June Monthly Horoscope 2022 in Assamese : জুন মাহৰ ৰাশিফল কেনেকুৱা যাব আপোনাৰ এই মাহটো পঢ়ক এই জুন মাহৰ ৰাশিফল

Date:

- Advertisement -
June Monthly Horoscope 2022 in Assamese rasifal

- Advertisement -

মেষ ৰাশিঃ আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ বাবে এই মাহ অনুকূল। পদোন্নতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, যিয়ে আপোনাক কৰ্তৃত্বৰ স্থিতিত ৰাখিব। ব্যৱসায়িক অংশীদাৰসকলৰ মাজত অহংকাৰৰ সংঘৰ্ষ পৰিহাৰ কৰিব লাগে।

যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰিত কৰিব বিচাৰে, এইয়া শুভ সময়। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱন আৰম্ভ হ’ব। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা আৰু অনুভূতিক আপোনাৰ প্ৰিয়জনে প্ৰশংসা কৰিব।

- Advertisement -

যেতিয়ালৈকে আপুনি অত্যধিক অহংকাৰী নহয়, আপুনি ঠিক হৈ থাকিব। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ ফলস্বৰূপে আপোনাৰ সন্তানে সহজ আৰু বিলাসিতাৰ জীৱন উপভোগ কৰিব।

- Advertisement -

বৃষ ৰাশিঃ আপুনি পৃথিৱীৰ আন এটা অংশলৈ প্ৰব্ৰজন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব পাৰে। দূৰৱৰ্তী দেশত আপুনি সুপৰিচিত, সন্মানীয় আৰু সমৃদ্ধ হোৱাৰ বেছি সময় নহ’ব। প্ৰতিযোগীসকলে আপোনাৰ প্ৰদৰ্শনৰ সৈতে মিলাব নোৱাৰিব।

যিকোনো অমীমাংসিত আইনী পদক্ষেপৰ ফলাফল আপোনাৰ বাবে অনুকূল হ’ব পাৰে। তদুপৰি, যদি আপুনি কোনো অপৰিকল্পিত ব্যয় বহন কৰে, তেন্তে আপোনাৰ ব্যয় পৰিকল্পনা প্ৰভাৱিত হ’ব পাৰে। কৰ্মৰত লোকসকলে নিজকে এনে এক স্থিতিত পাব পাৰে, য’ত তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ চাকৰি সলনি কৰিব লাগিব।

আপোনালোকৰ যিসকলে নতুন পদৰ বাবে আবেদন কৰিছিল তেওঁলোকে সঁহাৰি পাব পাৰে। ভুল যোগাযোগৰ সম্ভাৱনাৰ আছে, সেয়েহে আপুনি এই মাহত শান্ত আৰু সহনশীল হৈ থাকিব।

মিথুন ৰাশিঃ এই মাহটো আপোনাৰ বাবে এক ভয়ংকৰ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ উপাৰ্জন বাঢ়ি গৈ থাকিব, আৰু আপোনাৰ ব্যৱসায়ে টকা উপাৰ্জন কৰিব। আপুনি প্ৰভাৱশালী লোকসকলৰ সৈতে শক্তিশালী সম্পৰ্ক গঢ়ি তুলিবলৈ সক্ষম হ’ব, যি আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ বিকাশত সহায় কৰিব।

জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কও উন্নত হ’ব আৰু আপুনি তেওঁলোকৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব। আপোনাৰ আত্মসন্মান নতুন উচ্চতালৈ বৃদ্ধি হ’ব, আৰু আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দীসকলক অতিক্ৰম কৰিব। আপুনি চৰকাৰী খণ্ডৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছুমান নতুন কাম পাব পাৰে।

আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনত কিছুমান সমস্যা উদ্ভৱ হ’ব পাৰে। অনিশ্চয়তা আৰু সিদ্ধান্তহীনতাই আপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ আনক বিৰক্ত কৰিব পাৰে। চকু আৰু কণ্ঠৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন ল’ব।

