Aries: মেষ ৰাশিৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল: জানুৱাৰীৰ পৰা ডিচেম্বৰলৈ বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ২০২৪ চন কেনেকুৱা হ’ব

Date:

- Advertisement -
Yearly horoscope 2024 in Assamese ২০২৩ বৰ্ষৰ ৰাশিফল চাকৰি,প্ৰেম, বিবাহ, শিক্ষা আদি

- Advertisement -

 মেষ ৰাশি

জানুৱাৰী :- আপোনাৰ বিৰোধীসকল সমৰ্থক হ’ব। সময়ৰ স্বৰূপ আৰু আপোনাৰ পৰিস্থিতিৰ কথা মনত ৰাখি কাম কৰক। বছৰ বছৰ ধৰি চলি থকা বিবাদ, কাজিয়া আদিৰ পৰা আপুনি সকাহ পাব। যিয়ে আপোনাৰ মনটোক সুখী কৰি তুলিব।

ফেব্ৰুৱাৰী :- মাহটোৱে কিছু কৃতিত্ব কঢ়িয়াই আনিছে। হঠাৎ হোৱা পৰিৱৰ্তনৰ বাবে এই কথা স্মৰণীয় হৈ থাকিব। চাকৰিত পদোন্নতি থাকিব। সৃষ্টিশীল কামৰ বাবে মাটি বিক্ৰী কৰি লাভ হ’ব। ব্যৱসায়ত অগ্ৰগতি হ’ব। আদালতৰ বিষয়ত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব।

- Advertisement -

মাৰ্চ :- ৰাজনীতিত পদবী আৰু উচ্চতা বৃদ্ধি পাব। বাধ্যতামূলক প্ৰব্ৰজন সামাজিক আৰু ধৰ্মীয় কামত সম্পন্ন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পদৰ চিন্তাই আভ্যন্তৰীণ সংঘাতৰ জন্ম দিব পাৰে। এই মাহত ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখক। মনোৰঞ্জনৰ সুযোগ থাকিব।

এপ্ৰিল :- আৰ্থিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা ভাল হ’ব। মাটি, নিৰ্মাণ আদিৰ সুখ পাব। জীৱনৰ সুখ বাঢ়িব। ৰাজনীতিত মৰ্যাদা বৃদ্ধি পাব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক।

- Advertisement -

মে’ঃ পৰিয়ালত কিবা এটা শুভ কাৰ্যসূচীৰ ধাৰণা আহিব। ব্যৱসায়িক ভ্ৰমণ লাভজনক হ’ব। বিদেশ ভ্ৰমণ বা দীৰ্ঘ দূৰত্বৰ যাত্ৰাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। বহুজাতিক কোম্পানীত কাম কৰা লোকসকলক পদোন্নতি দিয়া হ’ব।

জুন:- কোনোবা পাৰিবাৰিক শুভ উৎসৱলৈ যাব লাগিব। প্ৰতিটো দৃষ্টিকোণৰ পৰা ট্ৰেনজিটৰ প্ৰভাৱ অনুকূল হ’ব। ভাগ্য আপোনাৰ পক্ষত থাকিব। ঘৰখনত হাস্যৰস বাঢ়িব। যিকোনো পুৰণি বিবাদৰ সমাধান হ’ব। যাৰ বাবে আপুনি মানসিক চাপমুক্ত অনুভৱ কৰিব।

জুলাই:- বন্ধু-বান্ধৱীৰ সহায়ত আৰ্থিক লাভৰ পথ মুকলি হ’ব। সময়ৰ সঠিক ব্যৱহাৰ কৰাজনে সন্মান লাভ কৰিব। নিজৰ শক্তিক সঠিকভাৱে ব্যৱহাৰ কৰি ইতিবাচকতা বজাই ৰাখক। বিবাহিত জীৱনত কিছু অস্থিৰতা সম্ভৱপৰ।

আগষ্ট:- পৰিয়ালত অতিথিৰ আগমনে এক সুখকৰ পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিব। কোনোবা ডাঙৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। তাত দিয়া টকাখিনি পোৱাটো টান হ’ব। পৰিয়ালত শুভ কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। যাৰ বাবে মন সুখী হৈ থাকিব।

ছেপ্টেম্বৰ:- আয়ৰ নতুন পথ মুকলি হ’ব। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফলত আশা কৰা ধৰণৰ সফলতা লাভ কৰিব। এলাহৰ পৰা আঁতৰি থাকক। অপ্ৰয়োজনীয় বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকক। অন্যথা ডাঙৰ বিপদত পৰিব পাৰে। বতৰৰ ফলত স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পৰিব।

অক্টোবৰ:- শাসক ক্ষমতাৰ সুবিধা পাব। উচ্চ বিষয়াৰ সৈতে ঘনিষ্ঠতা বৃদ্ধি পাব চাকৰিটোত। বাহন কিনিব পাৰে। ব্যৱসায়ত নতুন পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। স্বাস্থ্যৰ নিয়ম মানি চলক। অভাৱনীয় লাভ হ’ব।

নৱেম্বৰ :- প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ঘনিষ্ঠতা থাকিব। ৰাজনীতিত সন্মান বাঢ়িব। যৌথ কামৰ বাবে এক কাঠামো সৃষ্টি কৰা হ’ব। সুচিন্তিত পৰিকল্পনা ফলপ্ৰসূ হ’ব। খোল খাব উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস।

ডিচেম্বৰ:- অফিচাৰৰ চাকৰিত সন্মতি দি থাকিল। সুবিধাৰ ৰূপৰেখা প্ৰস্তুত কৰা হ’ব। বিবাহৰ বাবে যোগ্য লোকে বিবাহ সম্পৰ্কীয় তথ্য লাভ কৰিব। নহলে বিয়া হব। অভাৱনীয় লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰিৱৰ্তিত পৰিবেশত সাৱধান হওক। উদ্যোগটোৰ লগত জড়িত লোকসকলে যথেষ্ট সফলতা লাভ কৰিব।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related