ৰাশিফল 22 এপ্ৰিল জানক আপোনাৰ ৰাশি ৷ Assamese Rasifal

Date:

- Advertisement -

ৰাশিফল 22 এপ্ৰিল জানক আপোনাৰ ৰাশি ৷ 

ৰাশিফল 22 এপ্ৰিল জানক আপোনাৰ ৰাশি ৷ Assamese Rasifal

 মেষ ৰাশি

- Advertisement -

আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা অতি ফলপ্ৰসূ দিন হ’ব। পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ আজি শান্ত আৰু সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ হ’ব। কামৰ ক্ষেত্ৰতো যথেষ্ট সংগ্ৰামৰ পিছত আপুনি আজি সমস্যাবোৰৰ পৰা সকাহ পাব। শিশুটোৰ অগ্ৰগতি দেখিলে মনত আনন্দৰ অনুভূতি থাকিব। আজি আপুনি হঠাতে কিছুমান কাম কৰিব লগা হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে দিনটোৰ কামত পৰিৱৰ্তনৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। যদি আপুনি অৰ্থনৈতিক সংকটত আছিল, ই আজি আপোনাক সকাহ দিব পাৰে। ব্যৱসায়টোৱে আজি এজন পৰিচিত ব্যক্তিৰ জৰিয়তে লাভ লাভ কৰা দেখা গৈছে। আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ সকলো কাম সম্পূৰ্ণ কৰি সন্ধিয়াটো কটাব। পৰীক্ষাত সফলতা পাবলৈ শিক্ষাৰ্থীসকলক অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ প্ৰয়োজন হ’ব।

বৃষ

আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক মিশ্ৰিত দিন হ’ব। ভাই-ভনীৰ সহায়ত সকলো কাম ক্ৰমান্বয়ে সম্পূৰ্ণ হ’ব। আপুনি বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে দীঘলীয়া যাত্ৰা কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে, কিন্তু কোনোবাই ইয়াক বিচলিত কৰিব পাৰে। কামৰ ক্ষেত্ৰত কাম কৰোঁতে আপুনি আজি সাৱধান হ’ব লাগিব, অন্যথা শত্ৰুসকলে আপোনাক হাৰাশাস্তি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে। হঠাতে, সন্ধিয়া কিছুমান লাভজনক খবৰ আহিব। আজি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত প্ৰয়োজনীয় বস্তুবোৰৰ বাবে বজাৰ কৰিব, কিন্তু আপুনি আপোনাৰ পকেটৰ যত্নলব্ধ হ’ব লাগিব। আজি ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বৃদ্ধি হ’ব, যাৰ ফলত আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সংখ্যাও বৃদ্ধি হ’ব।

মিথুন ৰাশি

- Advertisement -

আপোনাৰ সময় আজি দ্ৰুতগতিত আগবাঢ়িব। কাৰ্যালয়তো আপোনাৰ অপ্ৰত্যাশিত প্ৰগতি দেখি সকলোৱে আচৰিত হ’ব আৰু আপোনাৰ শত্ৰুও অধিক হ’ব। আজি আপুনি মনোৰঞ্জনৰ বাবে অন্ধভাৱে ব্যয় কৰিব, পৰিয়ালৰ সদস্যসকল আপোনাৰ অভ্যাসৰ দ্বাৰা বিচলিত হ’ব। ব্যৱসায়ত নতুন লেনদেন চূড়ান্ত হ’ব পাৰে, কিন্তু আপুনি সেইবোৰ দ্ৰুতগতিত আপোনাৰ ব্যৱসায়লৈ আনিব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি লাভালাভ প্ৰাপ্ত কৰা আৰু পৰিয়ালৰ ভাৰসাম্য ৰখা যেন লাগিছে, সেয়েহে আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ভাল সময় অতিবাহ কৰিব। আধ্যাত্মিক দিশ আৰু পৰোপকাৰৰ আত্মা বিৰাজ কৰিব। আপুনি আজি আপোনাৰ সৰু ল’ৰা-ছোৱালীৰ সৈতে সন্ধিয়াটো কটাব।

MUST READ  Vikram Batra Girlfriend Dimpal : বিক্ৰম বাত্ৰাৰ দেউতাকে আজিও ডিম্পল চিমাক কল কৰে ।

কৰ্কট 

আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক মিশ্ৰিত দিন হ’ব। যদি আইনী গোচৰ চলি আছে, সিদ্ধান্তটো আজি আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। ভাই-ভনীসকলক সহায় কৰিবলৈ আজি ভাই-ভনীসকল আগবাঢ়ি আহিব। যদি আপুনি কৰবাত বিনিয়োগ কৰিবলৈ মন স্থিৰ কৰিছে, এইটো তেওঁৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। শিক্ষাৰ্থীসকলৰ শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত অৰ্থনৈতিক সমস্যা দূৰ কৰা হ’ব আৰু উচ্চ শিক্ষাৰ পথ প্ৰশস্ত কৰা হ’ব। আপুনি কামৰ স্থান আৰু ঘৰত মিলাবলৈ বিফল হ’ব পাৰে। আজি, আপুনি এটা কাম কৰোঁতে আন এটা কাম নষ্ট কৰিবলৈ ভয় কৰিব। আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন ল’ব, আৰু তেওঁলোকক জনবহুল স্থানলৈ যোৱাৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব।

