আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

Date:

- Advertisement -

মেষ ৰাশি – এই ৰাশিৰ লোকসকলে যোগাযোগৰ জৰিয়তে নিজৰ অৰ্হতা অনুসৰি চাকৰি পোৱাৰ প্ৰবল সম্ভাৱনা থাকে। বিজনেছ ক্লাছৰ বাবে ডাঙৰ ক্লায়েণ্টক সুখী কৰি ৰখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ, যুৱক-যুৱতীসকলে অন্ধবিশ্বাসত আবদ্ধ হৈ কিছু নেতিবাচক ব্যৱস্থা ল’ব পাৰে, যাৰ পৰা তেওঁলোকে আঁতৰি থকা উচিত। নতুন কিবা এটা নিৰ্মাণ, মেৰামতি বা নিৰ্মাণৰ সৈতে জড়িত কামত ধন খৰচ হ’ব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ যত্ন ল’ব লাগিব, গৰমৰ বাবে বমি সমস্যা হ’ব পাৰে।

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

- Advertisement -

বৃষ ৰাশি   – গ্ৰহসমূহৰ অৱস্থান বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ পক্ষত, কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ভিত্তিত তেওঁলোক কৰ্মক্ষেত্ৰত সকলোৰে প্ৰিয় সহকৰ্মী হৈ পৰিব। বিজনেছ ক্লাছৰ কথা ক’বলৈ গ’লে যিসকলে ঋণ লৈছিল তেওঁলোকে আজিৰে পৰা পৰিশোধ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব পাৰে। যুৱক-যুৱতীসকলে বুদ্ধিমানৰূপে কাম কৰিব লাগিব; আপোনাৰ পত্নীৰ প্ৰতি যিমানেই ক্ষোভ নাথাকক কিয়, আপুনি সেইটো পৰিষ্কাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব, কিছু সময় লাগিব পাৰে কিন্তু আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাই ফল দিব। মৰিচা আৰু মছলাযুক্ত খাদ্য খোৱাটো আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে, সেয়েহে ইয়াৰ পৰা আঁতৰি থকাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

মিথুন ৰাশি – এই ৰাশিৰ লোকসকলে অফিচত অপ্ৰয়োজনীয় কামত জড়িত হ’ব নালাগে, ইয়াৰ ফলত সময়ৰ অপচয় আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত পলম হ’ব পাৰে। গ্ৰহবোৰৰ অৱস্থানলৈ চালে ব্যৱসায়িক শ্ৰেণীয়ে হয়তো নতুন চুক্তি পাব। যুৱক-যুৱতীসকলৰ প্ৰয়োজনীয় যিকোনো গেজেট ক্ষতিগ্ৰস্ত হ’ব পাৰে, যাৰ ফলত বৃহৎ খৰচো হ’ব পাৰে। মাটি ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ বাটত অহা বাধাবোৰ দূৰ হ’ব, আজি আপোনালোকে ইয়াৰ সৈতে জড়িত গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। স্বাস্থ্যৰ কথা ক’লে সংক্ৰমণ আৰু কাহৰ দৰে সমস্যা, চৰ্দি হ’ব পাৰে।

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

কৰ্কট ৰোগ-   কেৱল কামটো কৰিলেই যথেষ্ট নহ’ব, কামৰ মানদণ্ডৰ প্ৰতি মনোযোগ দি উন্নত কৰাৰ চেষ্টা কৰা উচিত। ব্যৱসায়ৰ সন্দৰ্ভত যিয়েই নহওক কিয়, আপুনি ইতিবাচক ফলাফল পাব পাৰে। বিফলতাৰ বাবে যুৱক-যুৱতীৰ স্বভাৱত কঠোৰতা বাঢ়িব পাৰে, সেয়েহে স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত হোৱা বিসংগতিৰ প্ৰভাৱে ঘৰৰ পৰিৱেশতো প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে, সেয়েহে শীতল মনেৰে চিন্তা কৰিব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত ওজন বৃদ্ধিৰ বাবে চিন্তিত হ’ব লাগে আৰু ইয়াৰ লগত জড়িত কিছুমান প্ৰয়োজনীয় পৰীক্ষাও কৰাব লাগে।

- Advertisement -
MUST READ  আপোনাৰ আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল। Today’s Horoscope in Assamese

