Numerology in Assamese: সংখ্যা জ্যোতিষ মূলঙ্কা ১ ৰ ব্যক্তিৰ জীৱনৰ প্ৰকৃতি কেনেকুৱা ?

Date:

- Advertisement -

Numerology in Assamese : সংখ্যা জ্যোতিষ (numerology): সংখ্যা জ্যোতিষ numerology) জ্যোতিষৰ দৰে সংখ্যা জ্যোতিষতো এজন ব্যক্তিৰ জীৱনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য পোৱা যায়। সংখ্যা জ্যোতিষত জন্ম তাৰিখৰ ভিত্তিত এজন ব্যক্তিৰ ৰেডিক্স সংখ্যা নিৰ্ণয় কৰা হয়। সংখ্যা বিজ্ঞানৰ মতে যিকোনো মাহৰ ১, ১০, ১৯ আৰু ২৮ তাৰিখে জন্ম লোৱা লোকৰ ৰেডিক্স নম্বৰ হ’ব ১। ৰেডিক্স নম্বৰটো জানিবলৈ আপুনি মাত্ৰ আপোনাৰ জন্ম তাৰিখ যোগ কৰিব লাগিব। উদাহৰণস্বৰূপে, যদি কাৰোবাৰ জন্ম তাৰিখ ১৯ হয়, তেন্তে তেওঁৰ ৰেডিক্স সংখ্যা হ’ব ১+৯ = ১০ =১+০ = ১। সংখ্যা বিজ্ঞানৰ ভিত্তিত যিসকল লোকৰ মূল সংখ্যা ১ হয়, তেওঁলোকক অতি প্ৰভাৱশালী আৰু প্ৰতিপত্তিশীল বুলি গণ্য কৰা হয়। ১ নম্বৰ থকা মানুহৰ বৈশিষ্ট্য জানো আহক। কেনেকৈ চোৱা হয় Numerology?

সংখ্যা বিজ্ঞানৰ মতে যিসকল লোকৰ মূল সংখ্যা ১ হয়, তেওঁলোক অতি বন্ধুত্বপূৰ্ণ আৰু সহজ প্ৰকৃতিৰ হয় । কেৱল এয়াই নহয়, তেওঁ মানুহৰ লগত অতি সোনকালে ঘনিষ্ঠ হৈ পৰে। এনে লোকে নিজৰ মধুৰ কথা আৰু সহজ আচৰণেৰে অতি সোনকালে আনৰ হৃদয় জয় কৰে।

- Advertisement -

এই সংখ্যাৰ মানুহৰ শাসক গ্ৰহ হিচাপে সূৰ্য্য থাকে, যাৰ বাবে তেওঁলোকে নিজৰ কৰ্ম আৰু বাক্যৰে সন্মুখৰ ব্যক্তিজনক প্ৰভাৱিত কৰে। তাৰোপৰি এই মানুহবোৰ সততাৰে ভৰা। নিৰ্ভীক, সাহসী আৰু আত্মসন্মানী আৰু জীৱনত অহা অসুবিধাবোৰলৈ ভয় নকৰে।

এই ৰেডিক্স নম্বৰৰ মানুহবোৰ ভাল ব্যৱসায়ী বুলি প্ৰমাণিত হয়। দক্ষতা, মৌখিক দক্ষতা আৰু সময়ৰ দায়বদ্ধতাৰ বাবে এই লোকসকল ভাল ব্যৱসায়ী বুলি প্ৰমাণিত হয়। লগতে এই লোকসকলে নিজৰ প্ৰতিটো কাম নিখুঁততাৰে কৰে। এই ৰেডিক্স সংখ্যাৰ মানুহৰ সকলো কাম পদ্ধতিগতভাৱে কৰাৰ অভ্যাস থাকে।

সময় পৰিচালনাৰ দক্ষতা আৰু নেতৃত্বৰ মানদণ্ডৰ বাবে এই লোকসকলে ৰাজনীতি আৰু পৰিচালনাৰ ক্ষেত্ৰত উচ্চ পদবীত অধিষ্ঠিত হৈ আছে। যদি আমি তেওঁলোকৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ কথা কওঁ, তেন্তে সাধাৰণতে তেওঁলোকৰ আৰ্থিক অৱস্থা খুব ভাল হয়, তেওঁলোকে ধনৰ অভাৱৰ সন্মুখীন নহয়।

১ নম্বৰৰ লোকৰ বাবে শুভ দিন হ’ল দেওবাৰ আৰু সোমবাৰ। এই দিনটো তেওঁলোকৰ বাবে যিকোনো কাম আৰম্ভ কৰিবলৈ অতি উপকাৰী। ১ নম্বৰ ৰেডিক্স থকা লোকৰ বাবেও হালধীয়া ৰং শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। আচৰিত কথা যে বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তি ইলন মাস্ক , মুকেশ আম্বনি নীতা আম্বনিৰ জন্ম তাৰিখৰো মূল নম্বৰ ১।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

ৰাশিফল ২০২৪: মংগল গ্ৰহ কুম্ভ ৰাশিত প্ৰৱেশ, সমস্যা বৃদ্ধি পাব ৩ ৰাশিত ।

ৰাশিফল ২০২৪ : জ্যোতিষত মংগল গ্ৰহক সাহস আৰু বীৰত্বৰ...

Today rashifal in Assamese আপোনাৰ আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল। 15 March 2024

ৰাশিফল ​​১৫ মাৰ্চ ২০২৪: পৰিয়াললৈ স্বাস্থ্য, চাকৰিৰ পৰা ব্যৱসায়লৈ,...