সিংহ ৰাশি

- Advertisement -

আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে কিছু কঠিন হ’ব। আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কিছু বৃহৎ লোকচান হ’ব পাৰে, সেয়েহে সাৱধান হ’ব আৰু আপোনাৰ চকু আৰু কাণ দুয়োটা খোলা কৰি কাম কৰিব। যদি আপুনি আজি ভ্ৰমণলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, সেইটো তাৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ভৱিষ্যতৰ সমস্যাবোৰ আলোচনা কৰিব। যদি আপুনি আপোনাৰ চাকৰি আৰু ব্যৱসায় উন্নত কৰিব বিচাৰে, আপুনি আপোনাৰ অলসতা আৰু বিশ্ৰাম ত্যাগ কৰিব লাগিব আৰু আপোনাৰ কামত মনোনিবেশ কৰিব লাগিব। পৰিয়ালটোত মৰম আৰু উৎসাহ অব্যাহত থাকিব। অৰ্থনৈতিকভাৱে, দিনটো স্বাভাৱিক হ’ব। আপুনি আজি সন্ধিয়াটো মাংলিক অনুষ্ঠানত কটাব।

কন্যা ৰাশি

আজি আপোনাৰ মিশ্ৰিত ফলাফল আনিব। ৰাজহুৱা খণ্ডত আচৰিত ফলাফলে উৎসাহ বৃদ্ধি কৰিব, কিন্তু ভৱিষ্যতৰ লাভৰ বাবে বিষয়াসকলৰ পৰা ইয়াক ৰাখিব, তেতিয়াহে আপুনি লাভান্বিত হ’ব। যদি আপুনি এটা নতুন ব্যৱসায় কৰিব বিচাৰে, ইয়াৰ বাবে আপোনাৰ উৎসাহ থাকিব। সন্ধিয়া, পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ স্বাস্থ্য হ্ৰাস হ’ব পাৰে, যাক অধিক চলাব লাগিব। আজি, আপোনাক পৰিয়ালৰ সৰু ল’ৰা-ছোৱালীয়ে আপুনি পূৰণ কৰিব পৰা কিবা কৰিবলৈ ক’ব পাৰে। আপুনি আজি আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে এটা উপহাৰ কিনিব পাৰে।

MUST READ  Amarnath Yatra অমৰনাথ যাত্ৰা ২০২১: অমৰনাথ গুহাৰ পৌৰাণিক ইতিহাস,

তুলা

আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা ব্যস্ত আৰু ব্যস্ত দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে কিছু ভ্ৰমণ কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে আপুনি ভৱিষ্যতে লাভালাভ পাব। আজি পৰিয়ালত একত্ৰিত হোৱাটো অলপ বিচলিত হ’ব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ অপব্যয় পৰিহাৰ কৰিব লাগিব আৰু আপোনাৰ আয়ুৰ্বেদত ভাৰসাম্য বজাই ৰাখিব লাগিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত বিৰোধীসকলে আজি আপোনাক হাৰাশাস্তি কৰিবলৈ আগবাঢ়ি আহিব, কিন্তু আপুনি আপোনাৰ সাহস আৰু জ্ঞানেৰে সকলোকে পৰাজিত কৰিব। বিদেশত শিক্ষা লাভ কৰা শিক্ষাৰ্থীসকলে ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব। প্ৰেমে জীৱনত শান্তি অনুভৱ কৰিব।

বৃশ্চিক ৰাশি

আজি আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে প্ৰগতি আনিব। যদি আপোনাৰ চৰকাৰী কোনো কাম আবদ্ধ হৈ থাকে, এইটো আজি সম্পূৰ্ণ হ’ব পাৰে, কিন্তু আজি আপোনাৰ দেউতাকৰ স্বাস্থ্য হ্ৰাস হ’ব পাৰে, সেয়েহে যদি হয়, লগে লগে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওঁক। এজন জ্যেষ্ঠ বিষয়াৰ সহায়ত, আপুনি পুৰণি কাজিয়াৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাব। আজি আশাহীন চিন্তাবোৰ মনলৈ আহিবলৈ নিদিব, সময় অতি অনুকূল। ৰাজনৈতিক মিছা কথা কোৱা লোকসকলৰ প্ৰভাৱৰ ক্ষেত্ৰত বৃদ্ধি হ’ব। আজিৰ দিনটো কৰ্মৰত লোকসকলৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। আপুনি সন্ধিয়া আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে খোজ কাঢ়িবলৈ যাব পাৰে।