সিংহ ৰাশি – সিংহ ৰাশিৰ লোকৰ উপস্থিতি কৰ্মক্ষেত্ৰত প্ৰয়োজনীয়, আপোনাৰ উপস্থিতিয়ে সমস্যা সমাধান কৰিব। বিজনেছ ক্লাছৰ বাবে দিনটো ভালকৈ আৰম্ভ হ’ব, ভাল বিক্ৰীৰ বাবে সুখ থাকিব। যুৱক-যুৱতীসকলে চতুৰ আৰু স্মাৰ্ট হ’ব লাগিব, কাৰণ তেওঁলোকৰ সহজ স্বভাৱৰ সুবিধা কিছুমান মানুহে ল’ব পাৰে। ভৱিষ্যত সুৰক্ষিত কৰিবলৈ আপুনি কিছুমান ভাল আৰু ডাঙৰ বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। যিসকল লোকৰ থাইৰয়ড আছে, তেওঁলোকৰ সমস্যা বাঢ়িব পাৰে।

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

কন্যা ৰাশি- এই ৰাশিৰ লোকসকলে বিপণনৰ সৈতে জড়িত বাকী থকা কামবোৰ শেষ কৰাত গুৰুত্ব দিব লাগে। ব্যৱসায়িক অংশীদাৰৰ ব্যক্তিগত জীৱনত হস্তক্ষেপ কৰাৰ পৰা নিজকে বাধা দিব লাগিব। আপোনাৰ স্বভাৱত ইগো দেখা যাব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাৰ পৰা দূৰত্ব বজাই ৰাখিব পাৰে। গ্ৰহবোৰৰ অৱস্থানলৈ চাই আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ পৰা সমৰ্থন পাব, তেওঁলোকৰ সহযোগিতা আৰু সমৰ্থনে মনোবল উচ্চ কৰি ৰখাত সহায় কৰিব। অস্ত্ৰোপচাৰ কৰা লোকসকলে অস্বাস্থ্যকৰ খাদ্য সামগ্ৰীৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগে, কাৰণ গেছৰ এচিডিটিৰ সমস্যা হ’ব পাৰে।

তুলা ৰাশি – তুলা ৰাশিৰ লোকে কোনো চৰকাৰী কামত শিথিলতা দিব নালাগে যদি আজিৰ লগতে কালিৰ কাম এতিয়াও অসম্পূৰ্ণ হৈ আছে, তেন্তে সম্পূৰ্ণ কৰক। ব্যৱসায়িক শ্ৰেণীয়ে বিতৰ্কত লিপ্ত হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগে, কাৰণ ইয়াৰ পৰা বিপদৰ বাহিৰে একোৱেই নহ’ব। যুৱক-যুৱতীসকলে হয়তো কিছু ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব, ভাল খবৰটো আপোনাৰ শিল্পৰ লগত জড়িত হ’ব। আপোনাৰ তুলনাত ডাঙৰ সদস্যৰ সৈতে সময় কটাওক আৰু লগতে তেওঁলোকৰ সৈতে আপোনাৰ আন্তৰিক অনুভৱসমূহো ভাগ কৰক। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত বি পি বেছি হ’ব পাৰে, গৰমৰ বাবেও এনেকুৱা হ’ব পাৰে, গতিকে নিজৰ যত্ন লওক।

- Advertisement -

বৃশ্চিক ৰাশি – এই ৰাশিৰ লোকসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত সাৱধানে কাম কৰিব লাগে, অন্যথা কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা বকাবকিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়িক অংশীদাৰৰ সৈতে টকাৰ সন্দৰ্ভত কিছু উত্তপ্ত কথা-বতৰা হ’ব পাৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে উচ্চ শিক্ষাৰ পথ পাব, ইয়াৰ পিছত কি আৰু কেনেকৈ কৰিব সেই সম্পৰ্কীয় সকলো সমস্যা সমাধান হ’ব। যি সিদ্ধান্ত লওঁক, সাৱধানে লওক কাৰণ সিদ্ধান্তৰ বাবে আপুনি অনুশোচনা কৰিব পাৰে গ্ৰহবোৰৰ অৱস্থানলৈ চাই শাৰীৰিক যন্ত্ৰণাৰ পৰা সকাহ পাব।

