Life Style: সপোনত ক’লা সাপ দেখাটো শুভ নে অশুভ? জীৱনৰ কোনটো পৰিঘটনাৰ ইংগিত দিয়া হৈছে জানি লওক

Date:

- Advertisement -

Life Style:সপোনত সাপ দেখিলে বহুতো শুভ আৰু অশুভ লক্ষণ পোৱা যায়। সপোনত ক’লা সাপ দেখাৰ অৰ্থ কি? সপোনত ক’লা সাপ দেখাৰ কি লাভ বা ক্ষতি হয় জনাওক।

 

- Advertisement -
 

আমি প্ৰায়ে শুই থাকোঁতে সপোন দেখিবলৈ পাওঁ। আমি সপোনত বহু ধৰণৰ বস্তু দেখিবলৈ পাওঁ। এই সপোনবোৰে আমাৰ জীৱনত বহু দিশত প্ৰভাৱ পেলায়। এই সপোনবোৰে শুভ আৰু অশুভ লক্ষণো দিয়ে। যাৰ ওপৰত আমি সময় পোৱাৰ লগে লগে গুৰুত্ব দিয়া উচিত। সপোনত দেখা সাপৰ ৰং আৰু অৰ্থও ভিন্ন হয়। বেছিভাগ মানুহেই সাপৰ লগত জড়িত সপোন দেখি থাকে। সপোনত সাপ দেখাটো বহু দিশত শুভ আৰু বহু দিশত অশুভ লক্ষণো দিয়ে। যদি আপুনিও সপোনত সাপ দেখা পায়, তেন্তে ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণটো জনাটো আপোনাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ।

 

সনাতন ধৰ্মত সাপক পূজাযোগ্য বুলি গণ্য কৰা হয় কাৰণ সাপ হৈছে ভগৱান শিৱৰ ডিঙিত হাৰ। মহাদেৱ শংকৰক সাপৰ দেৱতা বুলিও কোৱা হয়। সপোনত সাপ দেখাটো অকাৰণ নহয়, কিন্তু এই ধৰণৰ সপোনৰ অৰ্থ বেলেগ বেলেগ। বেছিভাগ সপোনেই এনেকুৱা যে ভৱিষ্যতে ঘটা ঘটনাৰ ইংগিত দিয়ে। সপোনত সাপৰ ৰং আৰু আচৰণেও গুৰুত্বপূৰ্ণ সংকেত দিয়ে। হিন্দু ধৰ্মৰ মতে নাগ বা সৰ্পক ধনৰ ৰক্ষক বুলি গণ্য কৰা হয়।

 

- Advertisement -

সপোনত কিয় সাপ আবিৰ্ভাৱ হয়?

সপোন বিজ্ঞানৰ মতে কোনো ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত যদি কালসৰ্প দোষ থাকে তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল সেই ব্যক্তিজন ৰাহু কেতুৰ প্ৰভাৱত। যাৰ বাবে সপোনত অধিক সাপ দেখা যায়। কেতিয়াবা আমি অনবৰতে সাপৰ সপোন দেখিবলৈ পাওঁ। ক’লা সাপক আগন্তুক বেয়া সময়, বিপদৰ ভয় আদিৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয়। ক’লা সাপক নেতিবাচক শক্তি আৰু বেয়া শংকাৰ সৈতেও জড়িত কৰা হৈছে।

 

সপোনত ক’লা সাপ দেখাৰ অৰ্থ

- Advertisement -

সপোনত যদি কোনো ব্যক্তিয়ে দীঘল আৰু ক’লা সাপ দেখা পায় তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল কেৰিয়াৰত অগ্ৰগতি, চাকৰিত পদোন্নতি আৰু ডাঙৰ দৰমহা। একে সময়তে কিছু নষ্ট কাম কৰাৰো ইংগিত পোৱা যায়।

MUST READ  Hanuman Chalisa In Assamese Download in Pdf Video: হনুমান চালিচা

 

