বৃষ ৰাশিৰ বাৰ্ষিক ৰাশিফল: জানুৱাৰীৰ পৰা ডিচেম্বৰলৈ বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ২০২৪ চন কেনেকুৱা হ’ব

Date:

- Advertisement -

 

- Advertisement -

বৃষভা (বৃষ ৰাশি)

জানুৱাৰী:- ভাই-ভনীৰ পৰা আকাংক্ষিত সহায় লাভ কৰিব। মাটি, অট্টালিকা আৰু বাহনৰ সুবিধা লাভ কৰিব। চুটি যাত্ৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। বন্ধুৰ পৰা প্ৰেমৰ প্ৰস্তাৱ পাব পাৰে। আপুনি হয়তো নতুন পৰিস্থিতিৰ মাজেৰে পাৰ হ’ব লাগিব। আদালতৰ বিষয়ত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব।

ফেব্ৰুৱাৰী:- চাকৰিত পদোন্নতি থাকিব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা সফল হ’ব। ৰাজনৈতিকভাৱে গুৰুত্বপূৰ্ণ পদ এটা পাব। নিদ্ৰাহীন চেতনাক জাগ্ৰত কৰি নতুন কামৰ পৰিকল্পনা সম্পূৰ্ণ হ’ল। কিছু শুভ কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হ’ব।

- Advertisement -

মাৰ্চ :- যিকোনো বাকী থকা কাম সহযোগিতাৰে সম্পূৰ্ণ কৰা হ’ব। খং আৰু বাক্যৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ বজাই ৰাখক। ট্ৰেনজিটিং গ্ৰহটোৰ মতে ব্যৱসায়ত পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। কোনো বিশেষ ব্যক্তিৰ প্ৰতি আপুনি আকৰ্ষিত হ’ব পাৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে অধ্যয়নৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব।

এপ্ৰিল :- ভাগ্যৰ তৰা জিলিকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তীব্ৰতা থাকিব। চাকৰিটোত উচ্চ পদস্থ বিষয়াৰ ওচৰত থকাৰ সুবিধা লাভ কৰিব। সময় সুখী আৰু ফলপ্ৰসূ। বৰ্ধিত দায়িত্ব চম্ভালিব। নতুন ব্যৱসায় বা উদ্যোগ আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনা সফল হ’ব। স্বাস্থ্য ভাল হৈ থাকিব।

- Advertisement -

মে’:- পৰিয়ালত কিবা এটা সুখকৰ ঘটনা ঘটিব পাৰে। বৰ্ধিত দায়িত্ব চম্ভালিব। বিপৰীত পক্ষৰ ওপৰত চকু ৰাখিব। প্ৰেমৰ বিবাহ হ’ব পাৰে। ঘৰুৱা জীৱনত সমস্যা কম হ’ব। কিছু ভাল খবৰ পাব। বহুজাতিক কোম্পানীত কাম কৰা লোকসকলে নতুন দায়িত্ব লাভ কৰিব।

জুন:- মাটি ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ পৰা হঠাৎ লাভ হ’ব পাৰে। চৰকাৰৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ পদ পাব পাৰে। ক’ৰবাৰ পৰা ভাল বা বেয়া খবৰ পাব। আকাংক্ষিত বস্তু কিনিব পাৰিব। পৰিয়ালত কিছু শুভ কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হ’ব। সুদূৰ দেশৰ পৰা আহিব আপোনজন।

জুলাই :- এনে কোনো কাম নকৰিব। যাৰ বাবে এজনক ৰাজহুৱাভাৱে অপমান কৰিব লাগিব। আপুনি প্ৰগতিৰ এক শুভ সুযোগ পাব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ পঢ়া-শুনাৰ প্ৰতি আগ্ৰহ কম হ’ব। ৰাতিপুৱাৰ খবৰটোৱে আপোনাৰ মনটোক সুখী কৰি ৰাখিব। অতিথিৰ আগমনৰ বাবে ঘৰুৱা খৰচ বৃদ্ধি পাব। বিপৰীত লিংগৰ সংগীৰ পৰা লাভ কৰিব মূল্যৱান উপহাৰ।

আগষ্ট :- নিবনুৱাই পাব কৰ্মসংস্থাপন। বৰ্ধিত দায়িত্ব চম্ভালিব। মানুহৰ ভয়ৰ পৰা আঁতৰি থাকক। সন্মান আৰু সুনামৰ প্ৰতি সচেতন হওক। বৌদ্ধিক কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। সাহিত্য আৰু সংগীতৰ প্ৰতি প্ৰেম বাঢ়িব। স্বাস্থ্য কিছু কোমল হৈ থাকিব।

ছেপ্টেম্বৰ:- অৰ্থনৈতিক অৱস্থা উন্নত হ’ব। ভজন দেৱক দেখাৰ সুফল পাব। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবেই জিলিকি উঠিব ভাগ্যৰ তৰা। পুৰণি বন্ধু এজনক লগ পাব। ঘৰুৱা জীৱনত কিবা এটা সুখকৰ ঘটনা ঘটিব পাৰে।

অক্টোবৰ:- মাটি, অট্টালিকা, বাহন আদি ক্ৰয় কৰাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। লাভৰ সম্ভাৱনা থাকিব। ঘৰখনৰ কামনা অধিক শক্তিশালী হ’ব। বহিঃৰাজ্য ভ্ৰমণৰ সম্ভাৱনা থাকিব। আপোনাৰ যিকোনো ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সদায় সচেতন হৈ থাকক। দুৰ্ঘটনা হ’ব পাৰে।

নৱেম্বৰ :- ভাৰত আৰু বিদেশৰ পৰা আহিব ভাল খবৰ। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে পৰ্যটন উপভোগ কৰিব। ব্যৱসায়িক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব। অধ্যয়ন সম্পৰ্কীয় চাপৰ পৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে সকাহ পাব। দৈনন্দিন কামত অগ্ৰগতি হ’ব। পদোন্নতিৰ বাবে আপুনি এটা শুভ সুযোগ পাব। নিজৰ কৰ্তব্যৰ প্ৰতি সচেতন হওক। অবিবাহিত মানুহে বিয়া পাতিব।

ডিচেম্বৰ:- শ্ৰমিক শ্ৰেণীয়ে কৰ্মসংস্থাপন পাব। ৰাজনৈতিক উচ্চাকাংক্ষা পূৰণ হ’ব। গ্ৰহবোৰ অনুকূল হ’লে নতুন কামৰ সৃষ্টি হ’ব। আদালতৰ বিষয়ৰ পৰা আপুনি সকাহ পাব। কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে ভাগ্যৰ তৰাটো উঠিব। বাহনৰ আৰাম বৃদ্ধি পাব।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related