Weekly Horoscope : 22 ৰ পৰা 28 মে 2022: সাপ্তাহিক ৰাশিফল – ১৬ মে’ৰ পৰা ২২মে’লৈ – জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি – Weekly Horoscope In Assamese

Date:

- Advertisement -

Weekly Horoscope : 22 ৰ পৰা 28 মে 2022: সাপ্তাহিক ৰাশিফল – ১৬ মে’ৰ পৰা ২২মে’লৈ – জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি – Weekly Horoscope In Assamese

Weekly Horoscope : 22 ৰ পৰা 28 মে 2022: সাপ্তাহিক ৰাশিফল - ১৬ মে'ৰ পৰা ২২মে'লৈ - জানক কেনে যাব আপোনাৰ এই সপ্তাহটি  - Weekly Horoscope In Assamese


- Advertisement -


মেষ ৰাশি (২১ মাৰ্চ-২০ এপ্ৰিল): আপুনি শক্তি আৰু উৎসাহ অনুভৱ কৰিব।  বাহ্যিক পৰিস্থিতিয়ে আপোনাৰ সুখত প্ৰভাৱ পেলাব নোৱাৰিব। অতীতত কৰা কঠোৰ পৰিশ্ৰমে বস্তুগত লাভ দিব। আপুনি বিভিন্ন অভিজ্ঞতাৰ মাজেৰে পাৰ হ’ব।  পেছাদাৰী জীৱনত আপোনাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে উৎকৃষ্ট সুযোগ। সহকৰ্মী সকলৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব। হাস্যৰস কৰি থাকক। আপোনাৰ কামৰ বাহিৰেও এই সপ্তাহত আন ক্ষেত্ৰতো আগ্ৰহ থাকিব। আৰু সময় পাৰ হ’ব মনোৰঞ্জন আৰু সুখত।ঘৰতে মাংগলিক কামৰ আয়োজন কৰা হ’ব। লগতে কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ বা ৰাজনৈতিক ব্যক্তিৰ সৈতে এক বৈঠক অনুষ্ঠিত হ’ব, যিটো লাভজনক হ’ব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ জৰিয়তে নিজৰ লক্ষ্যত উপনীত হোৱাত সফলতা লাভ কৰিব।মনত ৰাখিব যে বিত্তীয় কামত হিচাপ-নিকাচ কৰাৰ সময়ত কিবা এটা ভুল হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ কোনোবা এজনৰ আচৰণত মনটো কিছু বিক্ষিপ্ত হ’ব। কিন্তু বিতৰ্কৰ পৰিৱৰ্তে শান্তিপূৰ্ণভাৱে সমস্যাটো সমাধান কৰাৰ চেষ্টা কৰক। ৰিস্কি কাম কৰাৰ পৰা বিৰত থাকক আৰু কাৰো লগত নিজৰ কাম-কাজৰ বিষয়ে আলোচনা নকৰিব।আৰ্থিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা সময় অনুকূল। কিন্তু অৰ্থনৈতিক কাৰ্যকলাপত যথেষ্ট সাৱধানতা অৱলম্বন কৰাটো প্ৰয়োজন। সাৱধানতা- স্নায়ুৰ বিষ আৰু ষ্ট্ৰেইনৰ সমস্যা বাঢ়িব পাৰে। লগতে যোগাসন আৰু ব্যায়ামৰ প্ৰতিও গুৰুত্ব দিয়ক।ভাগ্যৱান ৰং – বাদামী শুভ সংখ্যা – ৮



- Advertisement -

বৃষ ৰাশি (২১ এপ্ৰিল-২১ মে’): বিত্তীয় পৰিকল্পনাক ফলপ্ৰসূ কৰাৰ এইটোৱেই সঠিক সময়, গতিকে চেষ্টা কৰি থাকক। বিশিষ্ট ব্যক্তিৰ লগত কিছু সময় কটালে আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব বৃদ্ধি পাব। আৰু আত্মবিশ্বাসো বাঢ়িব। সামাজিক কাম-কাজতো নিজৰ অৱদান আগবঢ়াওক। যুৱক-যুৱতীসকলে নিজৰ ব্যক্তিগত আৰু ব্যৱহাৰিক জীৱনত এক সু-সমন্বয় ব্যৱস্থা বজাই ৰাখিব।