বিভিন্ন পৰিস্থিতিত ক’লা সাপ দেখাৰ অৰ্থ

ইয়াত আপুনি জানিব পাৰিব যে সপোনত ক’লা সাপ দেখাটো কি পৰিস্থিতিত গণ্য কৰা হয় –

 

সপোনত ক’লা সাপ হত্যা- যদি আপুনি সপোনত দেখিছে যে আপুনি ক’লা সাপ মাৰিছে, তেন্তে সপোন বিজ্ঞান অনুসৰি এই সপোনটোৱে এটা শুভ লক্ষণ দিবলৈ গৈ আছে। এই ধৰণৰ সপোনৰ অৰ্থ হ’ল ব্যক্তিজনে অতি সোনকালে নিজৰ শত্ৰুৰ ওপৰত জয়লাভ কৰিবলৈ ওলাইছে।

সপোনত এযোৰ ক’লা সাপ দেখা – সপোন বিজ্ঞানৰ মতে কোনো ব্যক্তিয়ে যদি সপোনত এযোৰ ক’লা সাপ দেখা পায়, তেন্তে ইয়াক অতি শুভ লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে এই সপোনটোৱে আপোনাৰ ভাগ্য মুকলি হোৱাৰ ইংগিত দিয়ে। একে সময়তে যদি আপুনি এনেকুৱা এটা সপোন দেখিছে তেন্তে আপোনাৰ কিছুমান আন্তৰিক ইচ্ছা পূৰণ হ’বলৈ গৈ আছে।

সপোনত আপোনাৰ পিছে পিছে ক’লা সাপ দেখা – সপোন বিজ্ঞানৰ মতে যদি কোনোবাই ক’লা সাপ এটাই তেওঁৰ পিছে পিছে দৌৰি কামুৰিবলৈ বা হিচকি মাৰিবলৈ দেখে, তেন্তে ইয়াক অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে সপোনে ইংগিত দিয়ে যে আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিপক্ষৰ প্ৰতি সাৱধান হ’ব লাগে, নহ’লে আপোনাৰ শত্ৰুৱে আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে।

 

সপোনত হাতত ক’লা সাপ দেখা – সপোনত যদি হাতত ক’লা সাপ দেখা যায় তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল আপোনাৰ জীৱনত সম্পূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন হ’বলৈ গৈ আছে।

সপোনত ক’লা সাপে কামুৰি থকা দেখা – এই সপোনৰ অৰ্থ হ’ল আপোনাৰ জীৱনত আন্তঃব্যক্তিগত সম্পৰ্ক ভাল নহয়, আৰু ধনৰ ক্ষতি হ’ব পাৰে।

সপোনত ক’লা সাপ দেখাৰ বহু অৰ্থ থাকিব পাৰে। যেনে যিকোনো ৰোগ, সন্মান, ধন, লুকাই থকা প্ৰতিচ্ছবি, প্ৰতিপত্তি আৰু ক্ষমতা। সপোনত ক’লা সাপ দেখাটোও আমাৰ বাবে ভয়ংকৰ সপোন বুলি গণ্য কৰা হয়, কিন্তু এই সপোনবোৰত এটা কথা গুৰুত্বপূৰ্ণ যে যদি সপোনত ক’লা সাপ দেখাৰ ফলাফল বিপৰীত হয়। ক’লা সাপ দেখাটো বেয়া লক্ষণ হ’লেও ভাল লক্ষণো।

MUST READ  Life Style: আমি সদায় ব্যৱহাৰ কৰা আলু ৰে মুখখন কেনেকৈ দাগমুক্ত কৰি ৰাখিব পাৰি জানো আহক
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

শ্রীমদ্ভগবদ্গীতা: Shrimad Bhagavad Gita (Assamese) Chapter 1 Shloka 5

গীতা অধ্যায় ১, শ্লোক ৫ৰ বিৱৰণ শ্রীমদ্ভগবদ্গীতা: Shrimad Bhagavad...

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today's Horoscope in Assamese মেষ ৰাশি...