Life Style : আমি কিয় ভগৱানৰ সন্মুখত বন্তি বা দীপ জ্বলাই দিওঁ, ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ আৰু উপকাৰ জানো আহক।

Date:

- Advertisement -
Why laming in front of godn

- Advertisement -

হিন্দু ধৰ্মত পূজা অথবা যিকোনো শুভ কাম কৰাৰ আগেয়ে বন্তি জ্বলোৱা হয়। সৰুৰে পৰা আমি সকলোৱে দেখি আহিছো পূজা কৰি থাকোঁতে আমাৰ আই সকলে বন্তি জ্বলোৱা। ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ মতে দৈনিক  চাকি জ্বলালে ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে। কিন্তু আপুনি ভাবিছেনে যে লেম্পটো কিয় জ্বলায়? ইয়াৰ উপকাৰ কি কি? আমি আপোনাক কওঁ।

অগ্নি দেৱক সাক্ষী হিচাপে লৈ যি কাম কৰা হয়, সেয়া সফল হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। আমাৰ শৰীৰ গঠনত সহায় কৰা পাঁচটা মৌলৰ ভিতৰতো জুই অন্যতম। ইয়াৰ বাহিৰেও অগ্নি হৈছে ভগৱান সূৰ্য্যৰ পৰিৱৰ্তিত ৰূপ। প্ৰ-দীপক জ্ঞানৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। দেৱ-দেৱীৰ সন্মুখত বন্তি জ্বলাই দিলে ইতিবাচক ( positive) শক্তিৰ সৃষ্টি হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। একে সময়তে একাংশ লোকে বিশ্বাস কৰে যে মন্দিৰত দীপ জ্বলাই ঈশ্বৰে আমাৰ মনক পোহৰৰ ফালে লৈ যায়।

 

- Advertisement -

জ্যোতিষৰ মতে প্ৰতি সোমবাৰ আৰু শনিবাৰে এটা দীপ জ্বলাই ঘৰৰ সদস্যসকলক ভয় আৰু শত্ৰুৰ পৰা ৰক্ষা কৰিব পাৰে । ইয়াৰ বাহিৰেও ঘৰত ভগৱান বিষ্ণুৰ সন্মুখত  ঘিউৰ দীপ জ্বলাব লাগে।

শনিৰ দোষৰ পৰা এজনে সকাহ পায়

ৰাহু-কেতুৰ ৰাশিফলত থকা Sketch আঁতৰাবলৈ ঘৰৰ মন্দিৰত লিনচিড অইল (তিসী বীজৰ তেল) বন্তি জ্বলাই দিব। ইয়াৰ উপৰিও শনিবাৰে সৰিয়হ তেলত বন্তি জ্বলাই দিলে শনি গ্ৰহৰ পৰা মুক্তি পোৱাত সহায়ক হ’ব।

- Advertisement -

ধনৰ নাটনি দূৰ কৰক

যদি আপুনি আৰ্থিক সমস্যাৰ মাজেৰে পাৰ হৈ আছে তেন্তে দেৱী লক্ষ্মীৰ সন্মুখত সাতটা চাকি জ্বলায় দিব । ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ সকলো সমস্যা দূৰ হয়। আয় বৃদ্ধিৰ বাবে বুধবাৰে ভগৱান গণেশৰ সন্মুখত তিনিমুখীয়া দেশী ঘিউৰ দীপ জ্বলাই দিব।

সুখ আৰু সমৃদ্ধি

বৃহস্পতিবাৰে ভগৱান বিষ্ণুৰ সন্মুখত  ঘিউৰ দীপ জ্বলাই পৰিয়ালত সুখ আৰু সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Chandrayaan-3 : চন্দ্ৰযান-৩ অৱতৰণ স্থানৰ নাম ‘শিৱ শক্তি’ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় জ্যোতিৰ্বিজ্ঞান সংঘৰ ( International Astronomical Union ) অনুমোদিত

Chandrayaan-3 চন্দ্ৰযান-৩ অৱতৰণ স্থানৰ নাম 'শিৱ শক্তি' আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় জ্যোতিৰ্বিজ্ঞান...

ৰাশিফল ২০২৪: মংগল গ্ৰহ কুম্ভ ৰাশিত প্ৰৱেশ, সমস্যা বৃদ্ধি পাব ৩ ৰাশিত ।

ৰাশিফল ২০২৪ : জ্যোতিষত মংগল গ্ৰহক সাহস আৰু বীৰত্বৰ...