এই সময়ত অতিৰিক্ততা নিয়ন্ত্ৰণ কৰাটো প্ৰয়োজনীয়। আৰ্থিক লোকচানৰ দৰে পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হৈছে। আপোনাৰ নিজৰ কিছুমান মানুহ আপোনাৰ অসুবিধাৰ কাৰণ হ’ব পাৰে। আনৰ কথা বিশ্বাস নকৰি সকলো সিদ্ধান্ত নিজেই লওক। আপোনাৰ কোনো সন্দেহৰ সমাধান নোপোৱাৰ বাবে মনত কিছু খিংখিঙীয়াতা থাকিব পাৰে। ব্যৱসায়তো কিছু প্ৰত্যাহ্বান থাকিব পাৰে। আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত বাহিৰৰ লোকে হস্তক্ষেপ কৰিবলৈ নিদিব। আপোনাৰ কিছুমান গোপন কথা হয়তো ৰাজহুৱা হ’ব পাৰে। এই সময়ত ব্যৱসায়ত সঠিক ব্যৱস্থা কৰিবলৈ পদ্ধতিৰ কিছু উন্নতি আনিব লাগিব। নিয়োজিত মানুহে নিজৰ কামত গুৰুত্ব দিয়ে।সাৱধানতা- ক্লান্তিৰ বাবে মূৰৰ বিষ আৰু মাইগ্ৰেইন সমস্যা হৈ পৰিব পাৰে। অত্যধিক আৰ্দ্ৰতা আৰু তাপৰ পৰা নিজকে ৰক্ষা কৰক। ভাগ্যৱান সংখ্যা: ২ শুভ ৰং: গোলাপী আৰু নীলা


- Advertisement -


মিথুন (২২ মে’-২১ জুন): বহল দৃষ্টিভংগীৰে সম্ভাৱনাময় লোকসকলৰ সাক্ষাৎকাৰ ল’ব। বিভিন্ন কাম-কাজত নিজৰ দক্ষতা প্ৰমাণ কৰাৰ সুযোগ পাব। স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক আৰু ধন ৰাহি কৰক। ভ্ৰমণৰ সুযোগ থাকিব। এলাহ ত্যাগ কৰি সফলতাৰ পথত ভৰি দিয়ক। ধৈৰ্য্যই ফল দিব।  মৰম আৰু সমৰ্থন পাব।  যদি কোনো ৰাজ্যিক কাম-কাজ চলি আছে, তেন্তে এই সময়ত তাত সফলতা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। এই সময়ত মানুহৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে কেৱল নিজৰ কামতহে মনোনিৱেশ কৰক। যথাযথ সফলতা থাকিব। আৰু যি সকল আপোনাৰ বিৰোধী আছিল, তেওঁলোক তোমাৰ পক্ষলৈ আহিব। যদি ৰিয়েল এষ্টেটৰ সৈতে জড়িত কোনো কাম স্থবিৰ হৈ থাকে, তেন্তে আজি তাত সফলতা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।টকাৰ বিষয়ত কাকো বিশ্বাস নকৰিব আৰু খৰখেদাকৈ কোনো সিদ্ধান্ত নলব। মনত কিবা অশুভ ঘটাৰ দৰে ভয় থাকিব। কিন্তু এয়া আপোনাৰ ভ্ৰম হব পাৰে, গতিকে তোমাৰ মনোবল কমিবলৈ নিদিবা। ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ পৰামৰ্শ আৰু নিৰ্দেশনাও মানি চলিব লাগিব। এইটো আপোনাৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।ব্যৱসায়ত নতুন কামৰ সৈতে জড়িত পৰিকল্পনা কৰা হ’ব। উচ্চপদস্থ বিষয়া আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ সহযোগিতা অব্যাহত থাকিব। যাৰ ফলত আপুনি আপোনাৰ কামত আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। আৰ্থিক অৱস্থা পূৰ্বতকৈ ভাল হ’ব। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সম্ভাৱনা যুক্তিসংগত।


সাৱধানতা- গেছ আৰু এচিডিটিৰ বাবে ৰুটিন কিছু পৰিমাণে বিঘ্নিত হ’ব পাৰে। খাদ্য-পানীয়ত পৰিমিততা ৰাখক আৰু লগতে যোগ ব্যায়ামৰ প্ৰতিও গুৰুত্ব দিয়ক।


