ফালৰ পৰা কিছু সুখদায়ক খবৰ আহিব। এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালত মাংলিক কাম সম্ভৱ। প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত আপোনালোকৰ বাবে এই সপ্তাহটো অতি অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। সম্ভৱ যে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ লোকে আপোনাৰ প্ৰেম সম্পৰ্কত বিবাহৰ মোহৰ মাৰিব। পত্নীৰ লগত ভাল সম্পৰ্ক থাকিব। সপ্তাহৰ শেষলৈকে পৰিয়ালৰ সৈতে পিকনিক-পাৰ্টিৰ কাৰ্যসূচীও কৰিব পাৰি। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।( Horoscope Today )

 প্ৰতিকাৰ: দেৱী দুৰ্গাক পূজা কৰি নিতৌ দুৰ্গা চালিছা পাঠ কৰক।

 তুলা ৰাশি- সপ্তাহটোৱে তুলা ৰাশিৰ জনসাধাৰণৰ বাবে প্ৰত্যাহ্বান কঢ়িয়াই আনিব, কিন্তু ধৈৰ্য্য ধৰক, সপ্তাহৰ শেষলৈকে পৰিস্থিতি আপোনাৰ বাবে অনুকূল হোৱা যেন লাগে। গুৰু আৰু এজন ব্যক্তিক গুৰুৰ দৰে সন্মান কৰক, তেওঁলোকৰ পৰা নিৰ্দেশনা লৈ আপুনি আপোনাৰ কামক প্ৰগতিৰ পথত লৈ যাব পাৰে। আপুনি মাল্টিটাস্কিং কাম কৰিব লাগিব, আপুনি এইবাৰ বাহিৰৰ আৰু ঘৰুৱা কামৰ অধিক তালিকা পাব পাৰিব। এইবাৰ মূলধনী বিনিয়োগৰ বাবে কংক্ৰিট প্লেনিং কৰাৰ প্ৰয়োজন হ’ব, ভাল বিনিয়োগকাৰীও বিচাৰি পাব। অভিভাৱকসকলে শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অতি সাৱধান হ’ব লাগে, এই ৰাশিৰ শিশুসকল উচ্চতালৈ যাব নালাগে। গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত অলপ সাৱধান হওক, গাফিলতি হ’লে ৰক্তপাত হ’ব পাৰে। ক’ৰবালৈ যাত্ৰা কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰি, কিন্তু বতৰ অনুযায়ী দূৰৈৰ গন্তব্যস্থানহে বাছি লওক। 

বৃশ্চিক ৰাশি

দ্বাদশ পদ্ধতিৰে কেতুৰ অৱস্থানৰ বাবে এই সপ্তাহত আপোনাৰ সৰু সৰু স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব পাৰে, কিন্তু এই সময়ত কোনো ডাঙৰ ৰোগ দেখা নাযায়, গতিকে আপুনি অতি ভাগ্যৱান হ’ব। তৎসত্ত্বেও আপুনি নিজৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি কোনো ধৰণৰ যত্ন ল’ব নালাগে আৰু সময়ে সময়ে যোগাসন, ধ্যান আৰু ব্যায়াম কৰিব নালাগে যাতে আপুনি নিজকে ফিট আৰু ফিট কৰি ৰাখিব পাৰে। আশংকা কৰা হৈছে যে এই সপ্তাহত কোনো বন্ধু, পৰিয়ালৰ সদস্য বা আত্মীয়ই আপোনাক বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন ধাৰলৈ ল’বলৈ ক’ব পাৰে। কিন্তু সত্যটো হ’ল এই টকা তেওঁলোকক দিলে নিবিচাৰিলেও আৰ্থিক বাধাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। গতিকে এই সপ্তাহত কাৰোবাক ধাৰ দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক। এই সপ্তাহত আপুনি সমাজত সন্মান আৰু সন্মান লাভ কৰিব, যদিও এই সময়ত আপোনাৰ ভাই-ভনীৰ স্বাস্থ্য বেয়া হ’ব পাৰে। যাৰ ওপৰত কিছু টকা খৰচ কৰিব লাগিব। কিন্তু এইখিনিতে, ই আপোনাক ঘৰত সন্মান জনোৱাৰ লগতে পৰিয়ালৰ সকলো ধৰণৰ দায়িত্ব পালন কৰিবলৈ কাম কৰিব। এই সপ্তাহত কৰ্মস্থলীত আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বী বা আন কোনোবাই আপোনাৰ বিৰুদ্ধে ষড়যন্ত্ৰ কৰি থাকিব পাৰে। সেইবাবেই আৰম্ভণিৰে পৰা নিজকে সজাগ কৰি ৰাখিব লাগিব আৰু প্ৰতিটো পৰিস্থিতিতে চকু-কাণ মুকলি কৰি ৰাখিব লাগিব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত অংশগ্ৰহণ কৰি তাত সফল হ’ব বিচৰা আপোনাৰ ৰাশিৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে এই সময়ত নিজৰ সাহস আৰু আত্মবিশ্বাসেৰে সম্পূৰ্ণ সফলতা লাভ কৰিব। কিন্তু নিশ্চিত হওক যে আপোনাৰ শিক্ষক আৰু শিক্ষকসকলক সুখী কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ আপোনাৰ বিশেষ প্ৰয়োজন আছে। যিসকলে প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত অংশ লৈছে আৰু তাত সফল হ’ব বিচাৰে, তেওঁলোকে এই সময়ত নিজৰ সাহস আৰু আত্মবিশ্বাসেৰে সম্পূৰ্ণ সফলতা লাভ কৰিব। কিন্তু নিশ্চিত হওক যে আপোনাৰ শিক্ষক আৰু শিক্ষকসকলক সুখী কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ আপোনাৰ বিশেষ প্ৰয়োজন আছে। যিসকলে প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত অংশ লৈছে আৰু তাত সফল হ’ব বিচাৰে, তেওঁলোকে এই সময়ত নিজৰ সাহস আৰু আত্মবিশ্বাসেৰে সম্পূৰ্ণ সফলতা লাভ কৰিব। কিন্তু নিশ্চিত হওক যে আপোনাৰ শিক্ষক আৰু শিক্ষকসকলক সুখী কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ আপোনাৰ বিশেষ প্ৰয়োজন আছে।

