Review ‘Kolongpar’ : এখন শ্ৰেষ্ঠ অসমীয়া ৱেব ছিৰিজৰ ?কলংপাৰ’ কেৱল অসমৰ ‘মিৰ্জাপুৰ’ নহয়: পৰিচালক মৃন্ময় শইকীয়া

Date:

- Advertisement -

React

 

- Advertisement -

Release Date: 28/08/2022

Platform: CND Play

Cast: Kamal Lochan, Stuti Choudhury, Mintu Baruah, Chinmoy Kotoky 

Director: Mrinmoy Saikia

- Advertisement -

Total Episodes : 8

CAST

HORU BHAI – MINTU BARUAH 

- Advertisement -

HAMID-CHINMOY KOTOKY

BASU KAMAL LOCHAN

SHRUTI STUTI CHOUDHURY

S.P-NIBIR AKASH BARUAH

SALMA-SWAGATA BHARALI

MUKHTAR-BONDIP SARMA

SHREYA – MAITRI DAS

NIBIR-KISHORE BARUAH MADAN DAS – SUDARSON NATH KHALID – SAPTARSHI GOGOI

SI ANJAN – UJJAL KUMAR

BABU UDDIPAN DUTTA

HUKUM ALI-ARINDOM KASHYOP

TANMOY – AKASH DEEP

RAJ-NABIN DUTTA

MAID-SUSMITA SAIKIA

PROF N SHARMA – ANUP JYOTI CHOUDHURY

SANKI-ABHISHEK GOGOI

Kolongpar এখন অসমীয়া Webseries যাক সৃষ্টি কৰিছে Mrinmoy Saikia’ ই। Kolongpar Webseries ‘ ৰ প্ৰথম Episode টো “Clockndail” YouTube Channel’ ত বিনামূলীয়া কৈ উপলব্ধ । ইয়াৰ বাকী কেইটা Episode উপভোগ কৰিবলৈ হলে লাগিব মাত্ৰ @39/- কেৱল Online Streaming’ৰ বাবে এপ্পটো (CND PLAY) Install কৰক।

ইয়াৰ প্ৰথম episode টো YouTube Free 

হিচাপে দিয়া হৈছে ।

“অসম আৰু ইয়াৰ আশে-পাশে থকা  ড্ৰাগছ বেপাৰীক আৰক্ষীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰা আৰু অসংখ্য ড্ৰাগছ আৱদ্ধ হোৱাৰ খবৰ আহিবলৈ আৰম্ভ কৰাৰ পিছতহে অসমত ড্ৰাগছ ব্যৱসায়ৰ বিশালতা মোৰ মনলৈ আহিল। এইটো এটা অবিশ্বাস্য কথা আছিল কিয়নো মই কেতিয়াও ওচৰৰ পৰা দেখা নাছিলোঁ বা অনুভৱ কৰা নাছিলোঁ আৰু বিশ্বাস কৰিছিলোঁ যে অসম এনে এখন ৰাজ্য যিয়ে আন সকলোতকৈ ৰাজ্য তকৈ বেছি নিজৰ মদ উপভোগ কৰে। লাহে লাহে মই ভাবুকিটোৰ বিশালতা উপলব্ধি কৰিলোঁ “। মৃন্ময় শইকীয়াৰ এখন মনোমোহা আৰু নিৰস্ত্ৰ নতুন ৱেব ছিৰিজ কলংপাৰে আমাক এই অতি ছাঁয়াময় পৃথিৱীখন আৰু এই পুৰুষসকলৰ নিৰৱচ্ছিন্ন কাৰ্য্যকলাপে সমাজ, মানুহ, আৰু সম্পৰ্কৰ ওপৰত যি ব্যাপক প্ৰভাৱ পেলাইছে তাৰ সৈতে পৰিচয় কৰাই দিয়াৰ লক্ষ্য আৰু সফল। এই ড্ৰাগছৰ সেৱন আৰু আসক্তিয়ে কেনেদৰে এক নতুন প্ৰজন্মক গঢ় দিছে যিটো কেৱল বন্ধ হৈ থকাই নহয়, মোহময়ীও হৈ পৰিছে, সেই সম্পৰ্কেও এই ধাৰাবাহিকখন এক সতৰ্কবাণীমূলক কাহিনী প্ৰদান কৰিছে।