ভাগ্যৱান ৰং- ৰঙা

ভাগ্যৱান চিঠি – V

শুভ সংখ্যা – ৫




কৰ্কট (২২ জুন-২২ জুলাই): আপুনি জীৱনৰ প্ৰতি উৎসাহ আৰু শক্তি অনুভৱ কৰিব, কিন্তু বাহিৰৰ পৰা শান্ত হোৱা দেখা যাব। মানুহবোৰ আপোনাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হ’ব। ব্যক্তিগত সম্পৰ্কত থাকিব প্ৰেম, ভাৰসাম্য আৰু স্বাধীনতা। ব্যক্তিগত সম্পৰ্কবোৰ অতিমাত্ৰা বিশ্লেষণ নকৰিব। যদি আপুনি প্ৰেমৰ প্ৰতি সহজে সঁহাৰি জনায়, তেন্তে কেৱল আপুনিহে আপোনাৰ সংগীৰ পৰা মৰম আৰু সহযোগিতা লাভ কৰিব। নতুন বুজাবুজিৰ বিকাশ হ’ব। অজ্ঞাত ৰোমাঞ্চকৰ পথত ভৰি দিব। আপোনাৰ চিন্তা আৰু অভিজ্ঞতা আনৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰক। নিজৰ আত্মবিশ্বাস আৰু কৰ্ম ক্ষমতাৰে আপুনি পৰিস্থিতি ভাল কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। আৰু আপুনিও সফলতা পাব। লগতে ঘৰৰ জ্যেষ্ঠ সদস্যসকলৰ সেৱা আৰু যত্নৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন লওক। যদি কোনো সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় বিষয় স্থবিৰ হৈ পৰে, তেন্তে আজি ই গতি লাভ কৰিব পাৰে।ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে নিজৰ মন অনুযায়ী কোনো প্ৰজেক্টত সফলতা নোপোৱাৰ বাবে কিছু দুখৰ সৃষ্টি হ’ব। কিন্তু আকৌ চেষ্টা কৰক আৰু আপোনাৰ মনোবল বৃদ্ধি কৰি ৰাখক। নেতিবাচক প্ৰৱণতা থকা মানুহৰ লগত এটা নিৰ্দিষ্ট দূৰত্ব বজাই ৰাখক, নহ’লে আপোনাৰ সন্মানো ক্ষতিগ্ৰস্ত হ’ব পাৰে।

এই সময়ত ব্যৱসায়ত কোনো ধৰণৰ ৰিস্ক লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। কিছু লোকচানৰ দৰে পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হব পাৰে। কেৱল বৰ্তমানৰ কাম-কাজবোৰতহে গুৰুত্ব দিয়াটো ভাল হ’ব। নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে উন্নতিৰ ভাল সম্ভাৱনা সৃষ্টি কৰা হৈছে।

সাৱধানতা- মানসিক চাপৰ বাবে ডায়েবেটিছ আৰু ৰক্তচাপৰ সমস্যা বাঢ়িব পাৰে। মনৰ শান্তি পাবলৈ হ’লে নিসংগতাত বা আনকি আধ্যাত্মিক কাম-কাজতো কিছু সময় অতিবাহিত কৰাটো ভাল।

নম্বৰ: ১৩ লাকী ৰং: অ’চেন ব্লু।




সিংহ ৰাশি (২৩ জুলাই-২৩ আগষ্ট): বৰ্তমানৰ মুহূৰ্তটোক আনন্দৰে জীয়াই থকাটো বুদ্ধিমানৰ কাম। স্বাস্থ্য আৰু খাদ্যৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ক। সামাজিক জীৱন ব্যস্ত হৈ পৰিব। গুৰুত্বপূৰ্ণ মানুহক লগ পাব। আৰ্থিক অৱস্থা আৰু প্ৰতিপত্তি শক্তিশালী হ’ব। সংবেদনশীল হওক, কিন্তু কথাবোৰ হৃদয়ত লোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। এইয়াও আত্মনিৰীক্ষণৰ সময়। আপুনি কিছু নতুন প্ৰযুক্তি বা দক্ষতা আহৰণ কৰাত সফল হ’ব। ঘৰত অতিথি অহাৰ লগে লগে হুলস্থুলেৰে ভৰা পৰিবেশৰ সৃষ্টি হ’ব। গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাবোৰৰ ওপৰত ইতিবাচক কথা-বতৰাও হ’ব। নিজৰ  নীতিৰ ওপৰত অত্যধিক দৃঢ় হৈ থকাটোৱেও আপোনাৰ কামত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ঘৰৰ সৰু সৰু নেতিবাচক কথাবোৰক আওকাণ কৰক। হস্তক্ষেপ কৰিলে ঘৰৰ ব্যৱস্থাত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে। শান্ত আৰু সংযত স্বভাৱ ৰখাটোও আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ। নিজকে ব্যস্ত কৰি ৰখাই ভাল। যদি আপুনি নতুন কাম আৰম্ভ কৰিছে, তেন্তে তাত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব। 