ধনু ৰাশি- এই সপ্তাহত আপোনাক অতিশয় শক্তিশালী দেখা যাব, একেদৰে আপুনি অধ্যৱসায়ী হৈ থাকিব লাগিব কাৰণ সপ্তাহৰ মাজভাগত কিছু এলেহুৱাতা বাঢ়িব। লাভৰ প্ৰতি সচেতন হওক, ডাঙৰ লাভৰ বাবে আপুনি ৰিস্কি কাম কৰাটো এৰাই চলিব লাগিব। চৰকাৰী কামত অতি কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ প্ৰয়োজন। যিসকলে মাৰ্কেটিং বা ফিল্ড ৱৰ্কত বাস কৰে, তেওঁলোকে এইবাৰ লক্ষ্য পূৰণৰ বাবে এটা উন্নত বিকল্প লাভ কৰিবলৈ গৈ আছে। কেছ বেকৰ দৰে আঁচনিৰ সুবিধা লাভ কৰিব। পাৰ্টনাৰশ্বিপ ব্যৱসায় এইবাৰ যেন ভাল হৈছে। যিসকল ডায়াবেটিচ ৰোগী, তেওঁলোকে সপ্তাহৰ মাজভাগত বিশেষ সতৰ্কতা অৱলম্বন কৰিব লাগে। সম্পৰ্কত অপ্ৰয়োজনীয় সন্দেহ হ’বলৈ নিদিব। পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগত মিলাপ্ৰীতিৰে খোজ কাঢ়ক, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব। 

