Numerology: সংখ্যা জ্যোতিষ অনুসৰি Mulank আৰু ভাগ্যংকৰ মাজত পাৰ্থক্য কি?

Date:

- Advertisement -

Numerology : জ্যোতিষত অংক শাস্ত্ৰৰ (Numerology) জৰিয়তে এজন ব্যক্তিৰ স্বভাৱ আৰু ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে জানিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে ব্যক্তিজনৰ Mulank Numerology আৰু Bhagyank Numerology ৰ সহায় লোৱা হয়। সংখ্যা বিজ্ঞানত এই দুয়োটাৰে গুৰুত্ব আছে। Numerology ৰ মতে কোনো ব্যক্তিৰ জন্ম তাৰিখৰ পৰাই তেওঁৰ Bhagyank আৰু Mulank Numerology সহজেই জানিব পাৰি। গতিকে ৰেডিক্স আৰু মুলাংক কেনেকৈ গণনা কৰিব লাগে আৰু এই দুয়োটাৰ মাজত কি পাৰ্থক্য আছে জানো আহক।

Mulank Numerology মুলাংক:

যিকোনো মাহৰ ১ তাৰিখৰ পৰা ৯ তাৰিখৰ ভিতৰত জন্মগ্ৰহণ কৰা লোকৰ জন্ম তাৰিখ অনুসৰি একেই মুলংক থাকে। যদি কোনো ব্যক্তিৰ জন্ম ৫ তাৰিখে হয় তেন্তে তেওঁৰ মুলাংক (Mulank) সংখ্যা হ’ব ৫। একেদৰে জন্ম তাৰিখৰ সংখ্যাবোৰ যোগ কৰি একক অংকটো বিচাৰি উলিয়াই মুলাংক পাব পাৰি। যদি কোনোবাই ২৯ তাৰিখে জন্ম লয় তেন্তে তেওঁৰ ৰেডিক্স সংখ্যা হ’ব (২+৯=11 )১১ আৰু সেই ১১ৰ ১আৰু ১ যোগ কৰিলে (১+১)২ হব। এইদৰে যিকোনো ব্যক্তিৰ Radix Number বিচাৰি উলিয়াব পাৰি। ৰেডিক্স সংখ্যাৰ পৰা আমি এজন ব্যক্তিৰ স্বভাৱ, গুণ, গুণ আৰু অসুবিধা আদিৰ বিষয়ে জানিব পাৰোঁ।

- Advertisement -

Bhagyank Numerology ভাগ্যংক সংখ্যাবিজ্ঞান :

ভাগ্যৰ সংখ্যাটো জানিবলৈ জন্ম তাৰিখ, মাহ আৰু বছৰ একেলগে যোগ কৰিব লাগিব। যদি জন্ম ০২/০১/২০২০ তাৰিখে হৈছিল তেন্তে সেই ব্যক্তিজনৰ  ভাগ্যংক (Bhagyank) নম্বৰ হ’ব ০+২+০+১+২+০+২+০=৭। ভাগ্যংকৰ জৰিয়তে এজন ব্যক্তিৰ ভাগ্যৱান , ভাগ্যৰ সংখ্যা আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰৰ বিষয়ে জানিব পৰা যায়। ভাগ্য সংখ্যা আৰু ৰেডিক্স সংখ্যাৰ মাজত পাৰ্থক্য আছে। ৰেডিক্স সংখ্যাই এজন ব্যক্তিৰ স্বৰূপ আৰু ভৱিষ্যতৰ কথা কয়। আনহাতে ভাগ্যংকৰ পৰা এজন ব্যক্তিৰ ভাগ্য আৰু তেওঁৰ ভাগ্যৰ বিষয়ে জানিব পাৰি।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

ৰাশিফল ২০২৪: মংগল গ্ৰহ কুম্ভ ৰাশিত প্ৰৱেশ, সমস্যা বৃদ্ধি পাব ৩ ৰাশিত ।

ৰাশিফল ২০২৪ : জ্যোতিষত মংগল গ্ৰহক সাহস আৰু বীৰত্বৰ...

Today rashifal in Assamese আপোনাৰ আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল। 15 March 2024

ৰাশিফল ​​১৫ মাৰ্চ ২০২৪: পৰিয়াললৈ স্বাস্থ্য, চাকৰিৰ পৰা ব্যৱসায়লৈ,...