সাৱধানতা- স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় যিকোনো দীৰ্ঘদিনীয়া সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। অসাৱধান নহৈ তৎক্ষণাত চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লওক। ভাগ্যৱান ৰং – সেউজীয়া লাকী সংখ্যা – ৬



কন্যা ৰাশি (২৪ আগষ্ট-২৩ ছেপ্টেম্বৰ): ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা বাস্তৱায়িত হব, ভাই-ভনীৰ সমৰ্থন পাব, কিন্তু বহুত কষ্ট হব।  পৰিয়ালত থাকিব শুভ কাম, অপৰিকল্পিত খৰচ বাঢ়িব।  কাপোৰৰ দৰে উপহাৰো পোৱা যায়।  চাকৰি সলনি হোৱাৰ লগে লগে আপুনি হয়তো আন ঠাইলৈ গুচি যাব লাগিব।  আমদানি-ৰপ্তানি ব্যৱসায়ত লাভৰ সুযোগ থাকিব।  মাতৃৰ কোম্পানী উপলব্ধ হব, বাহনৰ সুখ বাঢ়িব পাৰে।  নৌকিৰত বিষয়াসকলে লাভ কৰিব সহযোগিতা।

সাৱধানতা- বৰ্তমানৰ বতৰে স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। ভাইৰেল জ্বৰৰ সমস্যাটো বিচলিত কৰিব।


শুভ ৰং – ৰঙা শুভ সংখ্যা – 3




তুলা ৰাশি (২৪ ছেপ্টেম্বৰ-২৩ অক্টোবৰ): কথা-বতৰাত এক কঠোৰতাৰ ভাৱ থাকিব, কথা-বতৰাত মধ্যমীয়া হ’ব। কাপোৰ আদিৰ প্ৰতি ধাৰা বাঢ়িব। মাকৰ লগত মত মতানৈক্য হ’ব পাৰে, কিন্তু ধন-সম্পত্তিও আছে। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বাঢ়িব, বিষয়াসকলে চাকৰিটোত সহায় লাভ কৰিব। প্ৰগতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব, বাহনৰ সুখ বাঢ়িব। স্থান সলনি কৰা সম্ভৱ। লাকী নম্বৰ: ১৪ লাকী ৰং: ক্ৰীম আৰু বগা 



বৃশ্চিক ৰাশি (২৪ অক্টোবৰ – ২২ নৱেম্বৰ): আপুনি অতি আৱেগিক হ’ব। কিছুমান কঠিন সিদ্ধান্ত ল’বলগীয়া হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত স্বাৰ্থপৰ আৰু নেতিবাচক লোকৰ মাজত আপুনি নিজকে আগুৰি থকা অনুভৱ কৰিব। ব্যক্তিগত সম্পৰ্কতো অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। সময়ৰ লগে লগে পৰিস্থিতি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সলনি হ’ব, গতিকে সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে অলপ অপেক্ষা কৰাটো ভাল। আপুনি আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনত পৰিৱৰ্তনৰ দিশে আগবাঢ়িছে। নতুন নতুন সুযোগৰ কথা বিবেচনা কৰক। আপোনজনৰ লগত সময় কটাব। ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৮ ভাগ্যৰ ৰং: ৰূপালী ধূসৰ