মকৰ ৰাশি- যদিও এই সপ্তাহটো স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল, যিকোনো কথাৰ ওপৰত আপোনাৰ অতিৰিক্ত চিন্তাই আপোনাক মানসিক চাপত পেলাব পাৰে। সেয়ে আপুনি এনে কিছুমান অভ্যাস উন্নত কৰাৰ চেষ্টা কৰিব, যাতে সপ্তাহৰ শেষত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। ইয়াক চাবলৈ আপুনি জাভাস্ক্রিপ্ট সক্ৰিয় কৰিব লাগিব। নহ’লে অহা সপ্তাহত আপোনাৰ বহুত সমস্যা হ’ব পাৰে কাৰণ বৃহস্পতি হৈছে ৰাশিফলৰ তৃতীয় আৰু দ্বাদশ প্ৰভু। গতিকে এই সময়ত চকু-কাণ মুকলি কৰি ৰাখক। এই সপ্তাহত সংযোজন কৰা হৈছে যে, পৰিয়ালৰ যিকোনো সদস্যৰ নিয়োগৰ বাবে পৰিয়ালৰ আয়ো বৃদ্ধি পাব পাৰে। যাৰ সংস্কাৰৰ কাম বা ইতিমধ্যে আবদ্ধ হৈ থকা তেওঁৰ ঘৰৰ সিদ্ধান্ত, সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে বিবেচনা কৰিব পাৰি। এই সপ্তাহত আপোনাৰ কৰ্মনীতিৰ বিকাশ হ’ব, যাৰ বাবে আপুনি অধিক সৃষ্টিশীল চিন্তা কৰি আপোনাৰ ব্যৱসায় উন্নত কৰাৰ বাবে এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। আপোনাৰ সিদ্ধান্তত আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যৰ লগতে আপোনাৰ কৰ্মচাৰীৰ সমৰ্থন থাকিব, যিয়ে আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব আৰু আপুনি দুগুণ দ্ৰুতগতিত উৎপাদন কৰা দেখা যাব। যদি আপুনি এই সপ্তাহত আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ পছন্দ কৰিব বিচাৰে তেন্তে যিকোনো ধৰণৰ হেঁচাত ইয়াৰ সৈতে জড়িত কোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। সেয়ে আপোনাৰ মন আৰু হৃদয়ৰ একমত নোহোৱা সিদ্ধান্ত নলব।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ কাম উচ্চ বিষয়াসকলে লক্ষ্য কৰে, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ সকলো কাম সতৰ্কতা আৰু সতৰ্কতাৰে কৰা উচিত যাতে কোনো ত্ৰুটি নহয়। এই সপ্তাহত ইলেক্ট্ৰনিক সামগ্ৰীৰ ব্যৱসায় দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হোৱা দেখা যাব, সেয়েহে ইলেক্ট্ৰনিক ব্যৱসায়ক তেওঁলোকৰ নেটৱৰ্ক দুৰ্বল হ’বলৈ নিদিব। এই সপ্তাহত আপুনি তুলনামূলকভাৱে ভাল অনুভৱ কৰিব, আপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ কণ্ঠই মানুহক আকৰ্ষিত কৰিব। সমাজত আপোনাৰ খ্যাতি বৃদ্ধি হ’ব। পৰিয়ালত, কাৰোবাৰ বিবাহ সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ স্থিতি হ’ব, আপুনি তেওঁলোকৰ আৰ্থিক সহায়ৰ বাবে সাজু থাকিব লাগিব। আনকি সৰু ৰোগক লৈ আপুনি সতৰ্ক হ’ব লাগিব, যদি আঘাত বা সংক্ৰমণ হয়, তেনেহ’লে আপুনি চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব। দলত আপোনাৰ সৰু ভায়েক বা অধীনস্থ ই আপোনাৰ প্ৰতি ঈৰ্ষাৰ অনুভূতি মনলৈ আনিব পাৰে। 

মীন ৰাশি : মীন ৰাশিৰ জাতক জাতিকা সকলে এই সপ্তাহত নিজৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণৰ ওপৰত বহুত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিব লাগিব। এই সপ্তাহত আপোনাৰ কথাবোৰে কামবোৰ কামত লগাই দিব আৰু নষ্ট হ’ব। এনে অৱস্থাত কাৰো লগত অভদ্ৰ আচৰণ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক। কোনো ক্ষেত্ৰতে অহংকাৰ নকৰিব, নহলে আপোনাৰ এই অহংকাৰ পিছলৈ আপোনাৰ অপমানৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ চাকৰিৰ পৰিৱৰ্তনৰ কথা ভাবিছে, তেন্তে সেইটো ভালদৰে চিন্তা কৰি সিদ্ধান্ত লওক। খং বা উত্তেজনাৰ বাবে এই কামটো একেবাৰেই নকৰিব। ব্যৱসায়টো সম্পূৰ্ণৰূপে আনৰ ওপৰত এৰি নিদিব আৰু কাকো অন্ধভাৱে বিশ্বাস নকৰিব, নহ’লে আপুনি ডাঙৰ আৰ্থিক ক্ষতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। জল্পনা-কল্পনাৰ-লটাৰীৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু এনে কোনো আঁচনিতে ধন বিনিয়োগ নকৰিব, যাৰ বাবে কোনো ধৰণৰ বিপদৰ আশংকা থাকে। সপ্তাহৰ মাজভাগত আপোনাৰ বেছিভাগ সময় পৰিয়ালৰ লগত জড়িত সমস্যা সমাধানত খৰচ হ’ব। এই সময়ছোৱাত নিয়োজিত মহিলাসকলে নিজৰ কৰ্মস্থলী আৰু পৰিয়ালৰ মাজত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰাত কিছু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। যদি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত কিবা এটা বিষয়ত বিভাজন চলি আছে, তেন্তে তেওঁক এটা সুন্দৰ উপহাৰ দি আপুনি উদযাপন কৰিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত উদ্ভৱ হোৱা যিকোনো ভুল বুজাবুজি আঁতৰাবলৈ বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে সংলাপৰ আশ্ৰয় লওক। ইচ্ছা কৰিলে ইয়াৰ বাবে আপুনিও বিশ্বাসযোগ্য বন্ধুৰ সহায় লব পাৰে।

প্ৰতিকাৰ: হালধীয়া ফুল আৰু হালধীয়া ফল অৰ্পণ কৰি প্ৰতিদিনে ভগৱান শ্ৰী বিষ্ণু পূজা কৰি শ্ৰী বিষ্ণু সহস্ৰনাম পাঠ কৰক।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related