MUST READ  ভগৱান জগন্নাথৰ গোটেই কাহিনী, তেওঁ কেনেকৈ কাঠৰ হৈ পৰিছিল

ধনু ৰাশি – ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে পৰিৱৰ্তনৰ বাবে মানসিকভাৱে প্ৰস্তুত হ’ব লাগে, তেওঁলোকক কৰ্মক্ষেত্ৰৰ পৰা পৰিৱৰ্তনৰ বিষয়ে অৱগত কৰিব পাৰি। যদি আমি বিজনেছ ক্লাছৰ কথা কওঁ তেন্তে অৰ্থনৈতিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা আজি এটা ভাল দিন হ’বলৈ গৈ আছে। সামাজিক খণ্ডত কৰ্মৰত যুৱক-যুৱতীসকলে হয়তো নতুন পদ পাব। পিতৃ-মাতৃয়ে নিজকে ভাগ্যৱান বুলি গণ্য কৰিব আৰু গৌৰৱ অনুভৱ কৰিব, কাৰণ শিশুটিয়ে আপোনাৰ আশা অনুসৰি কাম কৰিব। নিয়মীয়া ৰুটিনৰ অভাৱত স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে, ইয়াক উন্নত কৰাৰ চেষ্টা কৰক।

মকৰ ৰাশি – যিসকল লোকৰ কথা আৰু জ্ঞান তেওঁলোকৰ উপাৰ্জনৰ উৎস হয় তেওঁলোকক পৰামৰ্শ দিওঁতে অলপ সাৱধান হ’ব লাগে। ঋতুৰ পৰিৱৰ্তনৰ বাবে ব্যৱসায় প্ৰভাৱিত হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে লাভও হ্ৰাস পাব। যুৱক-যুৱতীসকলে নিজৰ চৌপাশৰ মানুহবোৰৰ প্ৰতি সতৰ্ক হোৱাটো জৰুৰী কাৰণ তেওঁলোকে আপোনাৰ ভাবমূৰ্তি কলংকিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। আজি আপুনি মহিলাৰ দান-বৰঙণিৰ কামৰ প্ৰতি অতি আগ্ৰহী হ’ব। আজি এলাহ আৰু এলাহৰ প্ৰাধান্য থাকিব পাৰে, যাৰ ফলত অসুস্থ নহ’লেও অসুস্থ অনুভৱ হ’ব।

কুম্ভ ৰাশি – কৰ্মক্ষেত্ৰত মানুহৰ মাজত প্ৰতিযোগিতা হ’ব, আপুনিও ইচ্ছা নকৰাকৈ এই দৌৰৰ অংশ হ’ব পাৰে। বিজনেছ ক্লাছে আৰ্থিক সমস্যাৰ পৰা সকাহ পাব, স্থবিৰ হৈ পৰা কাম পুনৰ আৰম্ভ কৰিব পাৰিব। আপোনাৰ সংগীৰ অনুভৱক সন্মান কৰক, যদি তাই কিবা কয় তেন্তে তাইৰ সুখৰ বাবে কৰক। গ্ৰহৰ নেতিবাচক গতিবিধিয়ে আপোনাৰ মনত সন্দেহৰ বীজ সিঁচিব পাৰে, যিটো আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ বাবে একেবাৰেই ভাল নহয়। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা মূৰৰ বিষ এটা সমস্যা হ’ব পাৰে, পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ টোপনি ল’বলৈ চেষ্টা কৰক।

মীন ৰাশি –   মীন ৰাশিৰ নিয়োজিত লোকসকলে ধৈৰ্য্য, ইতিবাচকতা আৰু সক্ৰিয়তাৰে আগবাঢ়ি যাব লাগে যাতে সুযোগৰ সুবিধা ল’ব পাৰে। আশা কৰা ধৰণৰ অৰ্থনৈতিক লাভৰ বাবে ব্যৱসায়ী শ্ৰেণীয়ে অতি সুখী হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত যুৱক-যুৱতীসকলে হয়তো কিছুমান কঠিন সিদ্ধান্ত ল’ব লাগিব। সন্তানৰ সন্দৰ্ভত আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে কিছু তৰ্ক হ’ব পাৰে, পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ শান্ত হৈ থাকক। আপুনি শাৰীৰিকভাৱে সুস্থ হ’ব কিন্তু মানসিক সমস্যাই আপোনাক অধিক আমনি কৰিব পাৰে।

MUST READ  বছৰৰ প্রথম সূর্য গ্রহণ কেতিযা কত দৃশ্যমান হব জানক সম্পূর্ণ তথ্য ৷ solar eclipse in assamese 2021
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

শ্রীমদ্ভগবদ্গীতা: Shrimad Bhagavad Gita (Assamese) Chapter 1 Shloka 5

গীতা অধ্যায় ১, শ্লোক ৫ৰ বিৱৰণ শ্রীমদ্ভগবদ্গীতা: Shrimad Bhagavad...

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today's Horoscope in Assamese মেষ ৰাশি...