Krishna Janmashtami 2022 : এইবাৰ কেতিয়া উদযাপন কৰা হ’ব জন্মাষ্টমী ।

Date:

- Advertisement -

জন্মাষ্টমী ২০২২ঃ প্ৰতিবছৰে ভাদ্ৰপদৰ কৃষ্ণ পক্ষৰ অষ্টমী তাৰিখে পালন কৰা হয় কৃষ্ণ জন্মাষ্টমী উৎসৱ। এইবাৰ কৃষ্ণ জন্মাষ্টমী পালন কৰা হব ২০২২ চনৰ ১৮ আগষ্ট তাৰিখে অৰ্থাৎ বৃহস্পতিবাৰে।

- Advertisement -

কৃষ্ণ জন্মাষ্টমী ২০২২ (Krishna janmashtami 2022) ভগৱান বিষ্ণুৰ অষ্টম অৱতাৰ শ্ৰীকৃষ্ণৰ জন্ম উপলক্ষে মানুহে অতি ধুমধামেৰে উদযাপন কৰে। ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ জন্মই বেয়াৰ ওপৰত ভালৰ বিজয় সূচায়। এই দিনটোত মানুহে ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিবলৈ ভজন-কীৰ্তন আৰু ৰীতি-নীতিৰে উপবাস পালন কৰে আৰু পূজা কৰে। বিশ্বাস কৰা হয় যে আজিৰ দিনটোত যিসকল ভক্তই পূৰ্ণ ভক্তিৰে কৃষ্ণক পূজা কৰে, তেওঁলোকৰ সকলো কামনা ভগৱানে পূৰণ কৰে। কেৱল এয়াই নহয়, যিসকল লোকৰ ৰাশিফলত চন্দ্ৰ দুৰ্বল, তেওঁলোকৰ বাবে এই উপবাস পালন কৰাটো অতি উপকাৰী, লগতে সন্তান জন্ম দিয়াৰ বাবেও এই উপবাস পালন কৰাটো অতি উপকাৰী। 

জন্মাষ্টমীৰ শুভ সময় 

- Advertisement -

দিনৰ ১২:০৫ বজাৰ পৰা ১২:৫৬ বজালৈ থাকিব । আনহাতে, ১৮ আগষ্টৰ নিশা ০৮:৪১ বজাৰ পৰা ১৯ আগষ্টৰ সন্ধিয়া ০৮:৫৯ বজালৈ ধ্ৰুৱ যোগ থাকিব। আনহাতে ১৭ আগষ্টত বিয়লি ০৮:৫৬ বজাৰ পৰা ১৮ আগষ্টৰ নিশা ০৮:৪১ বজালৈ বৃদ্ধি হ’ব।

(অস্বীকাৰ: ইয়াত দিয়া তথ্যসমূহ কেৱল অনুমান আৰু তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি দিয়া হৈছে। ইয়াত উল্লেখ কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ যে  আমি কোনো ধৰণৰ বিশ্বাস, তথ্যৰ সমৰ্থন নকৰে। কোনো তথ্য বা ধাৰণা প্ৰয়োগ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক।)

MUST READ  Numerology : এই তাৰিখবোৰত জন্ম হোৱা সন্তানে পিতৃৰ সৌভাগ্য উজ্জ্বল কৰি তোলে! আৰু ভাগ্য বান বুলি গণ্য কৰা হয় ।
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today's Horoscope in Assamese মেষ ৰাশি...

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

মেষ ৰাশি - এই ৰাশিৰ লোকসকলে যোগাযোগৰ জৰিয়তে নিজৰ অৰ্হতা...