অসমত ঠিকাভিত্তিক শিক্ষকৰ পদনিয়মীয়া কৰা নহ’ব।-ৰনোজ পেগু

Date:

- Advertisement -

- Advertisement -

অসম শিক্ষা বিভাগে ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন বিদ্যালয়ত কাম কৰি থকা ঠিকাভিত্তিক শিক্ষকসকলক নিয়মীয়াকৰণ নকৰে । সাংবাদিকৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি অসমৰ শিক্ষা মন্ত্ৰী ৰনোজ পেগুৱে সোমবাৰে, ১৫ মে’ত কয় যে অসমত ঠিকাভিত্তিক শিক্ষকৰ পদনিয়মীয়া কৰা নহ’ব। শিক্ষা মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে শিক্ষকসকলে নিয়মীয়া শিক্ষকসকলৰ সৈতে একে ধৰণৰ সুবিধা লাভ কৰিব আৰু সেয়েহে পৃথক নিয়মীয়াকৰণৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। পেগুৱে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত কয় যে সকলো ঠিকাভিত্তিক শিক্ষকক চৰকাৰে চোৱাচিতা কৰিব আৰু এই শিক্ষকসকলৰ অৱসৰৰ বয়স ৬০ বছৰ ত থাকিব।” অতীতত নিযুক্তি লাভ কৰা ঠিকাভিত্তিক শিক্ষকসকলে ৬০ বছৰ বয়সলৈকে কাম কৰি থাকিব। এইটো আমি গেৰাণ্টি দিম। তেওঁলোকে আন সকলো সুবিধাও লাভ কৰিব আৰু সেয়েহে তেওঁলোকৰ নিয়মীয়াকৰণৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই,” ৰানোজ পেগুৱে সাংবাদিকক কয়। বৰ্তমান, প্ৰায় 6000 ঠিকাভিত্তিক শিক্ষকে অসমৰ বিভিন্ন চৰকাৰী আৰু প্ৰাদেশিকবিদ্যালয়ত কাম কৰি আছে। আগতে, তেওঁলোকৰ আগতে মাদ্ৰাছাবোৰে ঠিকাভিত্তিক শিক্ষককো নিযুক্তি দিছিল।

MUST READ  আইফোন চুৰি হোৱাৰ পিছতো কেনেকৈ পাব পাৰি , লগে লগে ফোনত এই ছেটিংছ কৰক
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related