কৰ্কট ৰাশিঃ আপুনি আপোনাৰ কামৰ সুযোগ যথেষ্ট বৃদ্ধি দেখিব, আৰু আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাক স্বীকৃতি দিয়া হ’ব। আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক প্ৰভাৱ লাভ কৰিব আৰু ইয়াৰ ফলত অধিক ধন উপাৰ্জন কৰিব। আপুনি নতুন ব্যৱসায়ৰ সম্ভাৱনাৰ সুবিধা ল’বলৈ সক্ষম হ’ব।

পৈতৃক বা পাৰিবাৰিক ব্যৱসায়িক উপাৰ্জনৰ পৰা লাভ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। যদি আপুনি ঋণ এটা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ আগ্ৰহী হয় তেন্তে ঋণ পোৱাটো সম্ভৱ। চৰকাৰী সাহায্য প্ৰাপ্ত কৰাৰ সম্ভাৱনা ইতিবাচকভাৱে অন্বেষণ কৰিব পাৰে। আপোনালোকৰ কিছুমানে বাহন বা সম্পত্তি ক্ৰয় কৰিব পাৰে।

আপোনাৰ ব্যস্ত কামৰ সময়সূচীৰ বাবে, আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে পৰ্যাপ্ত সময় অতিবাহিত কৰিব নোৱাৰিব পাৰে। যিসকল অবিবাহিত তেওঁলোকে উপযুক্ত সংগী বিচাৰি উলিয়াবলৈ সক্ষম হ’ব লাগে।

সিংহ ৰাশিঃ এই মাহত আপোনাৰ জনপ্ৰিয়তা বৃদ্ধি হ’ব বুলি অনুমান কৰা হৈছে। আপোনাৰ সামাজিক আৰু পেছাদাৰী চক্ৰত, আপুনি মনোযোগৰ কেন্দ্ৰবিন্দু হৈ থাকিব। মানুহে তেওঁলোকৰ পেছাদাৰী আৰু ব্যক্তিগত জীৱনত সহায়ৰ বাবে আপোনাৰ ওচৰলৈ আহিব।

এইটো ভ্ৰমণ কৰাৰ বাবে এক উৎকৃষ্ট ঋতু, কিয়নো আপুনি কিছুমান বিদেশী স্থান চাবলৈ সক্ষম হ’ব। আপোনাৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সামৰ্থ্য অতুলনীয় হ’ব। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাৰ ফলস্বৰূপে, আপুনি যথেষ্ট লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

আপুনি কেৰিয়াৰৰ পদক্ষেপৰ বিষয়ে চিন্তা কৰি থাকিব পাৰে। আনহাতে, ব্যৱসায়ৰ মালিকসকলে সুযোগ লোৱা অব্যাহত ৰাখিব। এই সময় আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰাৰ আৰু আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱনত মনোনিবেশ কৰাৰ সময়।

কন্যা ৰাশিঃ এই মাহত আপোনাৰ চাপৰ স্তৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বিত্তীয় লোকচানৰ সম্ভাৱনাৰ বাবে আপুনি নতুন উদ্যোগৰ পৰা আঁতৰি থকা উচিত। অপ্ৰীতিকৰ যাত্ৰা পৰিহাৰ কৰাটো এক অগ্ৰাধিকাৰ হ’ব লাগে। যেতিয়া আপোনাৰ ব্যক্তিগত সুস্থতাৰ কথা আহে, আপুনি আপোনাৰ প্ৰশিক্ষক, পৰামৰ্শদাতা আৰু জ্যেষ্ঠসকলৰ মৰম আৰু সমৰ্থনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব পাৰে।

আপোনাৰ পিতৃ আৱেগিকভাৱে আপোনাৰ সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পিতৃয়ে পৰিয়ালৰ বাবে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ অনুষ্ঠান আয়োজন কৰিব পাৰে। আপোনাৰ আত্মপ্ৰকাশৰ এক শক্তিশালী অনুভূতি থাকিব আৰু আপোনাৰ জ্ঞান বহল কৰাৰ আকাংক্ষা থাকিব।

