Ambubachi mela 2021 date and time . কেতিয়া অম্বুবাচীৰ প্ৰবৃত্তি আৰু নিবৃত্তিৰ সময় ২০২১ ।

Date:

- Advertisement -


কৰোনাৰ সংক্রমণৰৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এই বছৰো কামাখ্যা মন্দিৰত অম্বুবাচী মেলা অনুষ্ঠিত নহ’ব। মন্দিৰ প্ৰশাসনে জনাইছে যে এই সময়ছোৱাত পূজা হ’ব কিন্তু ভক্তসকলক আহিবলৈ দিয়া নহ’ব।


কৰোনা ভাইৰাছৰ আশংকাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কামাখ্যা মন্দিৰৰ পৰিচালনাব্যৱস্থাই এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে। কামাখ্যা মন্দিৰ পৰিচালনাৰ মতে কৰোনা ভাইৰাছৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এই বছৰ অম্বুবাচী মেলা অনুষ্ঠিত নহ’ব। মেলাখন ২২-২৬ জুনত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল কিন্তু কৰোনাৰ ভাবুকিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি মন্দিৰ পৰিচালনা ব্যৱস্থাপনাই মেলাখন অনুষ্ঠিত নকৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

কামাখ্যা মন্দিৰ পৰিচালনাই কৈছে যে কৰোনাৰ সংক্ৰমণ বর্তমান কমি কিন্তু কৰোনাৰ আশংকা এতিয়াও অব্যাহত আছে। মন্দিৰ প্ৰশাসনৰ দ্বাৰা জনোৱা হৈছিল যে অম্বুবাচী মেলাৰ সময়ত নিশ্চিতভাৱে উপাসনা কৰা হ’ব।

২২ জুনৰ ( ৭ আহাৰ ) দুপৰীয়া ২বাজি ৬ মিনিট ৭ ছেকেণ্ডৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব অম্বুবাচীৰ প্ৰবৃত্তি হব মানে দুৱাৰ বন্ধ হব আৰু ২৫ জুনৰ (১০ আহাৰ) নিশা ২ বাজি ২৯ মিনিট ৯ ছেকেণ্ডত নিবৃত্তি পৰিব ।
দুৱাৰ খুলি দিয়া হব ৷

(This time Ambubachi Mahayog will be held at the Devalaya from 22nd June 2021, Tuesday at 02:06:07 am and Nibritii on 25th June on Friday at 02: 29:09 Am.)

এইবাৰ অম্বুবাচী মহাযোগ ২২ জুন ২০২১ তাৰিখৰ পৰা প্ৰবৃত্তি হব মঙ্গলবাৰে দুপৰীয়া ০২:০৬:০৭ বজাত আৰু নিবৃত্তি পৰিব শুক্ৰবাৰে ২৫ জুনত নিশা ০২: ২৯:০৯ বজাত । কেৱল মন্দিৰত অনুষ্ঠান বোৰ সম্পন্ন কৰা হ’ব আৰু সকলো প্ৰৱেশদ্বাৰ বন্ধ থাকিব।



MUST READ  Biswa Karma Puja : জন্মৰ গুৰুত্ব আৰু তেওঁৰ সৈতে সম্পৰ্কিত 3 টা লোককথা ।
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today's Horoscope in Assamese মেষ ৰাশি...

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

মেষ ৰাশি - এই ৰাশিৰ লোকসকলে যোগাযোগৰ জৰিয়তে নিজৰ অৰ্হতা...