ধনু

যদি আপুনি নতুন সম্পৰ্কৰ পৰা লাভান্বিত হয় বা আপোনাৰ ব্যৱসায়ত এটা নতুন চুক্তি চূড়ান্ত কৰিব পাৰি তেনেহ’লে আজি আপোনাক বহুতো লাভালাভ প্ৰদান কৰিব। আনকি আজিও কৰ্মক্ষেত্ৰত, আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলক আপোনাৰ পৰামৰ্শঅনুসৰি কাম কৰা দেখা যাব, যি আপোনাৰ মনলৈ আনন্দ কঢ়িয়াই আনিব। যদি শহুৰেকৰ পৰা কোনোবাই আপোনাক টকা ধাৰ ল’বলৈ কয়, তেন্তে ইয়াৰ বিষয়ে চিন্তা কৰক কিয়নো তেওঁ ঘূৰি অহাৰ সম্ভাৱনা কম। ঘৰুৱা জীৱন আন দিনতকৈ ভাল হ’ব। সন্ধিয়া মাংগলিক অনুষ্ঠানবোৰ দৰ্শন কৰাৰ সুযোগ থাকিব। ভাই-ভনীৰ প্ৰেমত পৰিব। সন্তানৰ বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ আজি বিৰাজ কৰিব।

মকৰ ৰাশি 

আজি আপোনাৰ মিশ্ৰিত ফলাফল আনিব। যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱসায়ত কাৰোবাক ঋণ দিছে, আপুনি ইয়াক প্ৰত্যাহাৰ কৰিবলৈ আজি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। সামাজিক আৰু ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপত অংশগ্ৰহণ কৰিলে আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি হ’ব। আপুনি ও আজি মামাৰ ফালৰ পৰা সমৰ্থন পাব। লেনদেনৰ ব্যৱসায়ত লাভ হ’ব। যদি আপুনি বেঙ্ক আৰু প্ৰতিষ্ঠানএটাৰ পৰা ঋণ লোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, এইটো তেওঁৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব। এই সন্ধিয়াটো ধৰ্মীয় স্থানসমূহ ভ্ৰমণ কৰাৰ বাবেও এক ভূমিকা হ’ব পাৰে।

MUST READ  বাৰ্ষিক ৰাশিফল ২০২২ । জানক কেনে যাব আপোনাৰ আগন্তুক বৰ্ষটো - Yearly horoscope 2022 Yearly Rashifal 2022 in assamese

কুম্ভ ৰাশি

আজি আপুনি আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে কিছুমান নতুন পৰিকল্পনা কৰাৰ সুযোগ পাব। আজি চৰকাৰী বিষয়াসকলৰ সহায়ত এই দিনটোৰ সুবিধা লোৱাৰ সুযোগ আহিব। বৌদ্ধিক আৰু যৌক্তিক সামৰ্থ্য আজিও বাঢ়ি থাকিব, কিন্তু যদি আপুনি আনৰ কথা শুনিব, আপুনি দীৰ্ঘম্যাদী সময়ত লাভান্বিত হ’ব। ঘৰুৱা জীৱনত কিছু চাপ থাকিব পাৰে। পতি/পত্নীয়ে আজি আপোনাৰ ওপৰত খং কৰিব পাৰে, তেওঁলোকক সৈমান কৰিবলৈ আপোনাৰ যথাসাধ্য চেষ্টা কৰিব পাৰে। আধ্যাত্মিকতা আৰু ধৰ্মৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বৃদ্ধি পাব আৰু আপুনি আজি এটা ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব। যদি আপুনি এটা নতুন ব্যৱসায় কৰিব বিচাৰে, আজি তেওঁৰ বাবে এইটো এটা ভাল দিন হ’ব।

মীন

আজি আপোনাৰ কাৰ্যশৈলীত এক ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন আনিব আৰু লাভজনক পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰিব। শিক্ষাৰ্থীসকলে গুৰুসকলৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব আৰু ভৱিষ্যতৰ ৰণনীতিৰ ওপৰত কাম কৰিব। কামত লুকাই থকা শত্ৰু আৰু ঈৰ্ষাগ্ৰস্ত সঙ্গীৰ পৰা সাৱধান হ’ব কিয়নো তেওঁলোকে আপোনাৰ কাম নষ্ট কৰিবলৈ যথাসাধিকাৰ চেষ্টা কৰিব। আপোনাৰ পৰিয়ালৰ বৃদ্ধ সদস্যসকলৰ সৈতে কিছু মতবিৰোধ হ’ব পাৰে, কিন্তু সেইবোৰ মানি তেওঁলোকক সুখী ৰাখিব। যদি আপোনাৰ টকা দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে কৰবাত লাগি আছিল, আপুনি আজি পাব পাৰে। মামা পক্ষটোৱে সন্মান পোৱা যেন লাগিছে।

For any Updates Subscribe Our Telegram Channel–Telegram
Like Facebook Page–Facebook

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today's Horoscope in Assamese মেষ ৰাশি...

আজিৰ দিনটোৰ ৰাশিফল । Today’s Horoscope in Assamese

মেষ ৰাশি - এই ৰাশিৰ লোকসকলে যোগাযোগৰ জৰিয়তে নিজৰ অৰ্হতা...