যদি আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ সৈতে কোনো সমস্যা লক্ষ্য কৰে, আপুনি অতিৰিক্ত যত্ন লোৱা উচিত। শাৰীৰিকভাৱে সক্ৰিয় হ’ব আৰু ফিটনেছ ৰুটিন থাকিব।

তুলা ৰাশিঃ ব্যৱসায়ত থকাসকল এই মুহূৰ্তত ভাল স্থিতিত আছে কিয়নো আপোনাৰ উদ্যোগ ক্ৰমান্বয়ে বৃদ্ধি হ’ব। যিসকলে বৰ্তমান নিযুক্তি লাভ কৰিছে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ দৰমহা বৃদ্ধি পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আপুনি কেইবাটাও উৎসৰ পৰা টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

চৰকাৰী উদ্দেশ্যৰ বাবে এক দীঘলীয়া দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। অৱশ্যে, ব্যক্তিগত পৰ্যায়ত, আপোনাৰ বিবাহে বিবাদ আৰু বিভেদ অনুভৱ কৰাব পাৰে। আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পত্নীৰ অহংকাৰৰ সংঘৰ্ষ হ’ব পাৰে। ফলস্বৰূপে, আপোনাৰ মনোবল বজাই ৰাখিব আৰু সাৱধানতাৰে আগবাঢ়িব।

কিছুমান অবিবাহিত লোকও এই সময়ত বিবাহৰ বাবে যোগ্য সংগী পাব পাৰে। আপোনাৰ জ্যেষ্ঠ ভাতৃ-ভগ্নীসকলে আপোনাক পাৰিবাৰিক বিষয়ত পৰামৰ্শ প্ৰদান কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশিঃ এতিয়া কৰ্মৰত লোকসকলৰ বাবে তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পুৰষ্কাৰ প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে উপযুক্ত মুহূৰ্ত। আপুনি এজন বিশেষজ্ঞ হিচাপে এক খ্যাতি গঢ়ি তুলিব, যাক সকলোৱে সন্মান কৰিব। আগন্তুক মাহৰ অধীনত, আপুনি আপোনাৰ ব্যয় নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিব বুলি আশা কৰিব পাৰে।

বৰ্তমানে, পেছাদাৰী কামৰ বাবে চৰকাৰৰ সৈতে জড়িত হোৱাটো এক উত্তম মুহূৰ্ত। আপোনাৰ পিতৃৰ সৌভাগ্য অব্যাহত থাকিব, আৰু তেওঁ এই সময়ত কিছু স্বীকৃতিও পাব পাৰে। যদি আপুনি আইনী বিবাদত জড়িত, আপোনাৰ গোচৰটো আপোনাৰ পক্ষত নিষ্পত্তি কৰা হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি ক্ষতিপূৰণ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।

স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত, আপোনাৰ চকু, পেট আৰু মূত্ৰনলীত সমস্যা হ’ব পাৰে।

 ধনু ৰাশিঃ আপোনাৰ আগৰ প্ৰচেষ্টাৰ এক কাৰ্য হিচাপে, আপুনি এতিয়া সুপৰিচিত আৰু ভাল পোৱা হ’ব। লগতে, আপোনাৰ বৰ্তমানৰ দৰমহা বৃদ্ধি হোৱা দেখা গৈছে। এইটোও সম্ভৱ যে আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাও সফল হ’ব।

এই মুহূৰ্তত, চাকৰি সলনি হোৱাৰ সংকেত আছে। যদি আপোনাৰ পত্নীও পেছাদাৰী হয়, তেওঁলোকে পদবী লাভ কৰিব পাৰে। যিসকল লোক অকলশৰীয়া আৰু সংগী বিচাৰি আছে তেওঁলোকৰ নিজৰ অহংকাৰৰ সমস্যাৰ বাবে প্ৰেম বিচাৰি পোৱাটো কঠিন হ’ব পাৰে।

ইয়াত কোনো সন্দেহ নাই যে শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ অধ্যয়নৰ বিষয়ত সফল হ’ব। ঋণদাতাসকলে ইতিমধ্যে কৰা ঋণৰ টকা ঘূৰাই পাবলৈ সক্ষম হ’ব।