 কলংপাৰৰ দৰে ধাৰাবাহিক এখন লিখিবলৈ নিৰ্মাতাসকলৰ বাবে নিশ্চয় কিমান কঠিন আছিল কিয়নো ইয়াৰ কাহিনীভাগৰ ভিত্তি গঠন কৰা বিষয়টোৰ ওপৰত ৰাজহুৱা ক্ষেত্ৰত ইমান কম উপলব্ধতা আছে।  ধন্যবাদৰ পাত্ৰ যে মৃন্ময় শইকীয়া আৰু তেওঁৰ দলটোৱে এই সকলোবোৰ  ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে আৰু আমাক এনে এখন ধাৰাবাহিক দিয়ে যিটো আকৰ্ষণীয়, বাস্তৱসন্মত, হৃদয়বিদাৰক ।

 সাংবাদিক শ্ৰুতি হিচাপে স্তুতি চৌধুৰী আছিল ষ্টেণ্ডআউট অভিনয় কাৰণ তেওঁৰ চৰিত্ৰটোৱেই আছিল মূলতঃ সমগ্ৰ কাহিনীভাগত ৰোলিং কৰি তুলিছিল 

 শ্ৰুতি হৈছে এই সময়বোৰত দেখিবলৈ পোৱা আটাইতকৈ শক্তিশালী আৰু উষ্ণ চৰিত্ৰসমূহৰ ভিতৰত অন্যতম আৰু স্তুতিয়ে শক্তি আৰু মৰ্মস্পৰ্শীতাৰে চৰিত্ৰটোক জীৱন্ত কৰি তোলাৰ বাবে প্ৰশংসা কৰিব লাগিব। 

বাসুদাৰ ৰূপত কমল লোচন অসাধাৰণ। তেওঁৰ অগতানুগতিক চেহেৰা আৰু তেওঁৰ এক বিস্তৃত পৰিসৰৰ আৱেগ আৰু শাৰীৰিক অৱস্থাৰ মাজত চুইচ কৰাৰ ক্ষমতাই বাসুদাক কেৱল ধাৰাবাহিকখনৰ আটাইতকৈ অভাৱনীয় চৰিত্ৰই নহয়, ইয়াৰ আটাইতকৈ আচৰিত চৰিত্ৰও কৰি তুলিছে। তেওঁৰ হিংসাৰ প্ৰকাশ পশুৰ দৰে। তেওঁৰ যত্ন, প্ৰেম আৰু কৰুণাৰ প্ৰকাশ কোমল। 

ধাৰাবাহিকখনৰ সংগীত  একেবাৰে ভাল আছিল । ইয়াৰ BGM অদ্ভূত আছিল ।

এই webseries খন আমাৰ মাজতে সগনাই ঘটি থকা ঘটনাৰ এটা দৃশ্যপত।

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Mure Dusokule Suwa Ghone Ghone | মোৰে দুচুকুৰে চোৱা ঘনে ঘনে Old HIT Lyrics

Mure Dusokule Suwa Ghone Ghone | মোৰে দুচুকুৰে চোৱা...

Chandrayaan-3 : চন্দ্ৰযান-৩ অৱতৰণ স্থানৰ নাম ‘শিৱ শক্তি’ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় জ্যোতিৰ্বিজ্ঞান সংঘৰ ( International Astronomical Union ) অনুমোদিত

Chandrayaan-3 চন্দ্ৰযান-৩ অৱতৰণ স্থানৰ নাম 'শিৱ শক্তি' আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় জ্যোতিৰ্বিজ্ঞান...