ধনু (২৩ নৱেম্বৰ-২৩ ডিচেম্বৰ): আত্মবিশ্বাসেৰে ভৰা হ’ব, অধ্যয়নৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব। সম্পত্তিৰ ৰক্ষণাবেক্ষণৰ খৰচ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। পত্নীৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব পাৰে, চিকিৎসাৰ খৰচ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, হয়তো আন কোনোবা ঠাইলৈ যাব লাগিব। ভাই সকলৰ সহায়ত, কিন্তু বহুত কষ্ট হব। শিশুৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব পাৰে, জীৱন-যাপনৰ অৱস্থা অস্বস্তিকৰ হ’ব।। লাকী নম্বৰ: ৯ লাকী ৰং:  ৰেড 



মকৰ (২৪ ডিচেম্বৰ-২০ জানুৱাৰী): ধৈৰ্য্য কমি যাব, আত্মসংযম হওক। বাক্যৰ প্ৰভাৱ বাঢ়িব, ধৰ্মীয় সৎসংগী অনুষ্ঠানলৈ যাব লাগিব পাৰে। আপুনি জীয়াই থাকিবলৈ অস্বস্তিবোধ কৰিব, মিঠা খাদ্যৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা বাঢ়িব। সম্পত্তিৰ পৰা আয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে, চাকৰিৰ পৰিৱৰ্তন সম্ভৱ। বিষয়াসকলে চাকৰিটোত সহায় লাভ কৰিব, অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে। আয় বৃদ্ধি হ’ব কিন্তু স্থান সলনি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাগ্যৱান সংখ্যা: ৯ শুভ ৰং: নীলা।


কুম্ভ ৰাশি (২১ জানুৱাৰী-২১ ফেব্ৰুৱাৰী): মনত সুখৰ অনুভূতি থাকিব, তথাপিও আত্মসংযত হৈ থাকিব। অতিমাত্ৰা খং এৰক, মাতৃৰ লগত মতাদৰ্শগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে। চাকৰিটোৰ আন কোনোবা ঠাইলৈ যাব লাগিব পাৰে, উপাৰ্জন বাঢ়িব। জীৱন-যাপনৰ অৱস্থা বেদনাদায়ক হ’ব পাৰে, বিষয়াসকলে লাভ কৰিব সমৰ্থন। পৰিয়ালেও সহায় লাভ কৰিব, কাপোৰ আদিৰ খৰচ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। মাতৃৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব পাৰে, জীৱন-যাপনৰ অৱস্থা অসুবিধাজনক হ’ব পাৰে।। লাকী নম্বৰ: ৫ লাকী ৰং: হালধীয়া ।


মীন ৰাশি (২০ ফেব্ৰুৱাৰী – ২০ মাৰ্চ): মানসিক সুখ আৰু শান্তি থাকিব। নতুন তথ্য আহৰণত সময় খৰচ কৰা হ’ব। কামবোৰ সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিলে সকাহ পোৱা যাব। বিশেষকৈ মহিলাসকলৰ বাবে সময় অনুকূল। নিজৰ সামৰ্থ্যৰ সম্পূৰ্ণ ব্যৱহাৰ কৰক। সাক্ষাৎকাৰ আদিত যুৱক-যুৱতীসকলে সফলতা লাভ কৰাৰ উচিত সম্ভাৱনা থাকে। আপোনাৰ ওচৰ-চুবুৰীয়া মানুহৰ লগত সম্পৰ্ক ৰাখিবলৈ কিছুমান সমস্যা হ’ব। আৰ্থিক বিষয়ত বাজেটৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখিব লাগিব। নেতিবাচক প্ৰৱণতা থকা মানুহে নিজৰ লাভৰ বাবে আপোনাৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে। আনৰ কথাত নাযাব, নিজৰ সিদ্ধান্ত সকলোতকৈ ওপৰত ৰাখক।ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় ইচ্ছা আৰু সপোন পূৰণ কৰাৰ  সময়। আৰু ইয়াৰ লগত জড়িত কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্তও ল’ব। আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত কষ্টৰ ইতিবাচক ফল পাব। কৰ্মৰ বাবে কৰা ভ্ৰমণেও উন্নত ভৱিষ্যতৰ পথ মুকলি কৰিব পাৰে। আয় হ’ব কিন্তু খৰচো তাৰ লগতে থাকিব৷

সাৱধানতা- ঋতুভিত্তিক ৰোগৰ প্ৰতি সচেতন হওক। খাদ্য আৰু ৰুটিন সংগঠিত কৰি ৰাখক।


শুভ ৰং- গোলাপী শুভ সংখ্যা- ৯

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related