মকৰ ৰাশিঃ আপুনি আপোনাৰ চাৰিওফালৰ পৰিৱেশৰ পৰিৱৰ্তন লক্ষ্য কৰিব, আৰু আপুনি ইয়াক স্বাগতম জনাব। জ্যেষ্ঠসকলৰ সৈতে ইতিবাচক বাৰ্তালাপ বজাই ৰখাটো আপোনাৰ কল্যাণৰ বাবে লাভজনক হ’ব। আগতীয়া উদ্বেগবোৰ সমাধান হোৱাৰ ফলস্বৰূপে, কৰ্মৰত লোকসকলে মজুৰি বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

ব্যৱসায়িক লোকসকলে নিজকে উপভোগ কৰিব। এই মুহূৰ্তত, আপোনাৰ পাৰিবাৰিক সম্পত্তি উত্তৰাধিকাৰী হোৱাৰ এক শক্তিশালী সম্ভাৱনা আছে। অৱশ্যে, যদি স্বাস্থ্য চিন্তাৰ কাৰণ হৈ থাকে তেন্তে আপুনি আপোনাৰ মাতৃৰ সৈতে অধিক সময় অতিবাহিত কৰিব লাগিব।

আপুনি গোটেই প্ৰক্ৰিয়াটোত সহায়ক আৰু সহযোগিতা মূলক হ’বলৈ আপোনাৰ পত্নীৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব পাৰে। সৰু আঘাতৰ পৰা নিজকে সুৰক্ষিত ৰাখক।

কুম্ভ ৰাশিঃ এই মাহত আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱন বিকশিত হ’ব, আৰু আপুনি আপোনাৰ জীৱনৰ লক্ষ্যৰ দিশত অগ্ৰগতি লাভ কৰিব। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা আৰু আপোনাৰ সহকৰ্মীৰ সৌভাগ্য দুয়োটাৰ ফলস্বৰূপে, আপুনি আপোনাৰ ওচৰত থকা ধনৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি হোৱা দেখিব।

ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ বাবে বহুতো সুবিধা প্ৰাপ্ত হ’ব। আপোনালোকৰ কিছুমানে চুটি ছুটিৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে যি আপোনাৰ কল্যাণৰ বাবে ভাল হ’ব। নতুন লোকক লগ পোৱাৰ সুযোগ থাকিলে আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধিত সহায় কৰিব পাৰে। আপোনাৰ কামে নিজৰ বাবে কথা পাতিব আৰু আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াসকলে ইয়াক চিনাক্ত কৰিব।

আপোনালোকৰ কিছুমানে আগৰ বিল বা প্ৰাপ্য পৰিমাণ পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব পাৰে, সেয়েহে চকু ৰাখিব। অৱশ্যে আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি হ’ব পাৰে।

মীন ৰাশিঃ যদি আপোনাৰ কঠোৰ সুৰেৰে কথা কোৱাৰ প্ৰৱণতা থাকে তেন্তে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সুস্থতাৰ সৈতে আপোচ কৰা হ’ব পাৰে। কোনো সন্দেহ নাই যে আপুনি ভৱিষ্যতৰ যিকোনো আইনী প্ৰক্ৰিয়াত শীৰ্ষস্থানলৈ আহিব।

আপুনি আপোনাৰ সকলো গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ লগে লগে আপোনাৰ ওপৰত শিথিলতা আৰু সফলতাৰ অনুভূতি আহিব। নতুন ঋণ সুৰক্ষিত কৰাৰ প্ৰতিকূলতা ব্যৱসায়িক মালিকসকলৰ পক্ষত আছে।

শিক্ষাৰ্থীসকলে এই সমগ্ৰ সময়ছোৱাত যিকোনো প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হ’বলৈ সক্ষম হ’ব। যদি আপুনি বিবাহিত হয় তেন্তে আপোনাৰ সন্তানৰ অগ্ৰগতিয়ে আপোনাক আনন্দিত কৰিব। আপোনাৰ ব্যক্তিগত জীৱন পুনৰুজ্জীৱিত হ’ব, আৰু ই আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ ওপৰত অনুকূল প্ৰভাৱ পেলাব

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related